Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez posejdon » niedziela, 8 marca 2015, 13:37

Dzień dobry.
Oto kolejny mój ulepiony model. Było trochę szarpanki podczas budowy więc nie wszystko jest takie jakie być powinno ale jakoś przebrnąłem i go (prawie) skończyłem. W pudełku wyglądał bardzo fajnie ale jak przyszło do montażu to prawie nic nie pasowało. Żywiczny ogon to chyba miał być w ogóle do innego modelu bo miał o 1 mm za małą średnicę. Wnęki podwozia puste i takie zostały bo model miał być z założenia spudła. Wiele rzeczy jest niedopracowanych bo skupiałem się na czystym i równym zmontowaniu tych półfabrykatów w całość. To mój pierwszy prawdziwy szortran toteż się chwalę i zapraszam do oglądania :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aha! Jedną z anten radiowysokościomierza urwałem niechcący, Pitota brak i zapomniałem pomalować hak, który jest w tej chwili na wcisk.
Przepraszam również tych, którzy uznają to co zrobiłem z tym rzadkim zestawem za profanację. Kupiłem go po bardzo okazyjnej cenie więc uważam, że jestem usprawiedliwiony ;o)

Edit: Podmieniłem zdjęcia coby się milej patrzyło.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Reklama

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez Marin » czwartek, 12 marca 2015, 18:19

Merytorycznie sie nie znam więc pomijam. Od strony modelarskiej to mi sie bardzo podoba. Bardzo czysta i gładka robota. Bardzo fajny wash na liniach podziału w tym fiolecie. Jak robiłeś? Dobierałeś olejne w jaśniejszym odcieniu?
Natomiast linie podziału na jasnym kolorze są fioletowe? hmmm, wygląda fajnie ale mocno nierealnie mnie sie wydaje.
No i mam w ogóle wrażenie że na jasnym widać wszędzie takie fioletowe cienie. Chyba mi ekran fałszuje :(
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez HK1885 » czwartek, 12 marca 2015, 18:37

Bardzo fajny Attacker, niepotrzebnie narzekasz.
Tym bardziej, że wystrugany z CA.

Ogólnie to jeden z najbrzydszych samolotów jakie znam mimo, że daleki kuzyn Spitfajera.
BTW - czym malowałeś bo te kolorki mi mocno podchodzą?
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez Klugi » czwartek, 12 marca 2015, 18:48

Podoba się, jedyne zastrzeżenie to wash na jasnej mi nie do gustu.

Pozdro
Avatar użytkownika
Klugi
 
Posty: 490
Dołączył(a): czwartek, 7 listopada 2013, 21:36
Lokalizacja: Kitchener, Ontario, Kanada

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez posejdon » czwartek, 12 marca 2015, 19:24

Dzięki za komentarze. Kolor, którym zapuściłem linie to był eksperyment. To jest taki szary kolor trochę jaśniejszy niż kolor góry. Przyznam, że ciekawie to wyszło bo na jasnym tle wygląda na bardzo ciemny i odwrotnie - jasny na ciemnym. Zgadzam się, że na spodzie mógłby być jaśniejszy. Następnym razem poprawię - mam jeszcze dwa modele w takim malowaniu do zrobienia.

A kolorki to Gunze: góra H331, spód H31+rozpuszczalnik z kopelką C302 bo sam H31 wydawał mi się za jaskrawy. Dół jest więc na żywo taki lekko wpadający w zieleń ale wygląda ok. Na fotkach jest chyba ciut bardziej błękitny. Zależy pod jakim kątem spojrzę na ekran. Niestety nie ogarniam jeszcze do końca zdjęć (choć wciąż walczę) i jest problem z balansem bieli.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez Solo » czwartek, 12 marca 2015, 19:33

Bardzo fajna maszyna, naprawdę bardzo mi się podoba.
A pomysł z tym washem bardzo sprytny i wygląda bardzo ciekawie, kij z tym czy realistycznie.
Dla mnie model w pytę.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez xspace » piątek, 13 marca 2015, 01:01

Podoba mi się, fajny efekt z łosiem na szarej powierzchni.
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez Karol J. » piątek, 13 marca 2015, 15:26

Bardzo ładny modelik!
Karol J.
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 15:34

Re: Supermarine Attacker FB.2, Classic Airframes, 1/48

Postprzez podciech » piątek, 13 marca 2015, 17:05

Bardzo ładny model ,podoba mi się :)
podciech
 
Posty: 70
Dołączył(a): niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:03


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości