D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez Mecenas » czwartek, 26 marca 2015, 23:57

Nie bardzo wiem co napisać. Kuń jaki jest każdy widzi. Model zrobiony "po godzinach" i z doskoku. Większość czasu spędzona przy warsztacie związana była z malowaniem detali oraz szlifowaniem żywicy. Sklejanie łatwe i przyjemne, wszystko do siebie pasuje. Jedynym niemiłym miejscem było łączenie dolnych skrzydeł z kadłubem, które wymagało solidnego zalania CA i wyszlifowania. Roboty w sumie na góra 30 minut jeśli nie liczyć schnięcia kleju. Z własnych przeróbek dodałem jakieśtam linki sterujące w kabinie, "nity" na kadłubie czyli gwoździe, własne okucia łączące słupki z kadłubem i przerobiłem nieco osłonę silnika na bardziej oryginalną. Przeróbka polegała na pocienieniu ścianek kadłuba tak, żeby powstała minimalna szczelina z kołpakiem śmigła jak to miało miejsce w oryginale i jest całkiem nieźle widoczne na fotografiach. Warto się z tym pobawić ponieważ model sporo dzięki temu zyskuje. Malowanie wykonane różnistymi technikami, głównie połączenie Gunze H, Vallejo oraz olejnych.

Figurka, zwana roboczo przeze mnie Panem Tomaszem, to produkt Toro, jak natura dała prosto z pudełka. Dziwny to model bo nie ma co w nim kleić, składa się z jednej części. Pomalowany farbkami Vallejo Model Color, Vallejo Air i Lifecolor.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez potez » piątek, 27 marca 2015, 00:32

Jedyny Polak w 48, którego nie kupiłem ;o)
To chyba drugi zrobiony jaki widzę na oczy .
Maleństwo w 48 wielkości paczki zapałek 8-)
Fajnie ze jest itp, itd, jednakze: :-/
Uroda tego modelu tkwi w fajnym zrobieniu drewna i super delikatnym pomalowaniu. To co widzę na zdjęciu, nie przekonuje mnie zupełnie, ze to drewno jest a do tego jeszcze widac jakieś zalewki srebrnego na smigle itp. Taki niedopieszczony w detalach a w takim maluchu to nic się nie schowa w masie.

Jakoś do mnie nie przemawia, szepcze tylko, że moze jest ok a obróbka zdjęć zjadła subtelnośc drewna na kadlubie? Czegoś mi strasznie brakuje w tym samolocie. Ale Pan Tomasz jak dla mnie ok 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez hacz » sobota, 28 marca 2015, 21:39

Widziałem na żywo i na twoje szczęście Michał model w realu wygląda znacznie lepiej, wręcz podoba się. ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez Mecenas » niedziela, 29 marca 2015, 12:18

Malowanie, cóż...jednym się podoba a innym nie. Ekspertem nie jestem więc pewnie we własnym warsztacie w tym kontekście mam jeszcze sporo do zrobienia. Może gdyby model był tak wielki jak na zdjęciach poszłoby mi lepiej. :) Niestety zdjęcia obnażają bez litości wszystkie słabości modelu. Ja znalazłem ich więcej niż tylko śmigło - swoją drogą nie zauważyłem tego na modelu przed przyklejeniem. Może to dziwne, ale uważam, że na tym modelu najlepiej sprawdziłaby się kalkomania z delikatną sklejką w skali 1/72, przynajmniej w tej wersji "wizualnej" Cykacza, którą chciałem pokazać. Może następny pójdzie model mi lepiej.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez Tenzan » niedziela, 29 marca 2015, 13:48

Witam,
miło, że powstał Cykacz :-). W rzeczywistości - można by rzec - samolot garażowy :-).
Ciekawi mnie, czy tej wielkości obiekt latający byłby wykryty przez radar ?

Co do sklejki. Jako sklejka brzozowa - kolor jasny. Lecz dla "zmylenia oka ludzkiego" - częsta praktyka stosowana przez modelarzy na PWM - można było trochę ją ściemnić.
Lub, co też jest możliwe - kolor jest wynikiem oświetlenia.
Reszta tłumaczy się sama.

Pozdrawiam serdecznie,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez RH » poniedziałek, 30 marca 2015, 20:53

To chyba drugi zrobiony jaki widzę na oczy .

Będę do bólu nie skromny gdy napisze :oops: ..no to zobacz jeszcze trzeciego ;o)
viewtopic.php?f=13&t=17777
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez DUDE » wtorek, 31 marca 2015, 21:48

Kuń, jak widać kuca przypomina, ale mi się podoba.
Lekko zbyt delikatna sklejka w moim mniemaniu, tzn. ja bym trochę podrychtował, ale podoba się.
Najgorzej moim zdaniem wypadło sprzężenie śmigła z kołpakiem, bo zlało się trochę w całość.
Fajniusi!
pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez Aleksander » wtorek, 31 marca 2015, 21:55

Fajny maleńtas, gratuluję!
Figurka też OK.
Całość pewnie wielkości modelu 1/72 :)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: D-1 "Cykacz", Tenzan, skala 1:48

Postprzez Southampton » wtorek, 7 kwietnia 2015, 16:00

Widziałem Twojego Cykacza na żywo. Mnie się bardzo podoba. Pozdrawiam J. :D
Southampton
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2011, 20:20


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości