MiG-21, 10ELT Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-21, 10ELT Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez KRL » wtorek, 28 kwietnia 2015, 14:32

Czas na prezentacje nowego modelu w mojej kolekcji, samolot nie tylko Piękny ale stanowiący KAWAŁ historii Polskich skrzydeł.
MiG-21MF w moim wykonaniu w wersji okolicznościowej „łaciatej” stacjonujący w Łasku, MiG-21 ma przedstawiać samolot przygotowany na pokazy w Radomiu dlatego też starałem się nie brudzić go za bardzo, nie umieszczać śladów eksploatacji itd. Zapewne przed pokazem MiG’i zostały odpowiednio wypucowane.
Model prezentuje bez uzbrojenia a nawet bez pylonów – powodów jest kilka:
Pierwszy to bardzo podoba mi się jak model wyszedł od dołu i szkoda mi było wklejać tam pylony do których nie mam zresztą odpowiednich kalek i to drugi powód.
Trzeci to zamierzam przygotować całe uzbrojenie, które w wydaniu Trumpetera jest bardzo bogate i wystawić je przed MiG’em który otrzyma także podstawkę imitująca miejsce postoju.
Model to wydanie Trumpetera pierwotnie w malowaniu Niemieckich sił powietrznych i Irackich do wykonania wersji PL o numerze 9012 posłużyłem się kalkami Techmod.

Ogólnie kalki są fajne niestety nie wszystkie są odpowiednio zwymiarowane są po prostu zbyt duże sam model jest dość dobrze zdetalizowany i wykonany skleja się łatwo i przyjemnie- choć jest pracochłonny.

Jak zwykle w przypadku moich modeli po wnikliwych oględzinach postanowiłem pozamykać wszystkie hamulce, klapy etc. Wciąż nie podobają mi się te wszystkie pootwierane gadżety, które dla mnie psują sylwetkę modelu ale to taka moja fanaberia. Model malowany z ręki bez maskowania choć pomagałem sobie wyciętymi szablonami własnej roboty.

Przy tym modelu spróbowałem także powalczyć z wash’em i uwidocznieniem dokładnym linii podziału wcześniej robiłem to za pomocą materiału Vallejo ale ogólnie rzecz ujmując materiał ten to w mojej opinii nieporozumienie podobnie jak podkład tej firmy.
W końcu po kilku eksperymentach sięgnąłem do zasobów firmowych i wymieszałem odpowiednie pigmenty QD ze Spirit Wipem i coś co było trudne do wykonania stało się bajecznie proste.
Efekt poddaje wam pod ocenę jeszcze sporo mi brakuje i wiele nauki przede mną ale ogólnie jestem zadowolony jak na nowicjusza.
MiG-21 podobnie jak F-5E, F-4E i F-104 znajdzie u mnie miejsce w przynajmniej trzech odsłonach tak więc następny będzie MiG o numerze 6503 i tu na pewno będzie sporo łat, brudu i innych uszkodzeń.

Postaram się w późniejszym czasie dodać kilka fotek wykonanych przy naturalnym oświetleniu jednak aktualnie w 3City pada a mój migacz nie lubi wody.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano środa, 29 kwietnia 2015, 23:53 przez KRL, łącznie edytowano 1 raz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:20

Tempo imponujące, a przy tym starannie wykonany.
Jak to się jednak stało, że na kalkach zanikają Ci linie podziałowe?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez KRL » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:30

Tak, to mój błąd wynikający z braku doświadczenia kalki nałożyłem po wykonaniu wszystkich linii. Bałem się, że je uszkodzę kalki, dopiero na spodzie spróbowałem i okazało się że nic im nie grozi.

Człowiek uczy się na błędach - następnym razem takiego błędu nie poczynię.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez Flyzloty » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:49

piotr dmitruk napisał(a):Tempo imponujące

No właśnie KRL,Twoja średnia to chyba jedna maszyna na tydzień?
Sam model bardzo przyjemny,tylko czemu zrobiłeś zdjęcia na ręczniku? ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez KRL » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:54

Flyzloty napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Tempo imponujące

No właśnie KRL,Twoja średnia to chyba jeden model na tydzień?
Sam model bardzo przyjemny,tylko czemu zrobiłeś zdjęcia na ręczniku? ;o)


Aktualnie mam kontuzję pleców jestem po zabiegu i krótko mówiąc całymi dniami siedzę w domu a to sprzyja sklejaniu. :) Dodam, że w między czasie zakończyłem drugi model F5. :D Niestety od kolejnego tygodnia wracam na łono firmy i tępo znacząco spadnie. A modeli cała szafa :(

Natomiast co do "ręcznika" to zamówiłem tkaninę na tło już jakiś czas temu i przesyłka gdzieś wsiąkła wysyłali z Warszawy do Gdańska znalazła się w DHL'u w oddziale we Wrocławiu i tam jej los zaginął.
Podobno powinna w końcu do mnie dotrzeć we czwartek oby bo zdjęcia na kocu nie wyglądają najlepiej a na zewnątrz w moim stanie wyjść trudno a może inaczej obawiam się że jak się schylę po model to już tak zostanę ;o)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez Solo » wtorek, 28 kwietnia 2015, 20:05

Na tło to najlepiej duży arkusz białego papieru, brystolu, do kupienia w każdym sklepie papierniczym.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez KRL » środa, 29 kwietnia 2015, 13:57

Biały karton zakupiony i dwie fotki w słoneczku na balkonie wykonane.

Pewnie nie zwrócicie uwagi ale postanowiłem powalczyć dziś z liniami podziału na szachownicach na usterzeniu i pod skrzydłami, zwrócił mi na to uwagę Piotr i nie mogłem przejść obok tego obojętnie mimo, że z szafy już wyjąłem nowego Migacza .

Od rano wziąłem się za walkę z usuwaniem lakieru bezbarwnego w macie i poprawianiem linii podziału, niestety nie było to ani łatwe zajęcie a ni krótkie.
Walka z matowaniem powłoki tak by nie uszkodzić kalek była naprawdę trudna ale czego się nie robi dla kilku linii podziału ;o)

ObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-21, 10PLM Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez MIRO » środa, 29 kwietnia 2015, 16:42

Ładny, choć straszny czyścioch. Wiem, że taka była koncepcja, ale odrobina łosza na goleniach podwozia dodałaby życia.

KRL napisał(a):Od rano wziąłem się za walkę z usuwaniem lakieru bezbarwnego w macie


:?:
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-21, 10ELT Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez Aleksander » środa, 29 kwietnia 2015, 23:55

Podoba mi się, bo lubię MiGi-21 (choć najbardziej "bisy"), zwłaszcza z pobliskiego Łasku.
O mankamentach koledzy wspomnieli, nie umniejszają moim zdaniem urody "szybkiego".
Fajny!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: MiG-21, 10ELT Łask/1:32 - AirShow Radom 2002

Postprzez FlyFan » piątek, 29 maja 2015, 22:09

Kolory sam robiłeś(b.dobre)? Jak byś dorobił uszczelkę na osłonie kabiny to już wogóle cud malina :)
FlyFan
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 29 maja 2015, 21:12
Lokalizacja: Pruszcz Gdański


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości