Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez jawkers » niedziela, 10 maja 2015, 17:22

Witam.
Jest to moja pierwsza galeria na tym forum.
W modelu wbudowałem silniczek elektryczny od producenta Airfix przeznaczony właśnie do tego modely który obraca śmigłem.
Brudzenie i zadymienia robiłem pierwszy raz. Udało mi się też spartaczyć co nieco a mianowicie, górna pokrywa silnika była zwichrowana, więc kształtowałem ją na ciepło by lepiej przylegała.
Zapraszam do oglądania.
Konstruktywna krytyka mile widziana, bym mógł poprawić swoje błędy przy następnym modelu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 lipca 2017, 10:40 przez jawkers, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
jawkers
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota, 16 sierpnia 2014, 12:08
Lokalizacja: Żywiec

Reklama

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Tenzan » niedziela, 10 maja 2015, 21:33

Miło się patrzy, przyjemnie podziwia się warsztat.
Mała uwaga:
Kolorowe malowanki na kadłubie, prawa burta, lewa burta, przód , tył, góra, dół. Wszystko O.K.
Poza tym, iż 0 informacji, kto, gdzie, i kiedy na oryginale latał?
Czyżby temat był wstydliwy??

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Kuba P. » niedziela, 10 maja 2015, 23:27

Tenzan napisał(a):Poza tym, iż 0 informacji, kto, gdzie, i kiedy na oryginale latał?
Czyżby temat był wstydliwy??


Obrazek
A to jest proszę Szanownego Pana Koń.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez LazyCat » niedziela, 10 maja 2015, 23:56

W zasadzie bardzo fajnie ale... sprawdz czy w pudelku nie masz tez innego kolpaka i smigla.
To jest nieslychanie znane malowanie samolotu Zumbacha...
Zoacz malowania tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=153&t=6899
Sadze ze warto poprawic :)
https://www.google.com/search?q=jan+zumbach&newwindow=1&hl=en&biw=1335&bih=973&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=K9FPVZChEMqmNo6egOAG&sqi=2&ved=0CJIBEIke#imgrc=_
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez jawkers » poniedziałek, 11 maja 2015, 14:51

Tenzan napisał(a):Poza tym, iż 0 informacji, kto, gdzie, i kiedy na oryginale latał?
Czyżby temat był wstydliwy??

Przepraszam że nie napisałem kto i gdzie latał na tej maszynie. Jest tyle spitów Zumbacha na forum, że myślałem iż pisanie tego samego co inni pisali o tym samolocie jest nie potrzebne. W wolnej chwili postaram się to uzupełnić.

Nie rozumiem dla czego temat ma być dla mnie wstydliwy? Jestem Polakiem i nie wstydzę się tego. A tym bardziej nie wstydzę się za Polaków, którzy walczyli za nasz czy obcy kraj.




LazyCat napisał(a):W zasadzie bardzo fajnie ale... sprawdz czy w pudelku nie masz tez innego kolpaka i smigla.

Tak było, lecz według instrukcji było podane by użyć tego śmigła. To drugie ma inny kształt łopat i kołpak jest dłuższy. Myślałem że jest ono nie potrzebne i pomalowałem go w kolorze czerwonym. Jeżeli tamto śmigło jest tym którego należało użyć, to nie ma problemu, przemaluję i będzie ok.

LazyCat napisał(a):To jest nieslychanie znane malowanie samolotu Zumbacha...
Zoacz malowania tutaj: viewtopic.php?f=153&t=6899
Sadze ze warto poprawic :)
https://www.google.com/search?q=jan+zum ... ke#imgrc=_

Trochę się pogubiłem. Coś źle pomalowałem że warto to poprawić, czy chodzi o śmigło i kołpak?


Dziękuję bardzo Panowie za uwagi. Cieszę się też, że choć trochę się podoba mój model.
Obrazek
Avatar użytkownika
jawkers
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota, 16 sierpnia 2014, 12:08
Lokalizacja: Żywiec

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 11 maja 2015, 17:01

Wtrącę swoje 3 grosze - o ile dobrze pamiętam (sprawdzę wieczorem), to Jan Zumbach nigdy nie latał Spitfire z serialem AB910 - na pudełku modelu Airfix jest napisane, że model tego Spitfire przedstawia malowanie samolotu Zumbacha, a nie jego konkretny samolot - wg tego co znalazłem, AB910 jest współczesną wersją odnowionego myśliwca, na dodatek z 4-łopatowym śmigłem.
Link do zdjęcia, które znalazłem http://www.airpixbycaz.co.uk/cazsite/av ... it005.html

W ten sposób układanka złożyła się w całość - model @jawkersa przedstawia współczesny samolot "w malowaniu" Zumbacha, ale nie jeden z tych, na których Zumbach latał (BM144, EP594 or EN951) - można się tylko zastanawiać nad śmigłem, ale pewnie lepiej trójłopatowe pasuje do modelu Mk V.
Całość wygląda fajnie, a ponieważ jest trochę SF, to nie ma się czego czepiać w sensie historycznym.

EDIT - w załączeniu dyskusja na Brittmodelerze: tu
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 14 maja 2015, 22:25

Imponujące uzbrojenie ma ten Spitfire :shock:

jawkers napisał(a):Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Ripper1 » czwartek, 14 maja 2015, 23:36

Nie żebym się czepiał ale zapytanie mam, piątka Zumbacha miała wzmocnienia na skrzydle nad komorą podwozia czy nie?
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez Aleksander » piątek, 15 maja 2015, 01:45

Ripper1 napisał(a):Nie żebym się czepiał ale zapytanie mam, piątka Zumbacha miała wzmocnienia na skrzydle nad komorą podwozia czy nie?

Ale to nie jest "piątka" Zumbacha. A czy któraś miała, to muszę sprawdzić w monografii, bo nie pamiętam
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Postprzez iras67 » piątek, 15 maja 2015, 09:54

Ripper1 napisał(a):Nie żebym się czepiał ale zapytanie mam, piątka Zumbacha miała wzmocnienia na skrzydle nad komorą podwozia czy nie?

BM144, EP594 i EN951 nie miały.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości