Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Aero74 » sobota, 30 maja 2015, 20:06

Po latach samolotów w 1/72 postanowiłem zmierzyć się ze skalą 1/48. Pierwszy model miał być zrobiony szybko i bez pokazywania ale ostatecznie wrzucam zdjęcia.
Malowany Gunze C i H później filtry AK i MIG Przy malowaniu postanowiłem zapomnieć o wszystkim czego się uczyłem do tej pory i poeksperymentowałem.
Sklejenie go to sama przyjemność. Ma błędy i będzie kilka poprawek, ale ... oto on.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 30 maja 2015, 20:10

Dobry Mustang nie jest zły !! Podoba się.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez dewertus » sobota, 30 maja 2015, 21:46

A te kolorki na górze to bardziej pasują do schematu "morskiego" a nie Day Fighter ;o) Różnica (intensywność) pomiędzy szarym a zielonym nie jest za mała?

Po za tym model superancki Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Aero74 » niedziela, 31 maja 2015, 09:26

dewertus napisał(a):A te kolorki na górze to bardziej pasują do schematu "morskiego" a nie Day Fighter ;o) Różnica (intensywność) pomiędzy szarym a zielonym nie jest za mała?


Dzięki Hubert. Malowałem dedykowanym zestawem Gunze C rozbielając trochę bielą bo uważam że rozjaśnienie wyciąga więcej z modelu, ale proporcje były zachowane.
Większą bolączką są zdjęcia. Mam już dobry aparat ale jak się okazuje obiektyw mógłby być lepszy. A nie będzie.
Na przykład spód wygląda jak jednokolorowy a jest nieźle zróźnicowany na żywo, i to bez zbędnego wpatrywania się w model :)
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez posejdon » niedziela, 31 maja 2015, 10:02

Jeśli chcesz uwydatnic niuanse malowania to polecam więcej światła. Mozesz też sprobowac odsunąć sie trochę z aparatem od modelu i robić zdjecia na dluzszej ogniskowej, wtedy model bedzie mniej zniekształcony bo teraz wyglada jak przez rybie oko.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Flyzloty » niedziela, 31 maja 2015, 19:04

Hej Robercik
Podoba mi się ten Twój Mustang.
Zdjęcia nie są najgorsze,widać np że ma ładnie rozpiętą antenę ;o)
Jedna rzecz mi nie pasuje, zbyt rozmyte przejścia między kolorami.
Wytarcia ,obtarcia i obicia mam nadzieję obejrzeć na żywca.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez HK1885 » niedziela, 31 maja 2015, 19:52

Mustang fajny tym bardziej, że ostatnio to jakiś mało popularny temat. ;o)

Aero74 napisał(a):Większą bolączką są zdjęcia. Mam już dobry aparat ale jak się okazuje obiektyw mógłby być lepszy. A nie będzie.
Na przykład spód wygląda jak jednokolorowy a jest nieźle zróźnicowany na żywo, i to bez zbędnego wpatrywania się w model

Zacząłbym od lepszego oświetlenia.
Kwestia obiektywu to tutaj sprawa drugorzędna
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez skusz » niedziela, 31 maja 2015, 21:28

No fajny, tylko taki jakiś duży. Zdrajco ;o) myślę, że to tylko taki MAŁY skok w bok. :lol:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3162
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 10:37

HK1886 napisał(a):Zacząłbym od lepszego oświetlenia.
Kwestia obiektywu to tutaj sprawa drugorzędna


no niestety nie... Zdjęcia robimy w przygotowanym light boxie w klubie GrupyB są tam kupione w sklepie fotograficznym trzy lampy z białym światłem o dużej mocy które doświetlają przez namiot bezcieniowy. Innymi aparatami jakoś lepsze te fotki wychodzą. Mam Olympus PL3 i wydawało mi się że to wystarczy... Cóż będę próbował dalej i tak jest o niebo lepiej.

skusz napisał(a):No fajny, tylko taki jakiś duży. Zdrajco ;o) myślę, że to tylko taki MAŁY skok w bok. :lol:


He he :)
Sławek bardzo dobrze mi się robiło to 1/48 i łatwiej i więcej można było poeksperymentować, ale na pewno nie zamierzam rzucać 1/72. Za dużo mam zapasów i za dużo pięknych modeli w tej skali. Będę przeplatał :) W wolnej chwili wrzucę fotki Defianta z Airfixa , którego właśnie skończyłem.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez HK1885 » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 18:04

Aero74 napisał(a):no niestety nie... Zdjęcia robimy w przygotowanym light boxie w klubie GrupyB są tam kupione w sklepie fotograficznym trzy lampy z białym światłem o dużej mocy które doświetlają przez namiot bezcieniowy. Innymi aparatami jakoś lepsze te fotki wychodzą. Mam Olympus PL3 i wydawało mi się że to wystarczy... Cóż będę próbował dalej i tak jest o niebo lepiej.

Generalnie nie wystarczy wsadzić model w light boxa, żeby zdjęcie zrobiło się samo i zapewniam Cię, że tym co masz spokojnie można trzasnąć potężne foty. :mrgreen:

Tak czy owak model jest zacny w swoim malowaniu i jest jak powiew świeżości w zalewie Hurikanów i Spitfajerów.
I tego będę się trzymał.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez TK » wtorek, 2 czerwca 2015, 19:42

Hej R,
Fajny wypust - elegancko zlepiony i zmalowany, troszkę zdaje się zmienił od czasu kiedy widziałem go ostatnio ;) cieniowanie kolorów się zmniejszyło - to chyba zdjęcie?
Szczena rekina wymiata.
Avatar użytkownika
TK
 
Posty: 191
Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2010, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Mustang mk III No.112 Squadron 1/48 Tamiya

Postprzez Arcturus » wtorek, 2 czerwca 2015, 21:19

Witaj w Kingsajzie :) Mustang fajny, a ponieważ nie jestem miłośnikiem amerykańskich latadeł, to komplement podwójny. Co do zdjęć to po prostu próbuj. Ja rok użerałem się z niezłym sprzętem, żeby zacząć uzyskiwać akceptowalne wyniki z modelami :) Postaraj się robić wszystko w trybie manualnym, nawet ustawianie ostrości...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości