Fokker D VI 1:32 Roden

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker D VI 1:32 Roden

Postprzez RH » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 13:00

Obrazek
Po wykonaniu wielu konstrukcji II - wojennych ,międzywojennych i współczesnych nadszedł czas aby sklecić coś z mojej priorytetowej dziedziny czyli "strunowce " albo "szmatopłaty".
Wybór padl na dawno wydany model przez Rodena .czyli tytulowy Fokker D VI .
Model wykonałem w malowaniu D VI Jasta 80b(Bawaria)pilotLeutnant Kurt Seit Western front Lato 1918.
Z dodatków, które użyłem byla blaszka ,i kalki z lozengą z HGW gdyż te w zestawie są do bani .
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Jeszcze tylko expresowa historia i dane
W zimie 1917/18Firma « Fokker » wbudowała dwa prototypowe myśliwce . Konstrukcja : , kadłub , usterzenie ogonowe i podwozie przejete z Dr.I natomiast skrzydla byly takie jak projektowane dla modelu D.VII .. Udało się wyprodukować tylko kilkadziesiąt maszyn D.VI,
Dane techniczne :
Długość: 6,25 m (20 ft 6 in )
Rozpiętość: 7,66 m
Wzrost: 2,55 m
Powierzchnia nośna : 17,7 m2
Masa własna : 393 kg )
Masa całkowita: 585 kg
Silnik : 1 × Oberursel Ur.II , 82 kW ( 110 KM )
osiągi :

Prędkość maksymalna : 197 km / h
czas lotu : 1 godzina 30 min
Pułap : 6000 m

uzbrojenie

2 x 7,92 mm ( 0,312 ) LMG 15/08 w " karabiny maszynowe Spandau "
Obrazek

Teraz coś o samym modelu . Nic nadzwyczajnego ,standard typowy dla Rodena ,czyli troszkę męczarni i poprawek :(
Tak ze wybaczcie ale pominę tę kwestię ,bo szkoda czasu i miejsca Mam prośbę aby w tej kwesti nie męczyć mnie pytaniami :glupek: .lepiej zapełnię je zdjęciami :)

Obrazek

Jako dodatek i ciekawostka dwie fotki z pokazujace elementy pomalowane wstępnie na ktore ,zostana nalożone w końcowej fazie kalki z lozenga oraz farba (tu mowao części podwozia
Obrazek
Obrazek


Pozostaje kwestia malowania .Przyznam się ze malowanie proponowane przez Rodena raczej mnie nie przekonywało,.
Postanowiłem poszukać czegoś na necie .Jako że dokładnych fotek tego samolotu w tym malowaniu nie ma ,to też jest wiele róznych opcji pokazywanych przez ludzi . Najwięcej było opisów z jednym sposobem oznaczeń ,więc tego postanowiłem się trzymać i tak tez go pomalowałem .Może ktoś będzie miał inną wizje .I sobie go tak pomaluje ,jego sprawa ,ja osobiście nic juz nie zmieniam ,jest jak jest:)
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com

Cas na galerie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Fokker D VI 1:32 Roden

Postprzez Tenzan » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 13:26

Miodzio !!!
Czy można prosić o ujęcie z samochodem? W pełnej krasie, oczywiście :-)

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: Fokker D VI 1:32 Roden

Postprzez waran » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 14:15

Powtórzę za Zygmuntem -miodzio i też jestem ciekaw tego pojazdu, to jakowyś gotowiec?
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker D VI 1:32 Roden

Postprzez RH » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 15:30

Panowie będzie mały problem ,automobil jeszcze nie jest skończony ,stąd tylko sfotografowany fragmencik od strony dupki .
Brakuje jeszcze ,lampek kierownicy i tym podobnego "badziewia " :)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron