Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji (Trumpeter 1:32)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji (Trumpeter 1:32)

Postprzez KRL » wtorek, 23 czerwca 2015, 19:42

Kolejny mój model z numerem 64 ten numer ma dla mnie duże znaczenie ze względów osobistych ( przez wiele lat był to mój numer w wyścigach motocyklowych), więc jak tylko pojawia się możliwość sygnowania modelu tym numerem to takowy pojawia się tak jak w tym wypadku.

Osoby które miały okazje odwiedzić festiwal w Elblągu mogły zobaczyć model Su na żywo.

Model wydany przez Trumpetera i muszę tu od razu dodać, że żaden dotychczasowy model jaki skleiłem nie był tak łatwy do złożenia jak Su. Elementy pasowały do siebie bez większych problemów a wykonanie ruchomych powierzchni sterowych okazało się bardzo proste.
Ogólnie model sklejało się doskonale i mogę polecić ten model z czystym sumieniem każdemu kto ma BARDZO DUŻĄ półkę.

Jedyna wpadka Trumpka to proponowane kolory, które nie mają za wiele wspólnego z tymi oryginalnymi jakie były na tej maszynie - szczególnie w przypadku koloru niebieskiego.

Na szczęście dokopałem się do informacji o kolorach i mogłem odtworzyć to co było na oryginale.

Kamuflaż okazał się także zdecydowanie bardziej wymagający niż wykonanie szaro-szarych malowań jakie do tej pory zrobiłem. Wykonanie brudzenia czy Lini podziału jest naprawdę trudne ponieważ na tych jasnych kolorach wszystko wydaje się strasznie ciemne i bardzo mocno się wybija jak choćby linie podziału, które zrobiłem.
Przygotowałem do tego szarego wash'a i okazał się zbyt intensywny i na modelu wydaje się bardzo ciemny.

Następnym razem będzie lepiej tym bardziej, że zamierzam jeszcze skleić Su-27B i Su-30MKK
Proforma dodam, że model jest kolejnym i zapewne nie ostatnim moim modelem z pudełka, kamuflaż wykonany z ręki.

Wyjątkowo jestem zadowolony z silników i dysz a dodatkowo w moim zadowoleniu utwierdziły mnie bardzo pochlebne opiniie wytrawnych modelarzy na temat tych właśnie elementów jakie usłyszałem podczas festiwalu w Elblągu.

Dodam, że model wymaga naprawdę sporo miejsca a MiG-21 w skali 1:32 postawiony obok wygląda jak maluszek.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji

Postprzez Solo » wtorek, 23 czerwca 2015, 19:53

Super maszyna.
Jak się na taki model patrzy, to chcę się wszystko rzucić i złapać za aerograf i malować, malować...
A tymczasem muszę szpachlować, szpachlować...
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji

Postprzez karambolis8 » wtorek, 23 czerwca 2015, 22:12

Widać, że masz dobrą rękę do aero. Za ten szew na owiewce powinieneś dostać po dupie, bo to tylko kwestia niechcenia była, nie wierzę w brak umiejętności. Kolory takie trochę mało Flankerowe, ale każdy egzemplarz wygląda inaczej, więc może się czepiam. Dysze wyszły całkiem efektownie, choć ja bym dał trochę zacieków i je bardziej nieregularnie pobrudził. Są bardzo estetyczne ;)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji

Postprzez KRL » wtorek, 23 czerwca 2015, 22:19

karambolis8 napisał(a):Widać, że masz dobrą rękę do aero. Za ten szew na owiewce powinieneś dostać po dupie, bo to tylko kwestia niechcenia była, nie wierzę w brak umiejętności. Kolory takie trochę mało Flankerowe, ale każdy egzemplarz wygląda inaczej, więc może się czepiam. Dysze wyszły całkiem efektownie, choć ja bym dał trochę zacieków i je bardziej nieregularnie pobrudził. Są bardzo estetyczne ;)



Tak szef faktycznie powinien być usunięty ale po przygodzie z szybą od Tomcata boję się ruszać tego by coś nie pękło. Znalazłem i kupiłem w necie szybkę od MiG'a-29 właśnie po to by poćwiczyć jak i czym spolerować ten szef.
Jak opracuje technikę to poprawie tą nie doróbkę.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Su-27UB - Kolejna 64'ka w kolekcji

Postprzez xspace » środa, 24 czerwca 2015, 00:33

Świetna sprawa ! bardzo smakowicie wygląda, normalnie mam ochotę go polizać :P
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości