Tornado ECR Tigermeet 2010

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Tornado ECR Tigermeet 2010

Postprzez KRL » sobota, 4 lipca 2015, 20:22

Nadszedł czas prezentacji mojego nowego modelu.
Na stół trafił model Tornado ECR w oryginale wersja Tigermeet 2001 jednak nigdy te tygrysie mazaki nie robiły na mnie wrażenia a wręcz wydawały mi się dobre na festyn a nie na maszynę bądź co bądź bojową.

Tak więc plan pierwotny opiewał na wykonanie drugiej z przewidzianych przez Revell'a wersji czyli szaro szarej. Widocznie czułem pismo nosem że stare kalki i tak nie pozwoliłyby na wykonanie wersji 2001.

Jak zwykle rozpocząłem od przeglądania zdjęć w necie i natrafiłem na zdjęcia wersji "tygrysiej" ale dość nietypowej powiedziałbym nawet dość intrygującej.
Takie połączenie klocków lego z pixelami i w tę stronę postanowiłem pójść brak jakich kol-wiek kalek, czy innych masek,schematów szablonów dawał możliwość popracowania nad modelem nie co dłużej i to głównie w zakresie który najbardziej lubię czyli lakierowania.

Postanowiłem więc że wszystko wykonam ręcznie włącznie z głową tygrysa na usterzeniu, całą drogę budowy modelu znajdziecie w warsztacie.

Mam nadzieję, że ten dość nietypowy model spodoba się wam ponieważ jest to naprawdę nie często spotykany kamuflaż po przeszukaniu internetu nie znalazłem modelu w tym kamo (może źle szukałem).

Wyjątkowej urody w mojej opinii jest także sam samolot który ma wyjątkowo proporcjonalną sylwetkę w całości nawet z tym olbrzymim statecznikiem pionowym Tornado prezentuje się świetnie.

O modelu wiele nie można powiedzieć jest poprawny choć ma już swoje lata.

Największą walkę miałem nie z samą pracą przy modelu a z fotkami nijak nie mogę oddać na fotkach szczegółów ale jeżeli będziecie w Chełmży to nie wykluczam, że pojawię się tam wraz z Tornado.

Oryginał wygląda tak:

Obrazek

A tak się prezentuje kopia:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na koniec w ramach poszukiwań stolarza muszę wspomnieć, że Tornado wylądowało na stoliku ponieważ miejsce na półkach się skończyło.

Obrazek

Jeżeli mamy na forum jakiegoś stolarza który łagodnie potraktuje człowieka z modelarską pasją to chętnie porozmawiam o jakimś zleceniu na dodatkowe półki na modele. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Tornado ECR Tigermeet 2010

Postprzez rotpol13 » sobota, 4 lipca 2015, 20:31

Ta doniczka na subwooferze poprawia jego pasmo przenoszenia?

PS Stolarz to pikuś, dizajner by się przydał :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Tornado ECR Tigermeet 2010

Postprzez KRL » sobota, 4 lipca 2015, 20:40

rotpol13 napisał(a):Ta doniczka na subwooferze poprawia jego pasmo przenoszenia?

PS Stolarz to pikuś, dizajner by się przydał :mrgreen:



Poprawia i to wyjątkowo dzięki tej doniczce jest taki czysty pierwotny rzekłbym ziemisty dźwięk. ;o)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tornado ECR Tigermeet 2010

Postprzez Flyzloty » sobota, 4 lipca 2015, 22:03

Malowania Tigermeet rzeczywiście w większości są tandetne.
Wybrałeś chyba najfajniejszego Tornado z "kolorowych" jakiego widziałem.
Napisz szczerz że do wycinania masek to żonę zatrudniłeś bo coś za szybko to malowanie zrobiłeś ;o)
ps Japończycy na swoich Mitsubishi F2 czy też Phantomach malują bardziej ze smakiem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości