BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez Czesio » niedziela, 19 lipca 2015, 17:01

Witam

Wracam po dłuższej przerwie od modelarstwa. Złapałem takiego lenia ostatnio że tragedia, nic mi się nie chce.. Albo nie ma czasu ;o)
W końcu się spiąłem, trzeba zrobić coś prostego fajnego żeby chęci nabrać, i akurat upolowałem na półce 109, z airfixa w 72.
Nowiuśki model, całkiem spoko spasowany, (szpachli minimum), detal z zewnątrz ok, kabina trochę uboga ale planowałem robić zamkniętą więc nic nie przerabiałem.Kalki od Cartografa kładły się perfekcyjnie. Model prosto z pudła. O tym samolocie wiem tylko tyle że był niemiecki, więc proszę o nie ocenianie zgodności z oryginałem bo model jest "for fun" i zadanie to wypełnił w 110%.
Fotki standardowo słabe, ale myślę że lepsze niż ostatnio.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Reklama

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 19 lipca 2015, 18:02

Bardzo ciekawy. Góra znakomita. Bardzo mi się podobają ślady eksploatacji. Są świeże i odważne. Dół kiepski. Jakieś rozjasnienia bez sensu, jakiś nietrafiony preszejding. Ale góre uważam za dobra, odważną i inspirującą. Trochę za mocny wasz. Bez wasza byłoby jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez Murek » niedziela, 19 lipca 2015, 21:49

Co on, ten Messerschmitt, przewoził w płacie, mazut??? (dla jasności chodzi mi o wycieki/zacieki).
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez Czesio » niedziela, 19 lipca 2015, 23:35

spiton napisał(a):Bardzo ciekawy. Góra znakomita. Bardzo mi się podobają ślady eksploatacji. Są świeże i odważne. Dół kiepski. Jakieś rozjasnienia bez sensu, jakiś nietrafiony preszejding. Ale góre uważam za dobra, odważną i inspirującą. Trochę za mocny wasz. Bez wasza byłoby jeszcze lepiej.

Dzięki ! Wash był delikatny i dość rzadki ale linie są na tyle głębokie że wyszło jak wyszło.
Spód też mi się średnio podoba,. Samoloty śmigłowe to całkiem nie moja bajka ;o)

Murek napisał(a):Co on, ten Messerschmitt, przewoził w płacie, mazut??? (dla jasności chodzi mi o wycieki/zacieki).

No trochę przesadziłem :mrgreen: Chciałem go zrobić właśnie takiego styranego, bardzo styranego żeby się pobawić w robienie różnych takich syfów i brudów, a realizm potraktować z przymrużeniem oka.
W rzeczywistości jest trochę mniej kontrastowy to też się to tak w oczy strasznie nie rzuca.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 20 lipca 2015, 00:28

Emil von Werry miał ciekawsze malowanie kołpaka:
Obrazek
...a ponadto jasne krawędzie natarcia skrzydeł, linkę anteny i swastykę.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 20 lipca 2015, 02:02

Rozumienie czytanego tekstu szwankuje czy raczej przejaw zwykłej bezczelności? Autor przecież wyraźnie napisał:
Czesio napisał(a):O tym samolocie wiem tylko tyle że był niemiecki, więc proszę o nie ocenianie zgodności z oryginałem bo model jest "for fun" i zadanie to wypełnił w 110%.


edit:
Dziękuję za rozwianie wszelkich wątpliwości, poprzez zgłoszenie tego posta, panie cenzorze od siedmiu boleści.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: BF-109E-4 - Airfix - 1:72

Postprzez spiton » poniedziałek, 20 lipca 2015, 02:47

Czesio napisał(a):
spiton napisał(a):Bardzo ciekawy. Góra znakomita. Bardzo mi się podobają ślady eksploatacji. Są świeże i odważne. Dół kiepski. Jakieś rozjasnienia bez sensu, jakiś nietrafiony preszejding. Ale góre uważam za dobra, odważną i inspirującą. Trochę za mocny wasz. Bez wasza byłoby jeszcze lepiej.

Dzięki ! Wash był delikatny i dość rzadki ale linie są na tyle głębokie że wyszło jak wyszło.

Podoba mi się, że nie zrobiłeś preszejdingu, tylko szukałeś efektu na etapie brudzenia. Gdybyś w ogóle zrezygnował z waszu, to i tak linie były by widoczne. A prawdę powiedziawszy linie podziału na samolotach są na ogół mało widoczne. I traktowanie wszystkich waszem często oddala model od realizmu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Artur Domański, heihachi mishima i 39 gości