Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez marssolpol » piątek, 24 lipca 2015, 12:56

Macchi M.C. 72 to wodnosamolot na którym Francesco Angello 23 X 1934 roku zdobył rekord świata prędkości lotu na wodnosamolotach z napędem tłokowym - 709.209 km/h. Był to zresztą przez następne 5 lat rekord dla wszystkich samolotów pobity dopiero w 1939 przez samolot Heinkel He 100. Dla wodnosamolotów z tego co wiem jest to do tej pory niepobity wynik.

Model Smera należy traktować raczej jako półprodukt. Zmieniłem cały kokpit czego zresztą kompletnie nie widać :mrgreen: poprawiłem śmigła w miarę możliwości (powinny być przeciwstawne) i kilka drobiazgów.
Z efektu jestem względnie zadowolony ;o)
Malowany akrylami Agama, Revell i pastami metalizer Agama.

Zapraszam do galerii :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Mariusz
marssolpol
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2015, 00:10

Reklama

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez Hal Bregg » piątek, 24 lipca 2015, 16:55

Ciekawy model. Chyba połączone dwa silniki jeden za drugim?. Przeciwbieżne śmigła, 709 km/h- nieźle jak na 1934 rok. Dziś mało kto pamięta, że Włosi byli bardzo zdolnymi konstruktorami lotniczymi. Gratulacje.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez macias13_84 » piątek, 24 lipca 2015, 16:58

Hal Bregg napisał(a):Chyba połączone dwa silniki jeden za drugim?.

FIAT AS.6 V24
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez Flyzloty » piątek, 24 lipca 2015, 17:44

Ładniutki ten rekordzista.
Te akrylowe metalizery wygladaja całkiem fajnie,szkoda tylko że takie jakieś momentami rozmyte zdjecia.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez xmald » piątek, 24 lipca 2015, 22:47

Bardzo fajnie ten samolot wygląda. Biorąc pod uwagę produkt wyjściowy szacun. Generalnie to brakuje mi w nim lekkiego zapuszczenia linii a przede wszystkim powierzchni sterowych. Śmigła mi się nie do końca widzą.
Jako całość model bardzo mi się podoba no i temat zdecydowanie nietuzinkowy.
Gratulacje!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 27 lipca 2015, 19:14

Ładny model pięknego samolotu. Pierwszy, jaki widzę zrobiony od wielu lat. Dawno, dawno temu też go kiedyś popełniłem, tylko wtedy jeszcze nie malowałem modeli. Szkoda, że trochę nie poczekałeś, bo w najnowszym Aeroplanie jest artykuł o tym samolocie ilustrowany fotografiami zachowanego egzemplarza. Porównując ze zdjęciami widać, że dałeś trochę zbyt grube naciągi. Warto przeszlifować śmigła, bo mają zbyt grube krawędzie spływu. Miałeś jakąś dokumentację wnętrza kabiny pilota?
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Macchi M.C. 72 Smer 1/48

Postprzez marssolpol » wtorek, 28 lipca 2015, 12:23

Dziękuję za wszystkie uwagi,

- nad jakością zdjęć będę pracował :)
- śmigła ogólnie w modelu są kiepskie, współbieżne a nie przeciwbieżne co starałem się poprawić przez odwrotne mocowanie i korekcję kształtu ale nie do końca to wyszło, możliwe te że ostrości na krawędziach nie mają odpowiedniej ale tego już nie będę poprawiał
- zapuszczenie linii rzeczywiście by polepszyło odbiór i zrobię to ale na spokojnie po urlopie 8-)
- naciągi może trochę za grube ale przy cieńszych nie uzyskiwałem takiego naciągu no i głównie chodziło mi o odwzorowanie ich kształtu "taśmy" a nie "linki"
- szkoda że nie wiedziałem o artykule w Aeroplanie, może będą jakieś zdjęcia których nie widziałem chociaż mam i te z muzeum i z "epoki" i chyba 5 zdjęć kabiny; brakuje mi tylko spojrzenia na tył kabiny , na fotel ale z fragmentów wyszło mi że pasów nie było
- Najciekawsze zdjęcie kabiny (źródło Internet tylko do celów poglądowych)

Obrazek

Jeszcze raz dziękuje za uwagi.
Pozdrawiam
Mariusz
marssolpol
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2015, 00:10


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości

cron