Saab 91 Safir, Tarangus 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Saab 91 Safir, Tarangus 1:48

Postprzez Łukasz Kędzierski » środa, 19 sierpnia 2015, 05:34

Nie polecam, a wręcz odradzam :evil: Model tylko dla twardzieli i zatwardziałych fanów lotnictwa szwedzkiego (nie zaliczam się do żadnej grupy, chociaż wygląda na to że narobiłem kilku Szwedów ostatnio :mrgreen: , robiłem model dla czasopisma SAM, zgłosiłem się jak ten głupi na ochotnika żeby to zrobić). Tarangus wypuścił kompletnego gniota, który wymaga dużo szpachlowania, szlifowania i przeklinania. Połówki kadłuba są rożne jeśli chodzi o grubość ścianek czy geometrie, skrzydła trzeba po prostu przeheblować na przejściu z kadłubem, a dopasowanie osłony kabiny to kompletnie inna historia, bo wnętrze kabiny jest za szerokie i rozpycha kadłub po sklejeniu. Jedynym plusem są kalki, które są rewelacyjne. Za to instrukcja malowania to kolorowy obrazek z tylu pudelka i kolory trzeba sobie zgadywać samemu. Mój został pomalowany Humbrolem 24 Trainer Yellow.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Reklama

Re: Saab 91 Safir, Tarangus 1:48

Postprzez Aleksander » środa, 19 sierpnia 2015, 06:07

Może i wyjściowo klocek, ale efekt końcowy całkiem, całkiem!
Nie widzę specjalnie miejsc, co do których miałbyś się wstydzić, całość wygląda fajnie, choć samolot urodą nie grzeszy.
Gratulacje!
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Saab 91 Safir, Tarangus 1:48

Postprzez Flyzloty » środa, 19 sierpnia 2015, 13:18

Najfajniejszy z prezentowanych szwedów. :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości