Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Postprzez dracowrx » czwartek, 27 sierpnia 2015, 18:27

Przede wszystkim chciałby się przywitać ze wszystkimi kolegami modelarzami :) Po latach przerwy od klejenia modeli postanowiłem wrócić do tego hobby. Jako, że moje wszystkie doświadczenia wiążą się z dzieciństwem to można powiedzieć, że ruszam z doświadczeniem zerowym :)

Na pierwszy rzut chciałbym Wam przedstawić coś z naszego podwórka, czyli Mi-2 w barwach Marynarki RP. Musze przyznać, że model był dramatycznie straszny do sklejenia i zdecydowanie nie nadawał się dla początkującego. Mam nadzieję, że jakoś udało mi się wybrnąć z tego dramatu obronną ręką.

Model jest malowany pędzlami (póki co nie posiadam aerografu i na razie to się nie zmieni). Nie stosowałem też żadnych technik upiększających, ale co tu dużo mówić zaczynam dopiero przeglądać forum i z czasem będę się uczył nowych sztuczek. Między innymi jak dobrze nałożyć kalki. Na razie ćwiczę na poziomie maks amatorskim :D Przynajmniej póki nie mam miejsca na jakieś sensowne stanowisko do pracy ;) Koniec gadania możecie sobie poprawić humor oglądając moje wypociny modelarskie...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wiem szału nie ma ;)
dracowrx
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:44

Reklama

Re: Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Postprzez Aleksander » piątek, 28 sierpnia 2015, 12:43

Witaj na forum!
Co do "czajnika" - generalnie, jak na początek, to troszkę grubo i nierówno położyłeś farbę - to na zbliżeniach, niestety, widać. Trochę też niestaranności jest przy oszkleniu, ale w tej skali i przy tym modelu to nie jest łatwe.
Kawałek drogi przed Tobą, ale nie pękaj - "co nas nie zabije, to nas wzmocni" :lol:
A o aerografie pomyśl - to nie jest duży wydatek, a jakość malowania - bezcenna!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Postprzez Adam » piątek, 28 sierpnia 2015, 15:37

Każdy z nas kiedyś zaczynał.
Jak będziesz zaczynał nowy model, to załóż warsztat.
W trakcie budowy mogą koledzy coś podpowiedzieć.
Warto przeglądać tez tutaj różne wątki,na pewno coś znajdziesz ciekawego.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Postprzez Voltan » piątek, 28 sierpnia 2015, 15:50

Plus za tematykę i trzymam kciuki za kolejne modele.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mi-2 Hoplite firmy Plastyk 1:72

Postprzez dracowrx » piątek, 28 sierpnia 2015, 16:37

Oj droga przede mną bardzo daleka jeszcze :) Na razie nie mam możliwości na założenie jakiegoś warsztaciku, z aerografu też póki co muszę zrezygnować, ale na pewno przyjdzie na niego czas :) Kilka modeli mam już za sobą, może pochwale się Harrierem na forum jeszcze, ponieważ na żywo nawet mi się podoba jak wyszedł :D W kolejce czeka też kilka zestawów, które kiedyś podostawałem. Nauka, nauka i nauka ;) Poddawać się na pewno nie będę i kiedyś pochwale się modelem, który nie wywoła salwy śmiechu u zaawansowanych modelarzy :D
dracowrx
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:44


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości