Northrop BT-1 - 1:72 Valom "Yellow Wings cz.1"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Northrop BT-1 - 1:72 Valom "Yellow Wings cz.1"

Postprzez pepociufakers » niedziela, 20 września 2015, 10:52

Cześc i Czołem
Budowa BT-1 dobiegła pora więc pora na podsumowanie i galerie. Jak już wspominałem przy relacji, model nie należy do tych, które same się sklejają, wymaga trochę szpachli tu i tam,oraz wymaga trochę siedzenia nad zdjęciami których w sieci nie jest za wiele, szczególnie jeśli chodzi o wnętrze samolotu. Ale myślę, że model jest dla każdego, nawet średnio początkujący da sobie z nim rade, tylko musi się uzbroić w cierpliwość i trochę częściej pasować zanim coś przyklei.
Na pewno poprawki wymaga osłona karabinu maszynowego z prawej strony kabiny pilota.
Model jest w malowaniu potocznie zwanym "yellow wings", jako że ostatnio naszło mnie na kolorowe samoloty, bo już ta szarość kamuflażu samolotów mi się trochę przejadła.
Jedna z zagwostek jaką miałem(i mam dalej), to kolor bomb używanych w tamtym okresie, z wywiadu internetowego doszedłem do wniosku, że nie był to olive drab. Ostatecznie pomalowałem ją na szaro, ale chyba bliższy był by kolor zinc chromate yellow, i poźniej na to maźnięty kolor szary, hmm ale to już tylko domysły.
Finalnie model przedstawia się tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ps. powoli do końca zmierza również budowa innego samolotu z cyklu Yellow Wings, a mianowicie Vindicator
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Northrop BT-1 - 1:72 Valom "Yellow Wings cz.1"

Postprzez Aleksander » niedziela, 20 września 2015, 18:27

Całkiem fajny model wyszedł z tego "mydła", na dodatek rzucający się w oczy kolorami. Temat rzadki, a samolot sympatyczny, fajnie wygląda.
Troszkę razi nierówny i chyba za ciemny wash. Reszta OK :lol:
Gratulacje.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Northrop BT-1 - 1:72 Valom "Yellow Wings cz.1"

Postprzez pepociufakers » niedziela, 8 listopada 2015, 16:20

Aleksander napisał(a):Całkiem fajny model wyszedł z tego "mydła", na dodatek rzucający się w oczy kolorami. Temat rzadki, a samolot sympatyczny, fajnie wygląda.
Troszkę razi nierówny i chyba za ciemny wash. Reszta OK
Gratulacje.


Dzięki za komentarz. W sumie to był mój pierwszy wash "na poważnie", a że nie mam zaufania do podkreślania linii podziałowych to nawet się starałem żeby był równomierny, bo w sumie w samolocie zużycie nie jest równomierne:). Co do koloru to faktycznie dobór koloru washa to jeszcze dla mnie temat do przećwiczenia, trzeba będzie dawać więcej siennej palonej;)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości