Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72

Postprzez Grzesiek. K » sobota, 17 października 2015, 16:56

Postanowiłem zrobić sobie model ze śmigiełkiem, taka mała odskocznia od limów i migów. Wybór padł na Spitfire F Mk.22 1/72 z zestawu Airfix i prosto z pudła.
Wzorowałem się tylko na instrukcji więc mogłem zrobić jakieś babole.
Na modelu po raz pierwszy próbowałem większego brudzenia oraz okopceń z rur wydechowych. Wyszło tak sobie, no ale pierwsze koty za płoty :). Pewnie trochę przesadziłem z tym brudzeniem. Na zdjęciach wyszło strasznie rdzawo ale w rzeczywistości tak nie jest.
Kolor zacieków jest bardziej brązowy i o wiele mniej intensywny. Być może jest to wina nie odpowiedniego oświetlenia lub aparatu ?.
Model malowany Gunze C 8. Dodatkowo Wykorzystałem żywiczne wydechy oraz pasy pilota z serii superfabric. Niestety przy przyklejaniu lekko pękła owiewka. Postanowiłem jednak już z tym nic nie kombinować. Zresztą aż tak bardzo tego nie widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Reklama

Re: Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72

Postprzez hacz » sobota, 17 października 2015, 17:21

Strasznie kartonówka wyszła za mocny wash, następnym razem bardziej tonuj dobór koloru jaki zapuszczasz. ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72

Postprzez Grzesiek. K » sobota, 17 października 2015, 17:27

hacz napisał(a):Strasznie kartonówka wyszła za mocny wash, następnym razem bardziej tonuj dobór koloru jaki zapuszczasz. ;o)


Dzięki za radę. Właśnie zastanawiałem się który wash wybrać, szary czy czarny ?. No i wybrałem czarny.
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Re: Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 17 października 2015, 21:29

Rzeczywiście, ten rdzawy troszkę razi na zdjęciach. Okopcenia wyglądają jakby tylko ostatnia rura dymiła, ale poza tym bardzo fajna "złośnica"!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości