P-61A Black Widow | Hobby Boss 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-61A Black Widow | Hobby Boss 1:48

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 30 października 2015, 20:56

Witam,

Przedstawiam P-61A-10-NO Black Widow, model produkcji Hobby Boss 1:48.

"Double Trouble", 42-5565, Lipiec 1944, 422 NFS, Pilot Lt. R. Bolinder, Operator Radaru F/O R. Graham, C.C. E.W. McLain. Załoga tego samolotu uzyskała na nim cztery zestrzelenia. Samolot spisany na straty na skutek uszkodzenia przy lądowaniu w Liege (Belgia) w lipcu 1945.

Z dodatków i ciekawostek:

1) dodałem w kokpicie blachy Eduarda do modelu GWH; ponieważ zawsze chciałem mieć Czarną Wdowę, a nie chciałem czekać na zestaw dedykowany... Cóż, GWH i HB chyba oglądały zupełnie inne samoloty, poza tablicą przyrządów pasowało niewiele,

2) w zestawie jest wieża, ale nie dość że otwór na nią trzeba by wyciąć samodzielnie, to i tak nie będzie pasować - góra kadłuba jest wyoblona, a wersja z wieżą powinna być w tym miejscu płaska; chyba coś w produkcji poszło nie tak, wg pudła ma być bez wieży, ale malowania - dotyczą wersji z wieżą; to zdeterminowało wybór malowania, zresztą kalkomanie HB były trudne we współpracy, zatem użyłem Eagle Cals #148 (świetne).

3) broń strzelecka z zestawu nie nadaje się do niczego, trzeba zastąpić toczonymi albo żywicznymi. Działka kadłubowe zastąpiłem żywicami z Airesa.

4) łączenie połówek kadłuba i belek oraz przejście kadłub / skrzydła / belki wymaga odrobiny szpachli i szlifu. W ogóle sklejenie kadłuba z wszystkimi wnętrznościami wymaga siły i pracy etapami, zwłaszcza przód po wklejeniu metalowych obciążeń, swoją drogą za te dociążenie brawo dla HB, to powinien być standard, jak sobie przypomnę Ta-154 Moskito Dragona...

5) silniki: żywica Airesa do starego modelu Revell/Monogram pasują, oczywiście nie bez kombinacji, ale jest OK. Ponieważ i tak ich nie widać, dodałem jedynie popychacze z drucików Plastruct.

Fotografie - jak to u mnie, słabe.

Zapraszam do galerii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Hubert

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2144
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: P-61A Black Widow | Hobby Boss 1:48

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 31 października 2015, 12:02

Model wygląda chyba fajnie, ale zdjęcia faktycznie ograniczają odbiór.
To jest Twoje zdjęcie
Kendzior napisał(a):Obrazek

A to poprawione przy pomocy darmowego Irfan View, naciśnięciem tylko dwóch klawiszy: "Auto Adjust Colors" i "Sharpen"
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-61A Black Widow | Hobby Boss 1:48

Postprzez HubertKendziorek » sobota, 31 października 2015, 14:43

Dzięki za praktyczną wskazówkę. Do tej pory próbowałem coś poprawiać za pomocą edycji w aplikacjach systemowych lub Imageshacka, ale często miałem subiektywne wrażenie, że jest gorzej niż bez ich automatycznych poprawek.

Efekty poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Hubert

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2144
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości