Spitfire XIVc Academy 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 2 listopada 2015, 23:16

Skończona kolejna "Złośnica", druga z silnikiem Griffon w mojej kolekcji, pierwsza z pięciołopatowym śmigłem, czternasta w tej skali na półce. Model Academy, troszkę nie do końca "foremny", ale mimo zainwestowania w żywiczny przód kadłuba od Ultracasta nie zauważyłem istotnej różnicy w kształcie, więc zostawiłem jak jest. Może go użyję w rozpoczętym modelu FR XIVe - zobaczymy...

Zestaw jak to Academy - składa się bezproblemowo i pasuje. Problemem są kalki, ale te i tak miałem zmienić - udało mi się nabyć zestaw Xtradecals, z malowaniem z 610 Sqn. RAuxAF z kwietnia 1944 - z polowania na "Doodlebugi", czyli V1.
Podobno litery kodowe powinny mieć żółte obramowanie, ale nie dopatrzyłem się go na żadnym, z dostępnych zdjęć, więc nie widziałem większego sensu, żeby to zmienić
Mimo że starałem się odtworzyć model w miarę dokładnie, to jednak trafił mi się wyraźny "kiks" w malowaniu na kadłubie. Trudno - muszę z tym żyć ;o) .

Tyle gadania - teraz model - nie do końca udało mi się brudzenie, ale mam nadzieję, że idę w dobrym kierunku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS Teraz zauważyłem, że nie pomalowałem "biczowej" anteny na kadłubie - lecę poprawiać! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez Łukasz Kędzierski » poniedziałek, 2 listopada 2015, 23:44

Fajny, lubię takie bardziej subtelne brudzenie. Tylko zdjęcia trochę ciemne :-/
Mówisz, że ten żywiczny nos nie poprawia za dużo? Ja w sumie też odnoszę takie wrażenie, ale myślałem że to tylko ja tak mam :P
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 3 listopada 2015, 00:48

Po pierwsze: gratuluję kolejnej Złośnicy na półce :D
Po drugie: Olo - nie przesadziłeś aby z uzbrojeniem :P
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez zegeye » wtorek, 3 listopada 2015, 01:53

Darek Trzeciak napisał(a): Po drugie: Olo - nie przesadziłeś aby z uzbrojeniem :P


A niby dlaczego? Przeca toskrzydło C... z pełnym wyposażeniem ;o).... A już widzę Darku o co kaman. Olek zostały wyloty łusek nie zaślepione....no tak ale czy powinny być zaślepione? Raczej nie powinny mieć śladów okopcenia....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 3 listopada 2015, 02:35

Fajny, podoba się !!
Ale ... wpadnij do mnie na kawusię to zrobimy mu sesję zdjęciową ;o) Zasługuje na nią !!
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez HK1885 » wtorek, 3 listopada 2015, 08:57

Fajna czternastka, fajnie, ze eksperymentujesz z brudzeniem.
No i gratulacje za czternastą sztukę na półce. :)
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez net_sailor » wtorek, 3 listopada 2015, 09:14

Łukasz Kędzierski napisał(a):Mówisz, że ten żywiczny nos nie poprawia za dużo? Ja w sumie też odnoszę takie wrażenie, ale myślałem że to tylko ja tak mam :P

Bo błąd w geometrii tkwi nieco dalej, w okolicy kabiny. Boki kadłuba są nienaturalnie rozepchane i ze zgrabnej złośnicy zrobił się napakowany sterydami mięśniak. Ten sam błąd Academy popełniła w modelu 1/72 tylko tam jest bardziej widoczny. :-/
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez Aleksander » wtorek, 3 listopada 2015, 15:20

Dzięki za miłe przyjęcie - fotki chyba rzeczywiscie za ciemne - testowałem nowy namiot bezcieniowy - chyba jest bezcieniowy, ale ciemny.

Krystian Ciechowicz napisał(a):Fajny, podoba się !!
Ale ... wpadnij do mnie na kawusię to zrobimy mu sesję zdjęciową ;o) Zasługuje na nią !!

Z przyjemnością! Odezwę się niedługo!

zegeye napisał(a):
Darek Trzeciak napisał(a): Po drugie: Olo - nie przesadziłeś aby z uzbrojeniem :P


A niby dlaczego? Przeca toskrzydło C... z pełnym wyposażeniem ;o).... A już widzę Darku o co kaman. Olek zostały wyloty łusek nie zaślepione....no tak ale czy powinny być zaślepione? Raczej nie powinny mieć śladów okopcenia....


Te okopcenia trochę z rozpędu - były wyloty, to je okopciłem, ale fakt, że w końcu nie sprawdziłem co ona (ta złośnica) w tym skrzydle miała... Spróbuję coś z tym zrobić!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire XIVc Academy 1/48

Postprzez skusz » środa, 4 listopada 2015, 20:03

Bardzo fajny ten czternasty XIV Spitek, podoba się. Może żółty z krawędzi natarcia trochę odstaje od rondli, ale "to se ne wadzi" :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

cron