Vought SB2U-1 Vindicator - 1:72 - "Yellow Wings cz. 2"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Vought SB2U-1 Vindicator - 1:72 - "Yellow Wings cz. 2"

Postprzez pepociufakers » niedziela, 8 listopada 2015, 17:04

Cześć
Kontynuując wątek żółtych skrzydeł, po BT-1przyszła pora na kolejny pokładowy bombowiec, którego warsztat można zobaczyć tutaj, a mianowicie Vindicator.

Model wydany przez Special Hobby to całkiem przyjemny kawał plastiku, wersja poprawiona w stosunku do tej wydanej kilkanaście lat temu, z ładnymi kalkami. Model wymaga gdzieniegdzie poprawek, opisanych w warsztacie(obowiązkowo golenie podwozia należy skrócić, bez tego model wygląda jakoś dziwacznie). Ja jeszcze poprawiłem trochę osłonę silnika i kabinę załogi, a także hak do lądowania.
W moim modelu pominąłem ruchome osłony kabiny strzelca. Przy otwartej kabinie ich za bardzo nie widać bo są schowane, a z kolei jakoś już nie miałem ochoty na walkę z upychaniem ich w małej przestrzeni w okolicach anteny radionamiernika (widać to na zdjęciach).

Malowanie:
Zółty na skrzydłach - Pactra A27
Cytrynowy na statecznikach - Vallejo 70952,
Czerwony: Pactra A26
Aluminium - Vallejo 790,
i na niektórych powierzchniach kolor określany jako "Aluminium Dope" - srebrna Tamiya z odrobiną białej również Tamiya

Oznaczenia przedstawiają samolot z dywizjonu VB-2 z lotniskowca USS Lexington z 1939 roku.

A teraz do rzeczy, miłego oglądania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze wspólne zdjęcie z drugi bohaterem "yellow wings":
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości