Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32 Trumpeter

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32 Trumpeter

Postprzez KRL » niedziela, 29 listopada 2015, 14:01

Po kilku dość mocno pobrudzonych i utyranych pracą modelach przyszedł czas na powrót do tego stylu który mi osobiście podoba się najbardziej.

Prezentuję poniżej model samolotu Su-27 Ukraińskich sił powietrznych - samolot z numerem bocznym 08 - jest to jeden z pierwszych samolotów Su-27 jaki pojawił się na Ukrainie.
Dlatego też można odszukać zdjęcia tego konkretnego modelu w wielu konfiguracjach kamuflażu począwszy od pierwszego identycznego jak te latające w Rosji czy wcześniej Związku Radzieckim jak i też te kamuflaże współczesne "cięte na ostro"
Nawet ten ostatni kamuflaż można znaleźć w różnych konfiguracjach i kolorach.

Ten konkretny samolot można było zobaczyć na żywo w Polsce w 2013r. w Radomiu z tym że wtedy końcówki na statecznikach i nos były w kolorze białym w kolejnym roku biały został zamieniony kolorem ciemno szarym a jeszcze wcześniej był to kolor zielony i to w kilku wariantach.
Mój model prezentuje wersję prezentowaną na pokazach we Włoszech ciekawostką tych pokazów miała być prezentacja tego samolotu w locie ale osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie zgodziły się na prezentację dynamiczną i samolot był wystawiony statycznie wraz z uzbrojeniem w wersji szkolnej (szkoleniowej) charakterystyczne czarne pasy na rakietach.

Wracając do modelu przedstawia on wersje Su wystawianą na pokazach a więc z założenia zadbaną i czysta jedyne ślady wskazujące na spory resurs to obudowy silników i same dysze - dlatego też starałem się poświęcić tym elementom więcej uwagi tak by oddać specyficzne przepalenia metalu w tym charakterystyczny dla tytanu kolor niebieski.
Ogólnie uważam, że silniki i skośny dziób skierowany ku dołowi to najbardziej charakterystyczne elementy tego jak dla mnie jednego z najpiękniejszych współczesnych samolotów bojowych.
Mam też wrażenie oglądając różne modele w sieci że obudowy silników to ta część modelu która powoduje że wygląda on dobrze, doskonale lub jak zabawka. Z pewnością też jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do odwzorowania w tym modelu.

O samym produkcie Trumpka nie ma sensu wiele pisać model jest znany - posiada swoje wady i zalety. Zapewne ze wzgledu na wielkość jest to model wymagający w budowie jednak w całości prezentuje się DOSKONALE i robi WIELKIE wrażenie.

Na koniec fotki - niestety nie mogę poradzić sobie z oddaniem szczegółów, balansem bieli, tłem itd. Zdenerwowało mnie to do tego stopnia że zamówiłem już statywy, parasolki i oświetlenie studyjne i mam nadzieję że w najbliższym czasie będę mógł zaprezentować fotki Su-27 znacznie lepszej jakości.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 29 listopada 2015, 16:40

Jak na wystawowy to chyba trochę zbyt mocne przebarwienia, ale tak w ogóle to bardzo ładny. Aż trudno uwierzyć, że silniki, to nie metalizery.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez zegeye » niedziela, 29 listopada 2015, 18:28

Piękny :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez xspace » niedziela, 29 listopada 2015, 19:54

Świetny, gratulacje !
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez MadYarpen » niedziela, 29 listopada 2015, 22:17

Rewelacja, jak zawsze. Super robota z silnikami.
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez HK1885 » niedziela, 29 listopada 2015, 22:32

Podoba mi się Twój Flanker, jak na zadbany i czysty egzemplarz wystawowy robi dobre wrażenie... ;o)
Dysze i spracowane, przegrzane blachy szczególnie do mnie mówią.

Fajny.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 30 listopada 2015, 09:31

Więcej niż zacny! Podoba się.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 30 listopada 2015, 10:51

Bardzo fajny z małymi uwagami dotyczącymi pobrudzenia góry "smołkiem" po liniach.
Trochę jednak cieni za dużo, sam wash byłby dobry ale to kwestia już indywidualna.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 30 listopada 2015, 16:34

Kozacki! W pełnym tego słowa znaczeniu! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez KRL » wtorek, 1 grudnia 2015, 21:02

Dziękuję wszystkim za oceny i ogólnie pozytywny odbiór mojego modelu.

Pozwolę sobie dodać jeszcze kilka fotek w odpowiedniejszy m dla tego modelu anturażu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez Artur Domański » wtorek, 1 grudnia 2015, 21:11

E no ten tego i tak dalej

Zaje..k...bisty, dysze wymiatają
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez KRL » środa, 2 grudnia 2015, 10:29

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.

Chciałbym także zapewnić osoby które wysłały do mnie pytanie na PW że postaram się odpowiedzieć na pytanie dotyczące sposobu wykonania dysz i osłon jednostek napędowych.
Otrzymałem tak dużo pytań, że zastanawiam się nad rozpoczęciem nowego wątku warsztatowego dotyczącego tego konkretnego tematu.
Z drugiej strony nie wiem czy jestem w stanie przekazać informację w tej materii ponieważ ja nie używam produktów modelarskich do lakierowania, więc nie wiem czy mój warsztat lub odpowiedzi dotyczące sposobu wykonania tych elementów coś wniosą.

Obiecuje jednak w taki czy inny sposób odpowiedzieć na pytania.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez MadYarpen » środa, 2 grudnia 2015, 10:52

pewnie te dysze nie powstały tylko przez samo malowanie, więc na pewno czegoś ciekawego będzie można się dowiedzieć z warsztatu.
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: Su-27 Flanker B Prosto z Air Show' 1:32

Postprzez Marin » czwartek, 3 grudnia 2015, 00:53

Piękny jest. Dysze przyciągają uwagę ale reszta też ładnie zmalowana.
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości