Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez Ja » czwartek, 21 stycznia 2016, 18:06

Witam wszystkich .
W zeszłym roku przeglądałem książki i internet w poszukiwaniu tematu do następnego modelu . Znalazłem coś takiego
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6103112be94635a3
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 623&page=1
Dlatego postanowiłem wydłubać PWS-24 . Nie podobały mi się plany zamieszczone w PKL t.I . Szkopuł w tym , że szukając w innych książkach i czasopismach natrafiałem tylko i wyłącznie na te same rysunki . Po licznych perturbacjach , dzięki uprzejmości pani Danuty Polaczek uzyskałem stare plany ze Skrzydlatej Polski . One , choć również zawierają sporo nieścisłości , stanowią podstawę modelu .
Zapraszam do oglądania galerii .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 stycznia 2016, 18:28

Fajnie wygląda - masz jakieś fotki z części warsztatowej? Ciekawie by było zobaczyć jak i z czego "wydłubałeś" tego PWS-a
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez Ja » czwartek, 21 stycznia 2016, 18:37

Przykro mi bardzo , ale jeszcze nie fotografuję warsztatu . Przy następnym modelu myślę ,że zacznę . A podstawę mojej dłubaninki stanowią zwykłe arkusze polistyrenu .
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Re: Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 stycznia 2016, 20:14

Ja napisał(a):Przykro mi bardzo , ale jeszcze nie fotografuję warsztatu .

Szkoda, bo oprócz podziwiania, można "podejrzeć" jakieś patenty, a i doradzić można czasem

Ja napisał(a): Przy następnym modelu myślę ,że zacznę . A podstawę mojej dłubaninki stanowią zwykłe arkusze polistyrenu .

Tym fajniej byłoby zobaczyć warsztat -w każdym razie mnie się podoba!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez xmald » czwartek, 21 stycznia 2016, 23:25

Model jest bardzo elegancki! Bardzo wielki szacunek za robienie go od podstaw! Widać, że wykonany jest czysto, za co Cię podziwiam ;o)
Brakuje mi w nim jednocześnie jakiegoś delikatnego cieniowania na kadłubie, washa na silniku i pomiędzy statecznikami, a lotkami. Nie chodzi mi absolutnie żeby z niego brudasa od razu robić ale to, co napisałem myślę że bardzo uatrakcyjniło jego wygląd. Nie podoba mi się natomiast sklejka na skrzydłach - nie wygląda zbyt naturalnie. To kalka? Sądzę, że lepiej wyszłoby malowanie tego olejami - zdecydowanie bardziej subtelnie.
Mimo tego, co napisałem powyżej twój PWS bardzo mi się podoba i mam nadzieję zobaczyć kolejne równie ciekawe modele w twoim wykonaniu.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Moja wizja ( PWS-24 od podstaw 1:72 )

Postprzez Ja » niedziela, 24 stycznia 2016, 15:54

Sklejka jest malowana od szablonu . Robiłem to w sobotę wieczorem , a o tej porze raczej trudno o otwarty sklep modelarski . mogłem poczekać , ale wrodzona niecierpliwość nie pozwoliła . Cóż , nie jestem doskonały . A poza tym miałem wiele frajdy przy malowaniu . Te szablony to świeży zakup . Następnym razem dam jaśniejszy odcień brązu i myślę , że będzie OK . :)
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 60 gości