P-51D Tamiya 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-51D Tamiya 1:72

Postprzez sebmal86 » sobota, 23 stycznia 2016, 15:55

P-51D Tamiya w wiekszosci malowany sprayem Humbrola ciemno-niebieski to Pactra. Model oceniam na bdb. Oczywiscie z gory przepraszam za brak polskich znakow gdyz mam na pokladzie Windowsa UK.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zanim podniesie sie larum - tak bylem kiedys na forum tym ohydnym, wrednym, paskudnym trollem, ktory zasluzenie z niego wylecial. Teraz chce sie dzielic swoim frajdolstwem - bo to nie jest modelarstwo i podpatrywac pewne techniki.
sebmal86
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 15:40

Reklama

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez Bolo07 » wtorek, 2 lutego 2016, 02:39

Też mam tego mustanga na składzie. Chcę podpatrzeć ile się da, bo o metalizerach to nie wiem za wiele.
Zastanawiam się, czy nie dałeś za ciemnego niebieskiego na przód kadłuba.
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 11:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 2 lutego 2016, 03:23

Bardzo ładne ślady eksploatacji
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez siara1939 » wtorek, 2 lutego 2016, 08:14

Bolo07 napisał(a):Chcę podpatrzeć ile się da, bo o metalizerach to nie wiem za wiele.


Tu za wiele sie nie nauczysz. A moze tylko jak nie nalezy malowac.
Sklejajac model wypadaloby przynajmniej dobrze powycinac czesci i je obrobic przed malowaniem.
Samo malowanie tez nie nalezy do najlepszych, ba nawet srednich. Niedomalowane czesci, kalkomanie polozone krzywo, powierzchnia modelu nie przygotowana pod metalizer. Slabo, bardzo slabo.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez mlusiak » wtorek, 2 lutego 2016, 12:44

Myślę, że każdy mógłby się czegoś nauczyć, gdyby bardziej doświadczeni modelarze skomentowali co dokładnie jest źle i dlaczego.

Mnie np. osobiście interesują te ślady na skrzydłach. Często na wypraskach widać, jakby plastik był odlany w trochę innym odcieniu albo materiał źle wymieszany przed odlaniem.. I tutaj to prześwituje przez metalizer. Jak należy takie "ubytki" potraktować? Czy trzeba to szpachlować, czy podkład zrobi robotę?
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 2 lutego 2016, 13:07

Podkład tez jest pomocny, ale najczęściej wystarczy to porządnie pomalować.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez Dominik » wtorek, 2 lutego 2016, 14:07

Problem z naszymi forami jest taki, że dosyć często zamiast konstruktywnej krytyki mamy mieszanie z błotem. Nie twierdze, że zawsze tak jest, bo są i chwalebne wyjątki. Ale to już chyba nasza polska przypadłość (choć u Czechów jest tak samo). I nie twierdzę, że należy od razu iść w stronę forów anglojęzycznych, gdzie wszystko jest cudowne i wspaniałe. Przydałby się ten cudowny środek.

Na zdjęciach widać, że trochę do poprawy jest, ale człek się cały czas czegoś uczy. Wygląda na farby kładzione pędzlami...szczerze to bym się nie brał za metalizery bez aerografu i porządnej obróbce powierzchni. Zobaczymy jak będzie dalej. No i tło poprawić by się przydało, choćby biały lub czarny arkusz papieru/brystolu.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez siara1939 » wtorek, 2 lutego 2016, 14:32

Problem z naszymi forami jest taki, ze ludzie nie czytaja co sie pisze. :D
Napisal przeciez, ze malowal z puszki.
Co nie zwalnia go z potrzeby obrobki czesci przed ich pomalowaniem.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez Voltan » środa, 3 lutego 2016, 10:45

Ja tam widzę pewien postęp w porównaniu do wcześniejszych modeli.
Ale:
1. pozostałości ramki na oponie i pokrywie - obróbka części przed sklejeniem i malowaniem to podstawa
2. szczelina na stateczniku pionowym - zaszpachlować lub lepiej docisnąć przy klejeniu
3. krzywo naklejone kalki - drobiazg a jednak psuje efekt
4. kiepska powierzchnia pactry malowanej pędzlem - jak już musisz pędzlem to Vallejo albo emalie.

Działaj dalej, staranniej.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 3 lutego 2016, 13:17

Akurat Pactra pod pędzel jest niezła, trudno ją zepsuć.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-51D Tamiya 1:72

Postprzez Voltan » środa, 3 lutego 2016, 16:37

Piotrze myślę że najwięcej zależy od umiejętności, ale ja mam z pactrą różne doświadczenia.
Nowa farba która za nic nie chciała współpracować (Ta183) i stara kilkuletnia farba która co najmniej dwie zimy spędziła na balkonie i ostatnio pomalowałem FIAT621 i było ok.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości