Rafale M Tigermeet 2014, Revell 1/144

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Rafale M Tigermeet 2014, Revell 1/144

Postprzez net_sailor » sobota, 27 lutego 2016, 13:15

Model znany i lubiany. Dobrze spasowany (osłona kabiny nieco gorzej, ale już nie mam siły poprawiać). Kalkomanie to Syhart. Oznakowania na rakiety wykonane przez Melius Manu. Zapraszam do oglądania:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Edit: poprawione obrazki.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:03

Podoba się, zwłaszcza osłona kabiny (mimo niedopasowania, o którym piszesz). Osłona bardzo ładnie, czysto się prezentuje, tym bardziej trzeba docenić, że to 1:144.

Kokardy z kotwicami były już takie spracowane, czy "postarzałeś" je w jakiś sposób?

Całość na "5"!

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 29 lutego 2016, 19:13

Oznakowania już były wydrukowane jako low-viz, więc nie było potrzeby ich poprawiania. Model wymagał pewnych przeróbek żeby z konfiguracji prototypu M02 (malowanie w pudełku) doprowadzić go do standardu produkcyjnego, ale to w sumie nic wielkiego.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez donalyah00 » środa, 2 marca 2016, 00:21

Bardzo fajnie się prezentuje. Paski na rakietach "robią robotę" - czy na kalkomaniach miałeś też złoty kolor?

Jedyne co mi nie pasuje to stosunkowo mało zdetalowane golenie podwozia. Rzuca się to w oczy zwłaszcza przy przedniej goleni - tam w oryginale jest mnóstwo załamań i krawędzi świetnie widocznych pod srebrną farbą. Aby nie było, że się czepiam - z bardziej zdetalowanym podwoziem można byłoby opisać ten model jako świetną 72-kę lub całkiem do rzeczy 48-kę. ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez net_sailor » środa, 2 marca 2016, 10:35

Tak, na kalkomaniach rakiet od razu miałem metaliki - złoty kolor na przód i srebrny na tył. Oba z resztą bardzo dobrej jakości (wysoki połysk, bez ziarna). Jedynie numery seryjne na rakietach okazały się niewypałem bo są tak maleńkie, że wyglądają jak zabrudzenia (a jeszcze się wykłócałem, że koniecznie mają być, a do tego każdy inny!).
Co do jakości samego zestawu, naprawdę wiele więcej nie można wymagać od wtrysku w tej skali. Te współczesne produkcje 1/144 potrafią dotrzymać kroku niektórym zestawom 1/72. Mam właśnie porównanie z Rafale Hobby Bossa, który wprawdzie jest ponitowany, ale lepiej żeby nie był :roll: . Tutaj urzekł mnie np. taki detal jak stery gazodynamiczne przy dyszy MICA, czy wypukłe spawy na zbiornikach paliwa. Jedynie trochę szkoda, że jest taki mały wybór podwieszeń: jeden typ zbiorników poddźwiękowych (te są od Trumpka) i rakiety MICA EM (zestawowych rakiet Magic używano bardzo sporadycznie na początku eksploatacji Rafale). Starałem się więc trochę urozmaicić podwieszki przerabiając dwie MICA EM na wersję IR do tego z niebieskimi paskami. Gdyby ktoś pytał to z góry odpowiadam: tak, dokładnie ten mieszany wariant rakiet szkolnych i bojowych jest stosowany w praktyce.
http://nsa33.casimages.com/img/2014/07/ ... 858727.jpg
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez raptorf22 » środa, 2 marca 2016, 18:34

Bardzo fajny, widzę skaczesz po skalach i nie robisz tylko jednej. Wykonanie na duży plus bo to mały model.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Rafale M Tigermeet 2014 Revell 1/144

Postprzez Karol » środa, 2 marca 2016, 22:21

Model klasa!!!brawa za model w tej skali!
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: bedrzich i 50 gości