PZL P-11c (PZW 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Ipkinss » wtorek, 25 sierpnia 2009, 22:55

Witam!

Niedawno obfotografowałem wszystkie swoje modele i skoro zdecydowałem się pokazać "siódemkę" to w takim razie zaprezentuję także swoją jedyną jak dotąd "jedenastkę". Model podobnie jak P.7 powstał kilka lat temu i był kontynuacją serii PZL :) Pamiętam, że dużo pracy włożyłem w kokpit i muszę przyznać, że nawet teraz mi się podoba :D

Od podstaw zrobiłem także silnik i spróbowałem pierwszy raz w życiu zrobić wgłębne linie podziału blach co okazało się moją porażką :cry: Próbowałem także poprawić strukturę falistej blachy na skrzydłach ale tu również poległem :( Tak czy siak lekcje dane przez ten model pamiętam do dziś. Po tym co tu prezentują koledzy w konkursie WING Master to trochę wstyd się wychylać :oops: ale co tam, w końcu model ma kilka lat i wtedy nie było dostępu do takiej kopalni wiedzy jak wątki konkursowe :D Po mału (i po cichu) zbieram siły na następnego "pezetelka" :D

A oto kilka fotek kokpitu i silnika:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz właściwa galeria:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model przedstawia P-11c nr 8.110 ze 152 Eskadry Myśliwskiej. We wrześniu 1939 roku latał na nim przyszły as PSP - Stanisław Brzeski.

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Reklama

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Aurel » środa, 26 sierpnia 2009, 09:41

Podziwiam za wzbogacenie modelu o elementy niestandardowe które nie występują w zestawie PZW. Może kiedyś spróbuję, ale narazie jeszcze nie czas!!! :)
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 20:41
Lokalizacja: Poznań

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Paweł84 » środa, 26 sierpnia 2009, 21:17

Biorąc pod uwagę zestaw wyjściowy to wyszedł Ci całkiem ładny "puławszczak" Bardzo dobrze poradziłeś sobie z tym mikroskopijnymi blaszkami w kokpicie (swoją drogą ciekawe, że Part nie przewidział pasów). Jak Ci się udało położyć kalki z szachownicami na wyrzutnikach bomb?
Naciągi przy goleniach podwozia trochę obwisły, może spróbuj je zmienić na coś elastycznego, np. nitkę nylonową. Pokrywę przedziału uzbrojenia wkleiłeś na "lewą stronę", powinna być gładkim na wierzch.

Próbowałem także poprawić strukturę falistej blachy na skrzydłach ale tu również poległem

To zadanie prawie niewykonalne w tej skali więc nie ma się czego wstydzić :) Poszycie z takiej blachy (prawidło chyba nazywa się ją "drobnożłobkową") po pomniejszeniu 72 razy przestaje być dostrzegalne dla oka. Z drugiej strony cały urok "puławszczaków" jest w tych "rowkach"... więc jak kto lubi :)
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 13:54

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Der-Steppenwolf » środa, 26 sierpnia 2009, 21:56

Gratuluję udanego modelu! Mnie z tym ,,materiałem wyjściowym'' :) nie przyszło się jeszcze mierzyć, aczkolwiek znam ten zestaw i wiem że ma on koszmarne przesunięcia formy, lotki to były chyba do całkowitego wycięcia i zainstalowania na nowo? na spodniej powierzchni skrzydeł o ile dobrze pamiętam z fakturą blachy wibault producent poradził sobie całkiem nieźle, natomiast na górnej jest miejscami zupełnie zatarta. Pewnie trzeba było wszystko zeszlifować? Efekt naprawdę piorunujący.
Avatar użytkownika
Der-Steppenwolf
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 20:28

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Ipkinss » środa, 26 sierpnia 2009, 22:30

Witam!

Dziękuję za komenty :)

Paweł84 napisał(a):Jak Ci się udało położyć kalki z szachownicami na wyrzutnikach bomb?


Szachownice położyłem na płaską część wyrzutników, a kalki Techmodu z pomocą płynów Gunze siadły na nich idealnie. Następnie wystające elementy wyrzutnika przykleiłem na miejsce i pomalowałem pędzelkiem ;o)

Co do pokryw no to cóż - gafa :oops:

Der-Steppenwolf napisał(a):o ile dobrze pamiętam z fakturą blachy wibault producent poradził sobie całkiem nieźle, natomiast na górnej jest miejscami zupełnie zatarta. Pewnie trzeba było wszystko zeszlifować?


W moim egzemplarzu faktura była zatarta zarówno na spodzie jak i na górze płata :( Nie szlifowałem całości lecz spróbowałem delikatnie odtworzyć fakturę w miejscach gdzie jej nie było. Ale tak jak wspominałem nie wyszło to najlepiej. Prawdą jest, że w tej skali właściwie w ogóle nie powinno być widać...

Podsumowując, dzięki temu modelowi przyszła "jedenastka" powinna wiele zyskać :D

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 27 sierpnia 2009, 07:25

Ta kombinacja model+blaszki to był mój przedostatni model przed przejściem w hibernację modelarską 8 lat temu. Żałuję że wtedy nie miałem pod ręką cyfrówki, bo wnętrze z Parta wychodziło super filigranowo, a potem się całe chowało w kadłub. Próbowałem to trochę zniwelować otwierając luki kaemów, ale to niewiele pomaga. Twoja fotka doskonale pokazuje jak wdzięcznym tematem jest właśnie ten kawałek kratowniczki zapełniony dźwigienkami, zegarami, fotelem i masą dupereli. Fantastyczna robota, a zapewne i zastrzyk adrenaliny, przy zamykaniu kadłuba, żeby tego wszystkiego nie pognieść :)

Widzę również że przeryłeś linie podziału. Ciekawi mnie czy wydłużałeś kadłub w okolicy otworu kabiny? U mnie bez tego wnętrze nijak nie chciało wejść we właściwą pozycję, a 2mm wstawka zrobiła swoje abrakadabra.

Silnik wyszedł ci zacnie, aczkolwiek zapomniałeś o rurkach prowadzących z cylindrów do kolektora wylotowego :)
Widzę że najprawdopodobniej linka anteny która miała kształt litery Y padła ofiarą nieuważnego ruchu ręką, ale przynajmniej przyrządy celownicze jeszcze masz na miejscu, moje padły dawno ofiarą pełzaczy dywanowych :)
Ładna dysza Venturiego. Trochę mniej podobają mi się obicia i okopcenia.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez dewertus » czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:06

Model zrobiłeś za...fajnie :mrgreen: Kabina wymiata, reszta to juz tylko kontynuacja doskonałego warsztatu.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P-11c (PZW 1/72)

Postprzez Ipkinss » czwartek, 27 sierpnia 2009, 22:51

Witam!

Dziękuję za opinie :D dewertus nie przesadzaj! Mojemu warsztatowi jeszcze daleko do doskonałości :roll:

Kolego lejgo_inc kadłuba nie przedłużałem choć byłem świadomy tego, że jest za krótki. Te kilka lat temu obawiałem się podjąć takiej przeróbki. Teraz wiem, że to nic strasznego :D

A co do anteny to nie pamiętam już czy ta maszyna miała radio czy też nie, a jestem z dala od literatury... Wydaje mi się, że nie przeoczyłbym takiego dość charakterystycznego szczegółu ;o)

Okopcenia i brudzenie obecnie też mi się nie podobają :P

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:36
Lokalizacja: z Krużewnik...


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości