Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » czwartek, 24 marca 2016, 23:30

Witam!
Zainspirowany modelami Maćka Grucy zbudowałem takie oto coś. W kokpicie mimo dwóch miejsc -jeden Pan. Mam zdjęcie, na którym tak właśnie jest. Nie znęcajcie się i nie podlizujcie- mówcie jak jest. Salut!

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 25 marca 2016, 00:00 przez Spicior, łącznie edytowano 2 razy
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Reklama

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » czwartek, 24 marca 2016, 23:55

No dobra, coś jest nie tak ze zdjęciami; tylko jedno chce się powiększać do oryginalnego rozmiaru... Czy wiecie może dlaczego?... Ok, już wiem, co było nie tak, foty się powiększają!
Ostatnio edytowano piątek, 25 marca 2016, 00:01 przez Spicior, łącznie edytowano 1 raz
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez cooper69 » piątek, 25 marca 2016, 00:00

Fajowy.

Uwielbiam takie dynamiczne podstawki.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 00:02

Dzięki ;o)
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez mlusiak » piątek, 25 marca 2016, 01:27

Wygląda bardzo bojowo, podoba się!

Masz gdzieś może warsztat jak zrobiłeś podstawkę, albo zdradziłbyś tutaj? Szczególnie technika zamontowania mnie interesuje.
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez xspace » piątek, 25 marca 2016, 02:02

Bardzo fajny ;) camo sam opracowałeś czy są Rafale w takim malowaniu ? to jest o wiele ciekawsze niż jednokolorowe.
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 02:14

Dzięki! Podstawka jest dość prosta do zrobienia, potrzebne są: pręt pleksiglasowy o średnicy zbliżonej do wnętrza dysz maszyny, oczywiście ciut mniejszej, płytka plexi grubości 10 - 12 mm, źródło ciepła - dla mnie optymalny jest palnik kuchenki gazowej. Najpierw należy dociąć (z zapasem) pręt i bardzo ostrożnie nagrzewając (najlepiej zrobić próbę) nadać mu żądany kształt. Ilość dysz = ilość prętów :D . Potem najpierw nawiercamy płytkę w miejscach wprowadzenia prętów (pamiętać o wyważeniu całości), następnie szlifujemy boki - można na mat, można na przezroczysto - kwestia cierpliwości. Potem po prostu umieszczamy pręty w otworach (pręty powinny siedzieć dość ciasno, ale tak, by można je było obracać w celu korygowania położenia) i wbijamy suszarkę na pal, czyli umieszczamy samolot, ot i cała filozofia. Patent na wyginanie mam od Maćka Grucy, sam pomysł na takie podstawki zresztą też ;o) .
Pozdrawiam!

P.s. Ja pręty zamówiłem w lokalnym sklepie handlującym plexi i folią reklamową, a płytkę docięli mi z większej tafli.
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 02:25

xspace napisał(a):Bardzo fajny ;) camo sam opracowałeś czy są Rafale w takim malowaniu ? to jest o wiele ciekawsze niż jednokolorowe.


Dzięki! Jest to malowanie zestawowe i rzeczywiście lata taki co najmniej jeden, bo na zdjęciach widać różnice w awionice (?), różnie też wyglądają podwieszone pociski samosterujące - raz są grafitowe raz szare jak brzucho samolotu. Puryści pewnie wyłapią błędy, ale zasadniczo jest poprawnie, mam nadzieję.

Obrazek

Głównie na tym zdjęciu bazowałem. Widać tu, że samolot nie ma tych ustrojstw przed wiatrochronem, które są w modelu, ale na podobnych fotach można je zauważyć.
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez mlusiak » piątek, 25 marca 2016, 03:16

Czyli samolot jest na pręcie "na wcisk" zamontowany?
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez RAV » piątek, 25 marca 2016, 12:32

Spicior napisał(a):
xspace napisał(a):Bardzo fajny ;) camo sam opracowałeś czy są Rafale w takim malowaniu ? to jest o wiele ciekawsze niż jednokolorowe.


Dzięki! Jest to malowanie zestawowe i rzeczywiście lata taki co najmniej jeden

Latał jeden. Prototyp wersji dwumiejscowej, używany m.in. do testów "ciężkich" podwieszeń. Obecnie wycofany z eksploatacji.
Obrazek

Są też zdjęcia drugiego prototypu wersji morskiej ze śladami zamalowania podobnego kamuflażu, ale z niezamalowanym nie widziałem. Oba kamuflowane Rafale (B01 i M02) były wprowadzone do użytku w 1993 r.
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 13:26

Dzięki RAV za informacje, rany, Wy naprawdę jesteście niesamowici z tą wiedzą ... Teraz sprawa jest rozjaśniona. No i wzięło mnie na zbudowanie tego z zamalowanym kamuflażem, jakby to dobrze zrobić będzie fajny model, tym bardziej, że czeka na budowę revelowski jednomiejscowy w wersji M z potrójnym wieszakiem na bomby, właśnie taki, jak mniemam... No nie wiem...
Ostatnio edytowano piątek, 25 marca 2016, 13:32 przez Spicior, łącznie edytowano 1 raz
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 13:29

mlusiak napisał(a):Czyli samolot jest na pręcie "na wcisk" zamontowany?

Odpowiadam: nie. Można go w każdej chwili swobodnie zdjąć z podstawki. Pręty wchodzą w dysze na jakieś 3 cm, a kąt modelu i wielkość bazy są tak dobrane, żeby się toto nie przewracało ;o)
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 21:54
Lokalizacja: Radom

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez RAV » piątek, 25 marca 2016, 14:50

Spicior napisał(a):No i wzięło mnie na zbudowanie tego z zamalowanym kamuflażem

Już ktoś takiego zrobił:
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez Georg01 » piątek, 25 marca 2016, 20:00

Bardzo ładnie się prezentuje. Wykonanie świetne. Merytorycznie można ponarzekać, ale ogólnie taki modeli robi wrażenie :) Gratulacje i życzenia następnych, równie udanych modeli.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Dassault Rafale B. HobbyBoss, 1:48

Postprzez net_sailor » piątek, 25 marca 2016, 21:21

Mi też się podoba. Zwłaszcza że mam już 2 Rafale na sumieniu i kolejnego na widelcu, więc pewnie nie jestem obiektywny. ;o)
Fakt, że szczegóły można było dopracować, ale ogóły zdecydowanie je przesłaniają i model prezenuje się świetnie.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości