Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 00:01

Hej! Tak mi wyszedł. PZP plus pasy z taśmy tamiyi i klamer HGW (i tak nie widać na fotach).

Mam pytanie do kolegów: ponieważ kurczy mi się miejsce w witrynce, myślę o pozbyciu się części modeli w formie sprzedaży :-/
Gdzie i za jaką cenę (mniej-więcej)można sprzedać taki model, jak ten? Czy ktoś w ogóle kupuje gotowe? Jak je wyceniać? Z góry dzięki za odpowiedź!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 20:54
Lokalizacja: Radom

Reklama

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez xspace » piątek, 25 marca 2016, 01:06

Widzę że hurtem je składasz ;). Bardzo mi się podoba, ciekawe camo no i nie jest utytłany błotem po wiatrochron :mrgreen: .
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 01:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 01:31

Niestety, hurtem tylko wrzucam na forum :mrgreen:
Jest dość czysty, bo ponoć hitlerowcy dbali o swoje maszyny, ale ja jestem fanem brudzenia a'la Maciek Gruca, więc się tutaj nie wyżyłem :P
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 20:54
Lokalizacja: Radom

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Arcturus » piątek, 25 marca 2016, 08:38

Bardzo fajny, podoba się!
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Spicior » piątek, 25 marca 2016, 12:37

Dziękuję! Bardzo mi miło, tym bardziej, że pochwała z klawiatury modelarza przez duże M!
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 20:54
Lokalizacja: Radom

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Hal Bregg » piątek, 25 marca 2016, 15:33

Gotowe modele rzadko osiągają cenę zestawu, więc ten sprzedaj na końcu. Widać, że sklejający znał się na rzeczy. No i pokaż gablotkę!.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 21:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Murek » piątek, 25 marca 2016, 17:23

Bardzo ładny model w ciekawym malowaniu :D
Hal Bregg napisał(a):Gotowe modele rzadko osiągają cenę zestawu

Z tym się nie zgodzę. Na znanym portalu aukcyjnym na "a" można tak zrobiony model sprzedać w cenie w przedziale 200-400zł. Oczywiście dla każdego będzie wart innych pieniędzy...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Georg01 » piątek, 25 marca 2016, 19:04

Świetne wykonanie ! Cieniowanie rewelacja. Bardzo autentyczny wygląd, dobry dobór farb. Sam zestaw niekorygowany, ale wypadło bardzo dobrze. Odbiór modelu naprawdę bardzo pozytywny :)
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Kamil232 » piątek, 25 marca 2016, 19:22

Witam,

Bardzo ładny model. Bardzo ładne malowanie :) i z tego miejsca od razu pytanie do eksperten w tym temacie. Mianowicie czy jest jakaś reguła bądź choćby jej zarys stanowiący co do malowania górnych powierzchni skrzydeł w tym okresie/jednostce :?: Pokazany tutaj model pochodził z 6./JG 51 i ma malowane górne powierzchnie skrzydeł jako nieregularne ciapki. Oblt. Horst Tietzen, dowódca 5./JG 51 Bardzo podobne malowanie jednakże tam na górnych powierzchniach jest już standardowy wzór (przejścia rozmyte). Fritz Beeck 6./JG 51 - standardowy wzór (przejścia ostre).
Pytam bo mam w planach podobne malowanie tylko warunkiem są właśnie takie nieregularne plamy na skrzydłach.
Znalazłem fajny model w sieci, malowanie: Johann Böhm of 4./JG 51 (Kagero Top Colours No 4) ale nie jestem przekonany co do poprawności właśnie ciapek na górnych powierzchniach.
Troszkę się rozpisałem i trochę chaotycznie, ale ktoś może rozwieje choćby w ułamku moje wątpliwości. Albo podeśle ciekawy wzór malowania :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil232
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek, 13 czerwca 2014, 11:49
Lokalizacja: Radom

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Hal Bregg » piątek, 25 marca 2016, 20:42

Murek napisał(a): Na znanym portalu aukcyjnym na "a" można tak zrobiony model sprzedać w cenie w przedziale 200-400zł.


Faktycznie. Chyba rynek trochę się zmienił.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 21:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Spicior » sobota, 26 marca 2016, 22:23

Dzięki za odpowiedzi na ważne pytania i pochwały - bardzo mi miło!!!
Przepraszam za wpadkę ze zdjęciami - fotosik się chyba zbiesił, bo darmowy transfer nie przekroczony - nie wiem, o co chodzi... Postaram się naprawić jak najszybciej!

Jeśli znacie jakiś hosting zdjęć lepszy od fotosika - dajcie cynk, bo tu to jakaś lipa...
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 20:54
Lokalizacja: Radom

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez niwm » niedziela, 27 marca 2016, 01:13

Hal Bregg napisał(a):
Murek napisał(a): Na znanym portalu aukcyjnym na "a" można tak zrobiony model sprzedać w cenie w przedziale 200-400zł.


Faktycznie. Chyba rynek trochę się zmienił.


Rzadko przeglądam to forum, bo nie mam czasu, ale akurat dziś z okazji Święta przyjechała teściowa i obiecałem, że nie będę sklejał aby mogła spać. Więc sobie patrzę, a tu akurat zakończyła się aukcja - 175zł czyli moim zdaniem średnia cena za taki model. Notuję ceny z allegro przez ponad 2 lata i o ile ceny zestawów niesklejonych można przewidzieć z dość dużym prawdopodobieństwem (zwłaszcza te dość często tam obecne) to ceny gotowych modeli są dość indywidualne - po prostu jest znacznie mniejszy popyt i podaż i wszystko zależy od tego czy się znajdzie dwóch klientów gotowych zapłacić - wtedy się przebijają. Oczywiście jeśli model jest wystawiony za stosunkowo nieduże pieniądze - te wystawione od razu za wysoką cenę rzadko znajdują nabywców. No i wszystko zależy od tego jak model jest zrobiony i jak przedstawiony. Sklejone źle rzadko są kupowane nawet za grosze. Twój jest dość fajny i nawet chciałem licytować jak był za 100zł, bo wtedy byłaby to prawdziwa okazja, ale potem po porównaniu ze zdjęciami stwierdziłem, że kamuflaż na górze skrzydeł jest za bardzo podkręcony..
Ja też zawiodłem się na fotosiku - polecono mi photobucket i go stosuję i jest ok.
niwm
 
Posty: 209
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2013, 01:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Georg01 » niedziela, 27 marca 2016, 09:49

Kamil232 napisał(a): Mianowicie czy jest jakaś reguła bądź choćby jej zarys stanowiący co do malowania górnych powierzchni skrzydeł w tym okresie/jednostce :?


Nie ma jakiejś ogólnej reguły. W II./JG 51 znajdziesz egzemplarze malowane podobnie do samolotu Prillera, a taże malowane bardziej standardowo. Na zdjęciach widać, że część Bf 109E z tej jednostki miała niestandartowe wielkie krzyże na górnych skrzydłach (fabryczne ??!)
Jest zdjęcie pokazujące "żółtą 1" jeszcze przed domalowaniem plam na bokach kadłuba i prawdopodobnie również przed dokamuflowaniem skrzydeł od góry. Nie wiem czy bazowe, ale na pewno niestandardowe, malowanie tej serii Bf 109E wykonano fabrycznie lub w warunkach warsztatowych. Komplikacja powstaje na skutek okresu, o jakim mówimy. W tym czasie (lato 1940) na Bf 109 wyraźnie widać ucieczkę od ciemnego standardu RLM 70/71 na rzecz... no właśnie. Na rzecz czego ? Przyjęta obecnie teza, że po zestawie RLM 70/71 fabrycznie przyjęto zestaw RLM 71/02 nie ma, z tego co wiem, potwierdzenia w dokumentach. Tak malowano, ale czy robiono to doraźnie, jako układ bardzo tymczasowy, czy też był jakiś oficjalny standard do czasu wynalezienia czegoś nowego to już bardziej złożona sprawa.
Samoloty w linii, mające stary standard RLM 70/71 z całą pewnością przemalowywano. Robiono to różnymi dostępnymi farbami, głównie RLM 70 i 02 ale nie tylko. Wtedy właśnie powstała mozaika kamuflaży w różnych jednostkach. Brylował JG 53 i ich pstrokate Bf 109E, ale również temat sięgnął JG 51. Samolot Prillera przed dociemnieniem miał niestandardowe pokrycie góry kadłuba. Bardzo miękko, sprejem, bez granicy podziału kolorów. To nie był standard obecnie uznawany, ale czy na pewno nie było to malowanie fabryczne ? Bf 109E z JG 26 na przykład miały bardzo ostre przejścia kolorów na górze kadłuba i geometryczny standard na górnych skrzydłach. A co powiedzieć o samolocie Gallanda z tego okresu czy właśnie Bf 109E Prillera ?

Jedno jest pewne. Ostateczny wariant malowania samolotu Prillera nie jest standardem fabrycznym. Czy to na bazie przemalowania z RLM 70/71, czy to na bazie niby standardu RLM 71/02, samolot mocno dokamuflowano w warsztatach polowych. Jakich farb użyto, to już inna sprawa. Jest kolorowa fotka, nie wiem czy autentyczna, czy podkolorowana, pokazująca ogon tego samolotu i duży udział zielonej RLM 71. Bardzo prawdopodobna jest kombinacja RLM 70, 71 i 02.

Obie fotki "żółtej 1" o których pisałem można zobaczyć na samym dole poniższej strony - kliknąć na zdjęcia do ich powiększenia.

http://www.luftwaffe39-45.historia.nom. ... riller.htm
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Spicior » niedziela, 27 marca 2016, 17:51

niwm napisał(a):
Hal Bregg napisał(a):
Murek napisał(a): Na znanym portalu aukcyjnym na "a" można tak zrobiony model sprzedać w cenie w przedziale 200-400zł.


Faktycznie. Chyba rynek trochę się zmienił.


Rzadko przeglądam to forum, bo nie mam czasu, ale akurat dziś z okazji Święta przyjechała teściowa i obiecałem, że nie będę sklejał aby mogła spać. Więc sobie patrzę, a tu akurat zakończyła się aukcja - 175zł czyli moim zdaniem średnia cena za taki model. Notuję ceny z allegro przez ponad 2 lata i o ile ceny zestawów niesklejonych można przewidzieć z dość dużym prawdopodobieństwem (zwłaszcza te dość często tam obecne) to ceny gotowych modeli są dość indywidualne - po prostu jest znacznie mniejszy popyt i podaż i wszystko zależy od tego czy się znajdzie dwóch klientów gotowych zapłacić - wtedy się przebijają. Oczywiście jeśli model jest wystawiony za stosunkowo nieduże pieniądze - te wystawione od razu za wysoką cenę rzadko znajdują nabywców. No i wszystko zależy od tego jak model jest zrobiony i jak przedstawiony. Sklejone źle rzadko są kupowane nawet za grosze. Twój jest dość fajny i nawet chciałem licytować jak był za 100zł, bo wtedy byłaby to prawdziwa okazja, ale potem po porównaniu ze zdjęciami stwierdziłem, że kamuflaż na górze skrzydeł jest za bardzo podkręcony..
Ja też zawiodłem się na fotosiku - polecono mi photobucket i go stosuję i jest ok.


No cóż, też chyba przejdę do Photobucket - fotosik chce wyłudzić kolejny haracz. Czy wiecie, jak to zrobić, by w miejsce zablokowanych zdjęć wstawić z nowego źródła? Da sie w ogóle? Co do kamuflażu na skrzydłach - starałem sie trzymać instrukcji Edka, z braku dobrych zdjęć, i tak sobie myślałem, że Czesi są w tej materii dość odpowiedzialni, więc jakby co będzie na nich :)
(\_/)
(o.0)
(>.<)
Avatar użytkownika
Spicior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 20:54
Lokalizacja: Radom

Re: Bf-109E-3 Joseph Priller 1:48 Edek Weekend

Postprzez Kamil232 » wtorek, 29 marca 2016, 21:44

Georg01 napisał(a):...Brylował JG 53 i ich pstrokate Bf 109E, ale również temat sięgnął JG 51...


Dzięki Georg za obszerne wyjaśnienie. JG 53 to faktycznie jednostka gdzie jeżeli chodzi o malowanie jest z czego wybierać. Chętnie poruszę ten temat dla głębszej dyskusji, ale to już w ramach innego wątku.
Generalnie z Twoich słów wynika, że nie ma co trzymać się utartych standardów dla danego czasookresu, ale raczej te "standardy" były typowe dla danej jednostki.
Avatar użytkownika
Kamil232
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek, 13 czerwca 2014, 11:49
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 15 gości