Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb, Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb, Revell 1/72

Postprzez jacek596 » sobota, 26 marca 2016, 12:36

Witam, jestem nowy na forum wiec pozwolę sobie się przedstawić. Mam na imię Jacek, lat 21 i aktualnie studiuję. Postanowiłem podzielić się z Wami moim pierwszym "profesjonalnym" projektem za jaki się wziąłem. Padło na Spitfira Mk Vb ponieważ ostatnio zainteresowałem się tematyką Bitwy o Anglię :P Praca zajęła mi około 6 roboczogodzin, oczywiście z przerwami. Liczę na Wasze opinie(dobre i złe). Dodam że mój warsztat modelarski jest raczej amatorski tj. farbki akrylowe szkolne, stare pędzelki, jakieś nożyczki malutkie itp. :-> Liczę też na jakieś porady od Was, ponieważ planuję już kolejny projekt. Jeśli chodzi o podstawkę to wykonałem ją z deseczki od podstawki pod kwiatka oraz mchu. Mam nadzieję ze moja praca raczej przypadnie Wam do gustu :)
Pozdrawiam!



P.S. Wybaczcie kiepską jakość zdjęć.. no cóż fotografia to nie jest moja bajka :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few."
jacek596
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2016, 12:04

Reklama

Re: Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb Revell 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 26 marca 2016, 13:24

Trudno cokolwiek powiedzieć, bo zdjęcia rzeczywiście nie są łatwe do oceny - niewiele widać.
Po pierwsze - mam pytanie - jesteś pewien kolorów kamuflażu? Wydaje mi się, że ten samolot powinien być od góry malowany w plamy Dark Green i Ocean Grey, a nie Dark Earth. Poza tym - działka powinny być w kolorze kamuflażu, nie czarne. Troszkę brakuje farby na ramkach osłony kabiny (prześwitują) i razi gruba antena drutowa, której w zasadzie na Spitfire Mk V już nie powinno być.
Ale potencjał jest, więc jeżeli moje marudzenie nie zniechęciło Ciebie, to dawaj dalej - to na prawdę jest fajne hobby!
Pierwsze koty za płoty! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb Revell 1/72

Postprzez jacek596 » sobota, 26 marca 2016, 16:03

Nie nie zniechęciło mnie :D Hmm.. prawdą jest że kamuflaż jest raczej moim kaprysem aniżeli zgodą z rzeczywistością ale wynikło to stąd, że nie używałem gotowych odcieni farb a mieszałem kolory podstawowe i jakoś Dark Earth było mi prościej uzyskać :P Jeśli chodzi o to malowanie szybki to porostu nie wiedziałem jak to zrobić.. w miejsca ramki farbę nakładałem wykałaczką i nie jestem z tego zadowolony :?
"Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few."
jacek596
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2016, 12:04

Re: Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb Revell 1/72

Postprzez skusz » sobota, 26 marca 2016, 18:50

Ja bym jeszcze dołożył trochę za duże kokardy, nie powinny zachodzić na lotkę. Jak napisał Aleksander "pierwsze koty za płoty" ;o)
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb Revell 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 26 marca 2016, 20:57

jacek596 napisał(a):Nie nie zniechęciło mnie :D

To fajnie - spokojnie z czasem dasz radę wszystkim przeciwnościom :lol: , "trening czyni mistrza". Warto przed lub nawet w trakcie budowania poszukać trochę informacji o samolocie, który zamierzasz zrobić, wtedy parę rzeczy będzie łatwiejszych. Ten model potraktuj jako punkt odniesienia do dalszych działań, przy następnym załóż wątek warsztatowy na forum, a na pewno wiele osób przyjdzie ci z pomocą.
Nie jest źle!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Vickers Supermarine SPITFIRE Mk Vb Revell 1/72

Postprzez RAV » sobota, 26 marca 2016, 23:44

skusz napisał(a):Ja bym jeszcze dołożył trochę za duże kokardy, nie powinny zachodzić na lotkę.

One nie są za duże, tylko za daleko od kadłuba.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 103 gości