SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez prezes69 » czwartek, 14 kwietnia 2016, 18:54

Witam serdecznie :)
Udało się skończyć Berkuta, po wielu eksperymentach i upadłych koncepcjach w końcu model może trafić do galerii.
Krótka nota historyczna:
Projekt zapoczątkowany został w roku 1983 jako perspektywiczna modyfikacja myśliwca Su-27 dla rosyjskich sił powietrznych WWS i nazwany S-37 (nie należy mylić z Su-37). W skutek braków w finansowaniu nie zanotował on znaczących postępów i w zaledwie 5 lat później został najpierw przerwany, a następnie przejęty przez marynarkę wojenną. Ta, widząc w S-37 obiecujący samolot stacjonujący na krążownikach lotniskowcowych nakazała zmianę priorytetów oraz przemianowała go na Su-27KM. Po upadku Związku Radzieckiego program został wstrzymany po raz kolejny, jednakże tym razem biuro konstrukcyjne Suchoja zdecydowało się na dokończenie samolotu własnym nakładem i ostatecznie w roku 1999 zaprezentowała go jako Su-47 "Berkut" podczas moskiewskich targów lotniczych MAKS 1999.

Powstały 4 prototypy maszyny, z czego jeden pozostał nieukończony.

Mój model przedstawia egzemplarz o numerze bocznym 01 prezentowany na pokazach lotniczych na przełomie mileniów.
Co do zestawu, większość została powiedziana na mojej relacji warsztatowej (trochę później zaniedbanej), ogólnie zestaw przyjemny, spasowanie OK, ubogie detale wnęk podwozia jak i kokpitu. Niedopuszczalne błędy wymiarowe goleni podwozia, co na szczęście dość łatwo skorygować.
Odrobina pracy i można coś fajnego z tego wydłubać.
Mój wyszedł tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miał być lepszy aparat, ale będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Do tego czasu mam nadzieję, że dojdzie też zamówiony namiot bezcieniowy z lampami. Lepsiejsze zdjęcia w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy służyli radami podczas prac nad Berkutem :szampan1:
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce

Reklama

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez superflanker » czwartek, 30 czerwca 2016, 00:33

Z przykrością stwierdzam, że ładniejszy od mojego. Podobają mi się wychylone klapy, jedyne co mnie deko razi to trochę za szerokie i nazbyt widoczne smugi preshadingu, w koncu oryginal był czarny, anie ciemnoszary, poza tym pierwowzór był malowany najprawdopodobniej półmatem raczej niż matem.
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez prezes69 » poniedziałek, 6 lutego 2017, 17:18

Witajcie, uaktualniam galerię bo fotki się nie pokazują. Miłego oglądania kto nie widział :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;o)
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez dranio » poniedziałek, 6 lutego 2017, 23:45

Model ładny, ale przy historii programu nieźle się uśmiałem. :P

dranio
dranio
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 16:09

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 7 lutego 2017, 19:58

Ciekawe Ruskie straszydło :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 7 lutego 2017, 22:18

Fajny samolot wygląda groźnie, skrzydła o ujemnym skosie pewnie dają mu ciekawe charakterystyki w locie.

Model również bardzo mi się podoba, gratuluje wykonania i sięgnięcia po ciekawy temat!
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: SU-47 (S-37) Berkut, 1/72 HobbyBoss

Postprzez dranio » wtorek, 7 lutego 2017, 22:45

Te ciekawe charakterystyki w locie są tak ciekawe, że od czasu do czasu powstają jakieś maszyny doświadczalne (przed S-37 był amerykański X-29), wykonany jest cykl badań w locie, wnioski zgadzają się z tym co już wiadomo i temat zostaje odstawiony na następnych kilkadziesiąt lat. :P

A tu autor się rozpisał o jakichś krążownikach lotniskowcowych, marynarce wojennej, obiecującym samolocie i perspektywicznej modyfikacji. :mrgreen:

dranio
dranio
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 16:09


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości