F/A-18A+ "Red Devils", Academy 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-18A+ "Red Devils", Academy 1:32

Postprzez KRL » poniedziałek, 23 maja 2016, 09:17

Urlop sprzyja postępom w pracach modelarskich więc kolejny statek powietrzny z literką F schodzi z taśmy produkcyjnej.

Do moich 18'ek dołącza wersja A+ w tej chwili w zasadzie nie licząc wersji C mam już komplet wersji F-18.
Jako podstawa posłużył model Academy F/A-18+ wraz z w zasadzie tym samym modelem w wersji D jest to najlepszy wybór F-18 w tej skali na rynku.
W zestawie znajdziemy świetnie wykonane wnęki podwozia których absolutnie nie trzeba zastępować żywicznym Airesem który jest nie wiele lepszy pod względem oddania szczegółów a przy tym spasowany FATALNIE.

W zestawie mamy także bardzo bogate uzbrojenie ładnie wykonane dysze w czterech wersjach, przyzwoitą kabinę i jej obrzeża. Ja w tym konkretnym modelu użyłem dodatkowo blaszek Edka i fotela żywicznego Legend.

Jeżeli będziecie mieli okazję kupić gdzieś ten model lub wersję D szczerze polecam.

A teraz przejdźmy do konkretów a więc fotki nie wiem czemu nie mogłem sobie tym razem poradzić z ogarnięciem fotek jak tylko na modelu jest sporo akcentów czerwonych to balans bieli zaczyna mi szwankować i to co na skrzydłach powinno być w odcieniach brązów (mowa o nalocie i brudzie) wychodzi bliżej odcieni szarości i czerni.

Tyle w kwestii wyjaśnień fotki jak to ostaniu i na białym i na czarnym tle.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 23 maja 2016, 09:51

Model jak zwykle- malarskie rozpasanie ;o)
Ale czy znaki rozpoznawcze faktycznie były takie jasne? Trochę mnie to gryzie w oczy.

EDIT:
Sprawdziłem, na kolorówkach takie są spotykane, na zdjęciach- nie
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez KRL » poniedziałek, 23 maja 2016, 09:57

Miałem ten sam dylemat, nawet byłem już bliski użycia kalek z innego zestawu bo ten jasny niebieski mi nie pasował, jednak podobno tak powinno być.
Znaki są ponoć w jaśniejszym odcieniu na szczęście da się w razie potrzeby to delikatnie jeszcze przyciemnić. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 23 maja 2016, 10:44

Jak zwykle świetny! Fajnie ubrudzony, IMO wygląda bardzo realnie.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez Arek S » poniedziałek, 23 maja 2016, 19:14

To wszystko wygląda bardzo efektownie i mam tu na myśli większą część Twego dorobku. Jednak ta efektywność wygląda bardzo szablonowo, wręcz przewidywalnie w każdym Twoim modelu. To tak jakby grać tą samą melodię, tylko za każdym razem na innym instrumencie. Może dobrze by było, abyś czasami zmienił odrobinę mentalność w tworzeniu.
Arek S
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek, 16 kwietnia 2015, 11:08

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez KRL » wtorek, 24 maja 2016, 08:27

Modelarstwem zacząłem interesować się nie co ponad rok temu i wykonuję modele do swojej kolekcji jak to się mówi na półkę. Chcę by były podobnej jakości i w podobnym stylu choć z każdym modelem staram się pójść odrobinkę dalej spróbować czegoś czego jeszcze nie robiłem. Żywica, blaszki, różne techniki lakiernicze od jakiegoś czasu nie wykonuję już PS.
Może fotki tego nie oddają ale jak oglądam modele zrobione jakiś czas wstecz za każdym razem dostrzegam malutkie kroki na przód i o to właśnie mi chodzi o te malutkie kroki które przynajmniej mi dają WIELKĄ satysfakcję.

Mam też taki zamysł by do modeli które mam już wykonane w wersji zużytej dorobić identyczne jak z fabryki i tak też mam już kilka modeli wykonanych. Przyjdzie czas że obok samolotu prosto z hali produkcyjnej będzie stał mniej lub bardziej wysłużony egzemplarz.

Modelarstwo traktuje jako odskocznię od codzienności i czystą przyjemność nie staram się sprawić przyjemności wszystkim, chcę by modele były wykonane przyzwoicie a w Mistrzostwach Polski czy Świata nie zamierzam startować więc nie mam potrzeby poszukiwania natychmiast nowych ścieżek.
Jedyne co mi chodzi po głowie to rozszerzenie spektrum modelarskiego i nie ograniczanie się do samolotów a już szczególnie samolotów odrzutowych.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez karambolis8 » wtorek, 24 maja 2016, 08:51

KRL napisał(a):Jedyne co mi chodzi po głowie to rozszerzenie spektrum modelarskiego i nie ograniczanie się do samolotów a już szczególnie samolotów odrzutowych.


No to czekamy na Spity i Corsairy ;)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez KRL » wtorek, 24 maja 2016, 08:55

Spitfire jakoś mi się nie podoba za bardzo ale pewnie kiedyś będzie w kolekcji natomiast Corsair to będzie jeden z pierwszych wyborów. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32

Postprzez Flyzloty » wtorek, 24 maja 2016, 09:15

Świetny model :!:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: bedrzich i 60 gości