Messerschmitt Bf 109 K-4 • niwm (Hasegawa 1:48)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf 109 K-4 • niwm (Hasegawa 1:48)

Postprzez niwm » środa, 27 lipca 2016, 10:53

Witam, Szukałem jakiegoś wyjątkowego malowania dla wersji K-4 i w publikacji JaPo "Messerschmitt Bf 109K camouflage & marking" na str. 58 znalazłem zdjęcie przedstawiające taki samolot z boku. Autor na podstawie tego zdjęcia pokazał obok zadziwiający schemat malowania górnych powierzchni skrzydeł - jasne z ciemnymi plamkami, przy czym plamek bardzo mało - nawet nie 10 na jednym skrzydle. Wydało mi się to dość podejrzane i napisałem do autora mejla, czy faktycznie na oryginale zdjęcia widać takie malowanie, albo czy może ma inne zdjęcia tego samolotu. I o dziwo otrzymałem odpowiedź ( Thank You Tomáš :) ) Dostałem drugie, niepublikowane zdjęcie, na którym pośród stada amerykańskich żołnierzy widać fragment góry prawego skrzydła. Faktycznie na jasnym tle są ciemne plamki, ale jest ich więcej. Widać też swastykę o lekko nieprzepisowych proporcjach (szerokość belki nieco mniejsza od odstępu między belkami), która na poprzednim zdjęciu już została wycięta przez Amerykanów. Samolot został przerobiony na wersję nocną po przez dodanie blach osłaniających wyloty spalin. Kolor plamek jest dyskusyjny, ale ponieważ jest to wersja nocna, więc przyjąłem, że jest to szary RLM 75, a nie "dzienny" zielony. Osłona kabiny oraz radionamiernik ciemno szare. Nie wiadomo jakie były znaki od spodu. Nie dostałem odpowiedzi na moją prośbę o zgodę na publikację oryginalnych zdjęć, także przedstawiam tylko moje "kopie". Mam drugi, zapasowy komplet masek do tego samolotu i mogę go odstąpić. Mam też sklejony model stodziewiątki w wersji E-7 i szukam do niego jakiegoś równie niezwykłego malowania - może ktoś mógłby od ręki podpowiedzieć gdzie taki schemat mógłbym znaleźć?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
niwm
 
Posty: 209
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2013, 01:55
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości