PZL P-7 1:72 PZW

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ja » piątek, 4 września 2009, 14:44

Jest to ok.trzyletni model bez elementów fototrawionych(choć przydało by się).Przerobiłem kadłub,stateczniki poziome,wydłużyłem łopaty śmigła,przybliżyłem silnik do krawędzi natarcia skrzydeł,podwyższyłem nieco podwozie.
Mam nadzieję,że model się bedzie podobać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 5 września 2009, 12:51 przez Ja, łącznie edytowano 1 raz
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Reklama

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 5 września 2009, 13:23

No to teraz Koledzy możecie komentować i radzić...
Od siebie tylko powiem, że przydałoby się trochę więcej zdjęć, może jakieś zbliżenia ze szczegółami. Lepiej chyba też gdybyś fotografował na jakimś mniej pstrokatym tle. Tutaj masz tutorial o fotografowaniu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=48&t=385
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Timi » sobota, 5 września 2009, 13:30

Fajnie że pobawiłeś się w przeróbki ale, na 1 zdjęciu wydaje mi się że owiewka trochę krzywa, nie wiem czy przez perspektywę zdjęcia czy na prawdę, ale model wydaje się być trochę "krzywy".
Przydałby się też jakiś wash, ale jak model robiony 3 lata temu to może być.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez spiton » sobota, 5 września 2009, 13:42

Nareszcie "chuda" P-7 !! ;-))
Jak pocieniłeś kadłub???
Na ostatnim zdjęciu wyostrzyło Ci na książce.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ja » sobota, 5 września 2009, 14:17

Normalny kadłub wymaga dużo cierpliwości.Postaram się to opisać jeszcze dzisiaj(wieczorem jak będę maił trochę więcej czasu) :mrgreen:
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ipkinss » sobota, 5 września 2009, 17:15

Hej!

Dzięki Twojemu modelowi widać jak wiele może zyskać "siódemka" po przeróbce kadłuba :) Dobitnie widać, że bez tego ani rusz! Szkoda, że nie widać żadnych szczegółów. Jeśli możesz to zrób jakieś fotki silnika, drugiej strony kadłuba (z chłodnicą) czy kokpitu to będzie można powiedzieć coś więcej. Na tych zdjęciach widać tylko tyle, że P-7 ma normalny kadłub i silnik we właściwym miejscu. Na fotce z góry rzuca się w oczy ogon, który wygląda jakby był krzywy, podobnie wiatrochron co już zauważył Timi.

Aha lewa szachownica jest niżej od prawej, przynajmniej tak sprawia wrażenie.

A zatem brawa za poprawki geometrii ale reszta nie zachwyca. Może zdjęcia szczegółów zmienią to wrażenie ;)

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Aleksander » sobota, 5 września 2009, 19:22

Podoba mi się ta P-7 - pierwszy raz widzę po takiej przeróbce, że to bardzo zgrabny samolot. Gratulacje. Co do szachownic - nie jestem pewien, czy nie jest to wina fotografii - piszę o tych na spodzie płata, bo te na górze to chyba byly asymetryczne nie tylko względem osi kadłuba (choć mogę się mylić, bo chwilowo nie dysponuję dostępem do literatury).
Z mojego punktu widzenia niewielkie uchybienia (typu owiewka) nie zmieniają krasy tego modelu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Jaho63 » sobota, 5 września 2009, 19:32

Jak koledzy powyżej - szczegółów nie widać, ale bryła nawet na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na serio niż to, co było w modelu.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ja » sobota, 5 września 2009, 20:17

Nie jestem jakimś dobrym modelarzem.Chodziło mi o to,by inni modelarze spróbowali wydobyć z "siódemki" prawdziwy samolot,a nie karykaturę :D .W końcu to jeden z najzgrabniejszych myśliwców okresu międzywojennego :D .


Edycja:

A tak wygląda z przodu
Obrazek
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ja » niedziela, 6 września 2009, 13:16

Do zrobienia takiego kadłuba potrzebne jest:
1.wiadro cierpliwości
2.dobre plany w skali 1:72
3.narzędzia modelarskie(ostry nożyk,pilniki,papier ścierny itp)
Zaczynamy pracę od odcięcia zagłówka pilota(i tak musimy zrobić nowy).Potem tniemy połówki kadłuba tuż za kabiną(ułatwieniem jest linia podziału blach).Potem jest już z górki ;o) .
W przedniej części z przodu wklejamy ok. 1mm klinik,a z tyłu musimy ściąć trochę plastiku(tu są potrzebne plany).
W tylnej części odcinamy statecznik pionowy wraz ze sterem kierunku,zaś tylne ćwiartki kadłuba ścinamy wzdłuż(znowu przydadzą się plany).
Na koniec sklejamy ze sobą przednie ćwiartki(po wyposarzeniu wnętrza)i zamykamy płytką plastikową o gr.1mm.Tylne ćwiartki sklejamy ze sobą i doklejamy do przedniej części.Zostaje nam tylko lekka przróbka statecznika pionowego ze sterem kierunku,dorobienie od nowa stateczników poziomych i takie tam "duperele".
Warto przybliżyć też silnik i dorobić nowy zagłówek pilota.Warto teżzwiększyć średnicę śmigła o 4mm(dwie wstawki po 2mm).
I to by było na tyle :) .Zyczę przyjemnej pracy i zadowolenia z jej efektów.
Jeśli ktoś nie ma planów nich pisze. :)
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez erkamo » niedziela, 6 września 2009, 22:53

To chyba pierwsza "chuda" P-7 na polskich forach, jaką zobaczyłem!
Wygląda o niebo lepiej niż pseudo-modelik PZW.
Jakimi planami się "podpierałeś"?
Czy profile skrzydeł też ulepszałeś, czy były wystarczająco dobre?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez Ja » niedziela, 6 września 2009, 23:43

"Podpierałem się " planami z "Aero techniki lotniczej" numeru nie pamiętam,ale mogę poszukać jeśli chcesz :) .
A skrzydła to zupełnie inna historia.Nastąpiło już "zmęczenie materiału" i dałem sobie z nimi spokój.Ale też trzeba nad nimi popracować.Trzeba je poszerzyć.Mam nadzieję,że kiedyś sobie zafunduję "siódemkę" i poprawię również skrzydła.
Taki model na pewno pokażę.
Ja
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 18:55

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 7 września 2009, 09:34

Gratuluję takich przeróbek. Wreszcie P-7 wygląda normalniej. ;o)
Ale naprawdę posłuchaj, co "mówi" Wojtek i pokaż ten model na jakimś tle, które nie będzie przeszkadzało: 1) oglądającym w oglądaniu MODELU, 2) autofocusowi w Twoim aparacie we właściwym ustawieniu ostrości. Bo moim zdaniem warto tę P-7 pokazać dobrze!
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: PZL P-7 1:72 PZW

Postprzez erkamo » poniedziałek, 7 września 2009, 23:49

Ja napisał(a):"Podpierałem się " planami z "Aero techniki lotniczej" numeru nie pamiętam,ale mogę poszukać jeśli chcesz :) .

Serdeczne dzięki za dobre chęci. :) Ten numer z P-7 mam i myślę, że lepszych planów chyba na razie nie ma?
Jeszcze raz gratuluję udanego modelu.
No i powinieneś posłuchać PrzemoLa w sprawie zdjęć ;o) .
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości