Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Łukasz Kędzierski » środa, 7 września 2016, 07:38

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Najlepszy jest namiot i silne lampy (ja u siebie kupiłem cały zestaw na eBay'u jakiś czas temu, za nieduże pieniądze). Potem to już pozostaje eksperymentowanie z aparatem.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Reklama

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » środa, 7 września 2016, 11:11

Łukasz Kędzierski napisał(a):Nie taki diabeł straszny jak go malują. Najlepszy jest namiot i silne lampy (ja u siebie kupiłem cały zestaw na eBay'u jakiś czas temu, za nieduże pieniądze). Potem to już pozostaje eksperymentowanie z aparatem.

Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, mnie jest łatwiej zrobić model niż poprawne zdjęcia w domu
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez posejdon » środa, 7 września 2016, 20:04

Artur Domański napisał(a):Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, mnie jest łatwiej zrobić model niż poprawne zdjęcia w domu

Zrób sobie tło w jednolitym kolorze i wynieś je na dwór/pole.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » środa, 7 września 2016, 20:36

posejdon napisał(a):
Artur Domański napisał(a):Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, mnie jest łatwiej zrobić model niż poprawne zdjęcia w domu

Zrób sobie tło w jednolitym kolorze i wynieś je na dwór/pole.

Jest to juz jakiś pomysł, tylko trzeba się wstrzelić w bezwietrzny dzień, bo model jest spory, może po Łasku sprawdzę taka opcję fotografowania
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez posejdon » środa, 7 września 2016, 20:43

Oj tam - bez przesadyzmu. Jeśli modelu wichura nie zdmuchnie to i tło się da jakoś zamocować. Fajny klimat mają Twoje fotki ale rzeczywiście tło troszkę może odwracać uwagę. Na jednolitym model wyglądałby bardziej po modelarsku ;o)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Kuba P. » środa, 7 września 2016, 20:57

No właśnie - po modelarsku. Tło, lampki, aparaty, filozofia i po modelarsku.
Te 1:32 modele są relatywnie bardzo duże i naturalne światło, jakieś tło żywe to się wszystko ładnie komponuje. Ale ja tam się nie znam, tylko patrzę i widzę, że Artek robi to inaczej niż wszyscy i efekt jest unikalny i bardzo dobry. Mustang robił takie wrażenie bo właśnie były tego typu zdjęcia i to potęgowało efekt naturalności. Tempest ma ten sam klimat.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » środa, 7 września 2016, 21:20

Kuba P. napisał(a):No właśnie - po modelarsku. Tło, lampki, aparaty, filozofia i po modelarsku.
Te 1:32 modele są relatywnie bardzo duże i naturalne światło, jakieś tło żywe to się wszystko ładnie komponuje. Ale ja tam się nie znam, tylko patrzę i widzę, że Artek robi to inaczej niż wszyscy i efekt jest unikalny i bardzo dobry. Mustang robił takie wrażenie bo właśnie były tego typu zdjęcia i to potęgowało efekt naturalności. Tempest ma ten sam klimat.

Kuba dobrze to opisał, nie chcę robić tak jak wszyscy
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez posejdon » środa, 7 września 2016, 21:31

Ja nie mówię, że coś mi się tam nie podoba. Te lotniskowe fotki są świetne. Jednak chciałbym (to jest wyłącznie moje widzimisię) zobaczyć ten i inne Twoje modele na fotografii produktowej. Może to przyzwyczajenie?
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Łukasz Kędzierski » czwartek, 8 września 2016, 03:31

Kuba P. napisał(a):No właśnie - po modelarsku. Tło, lampki, aparaty, filozofia i po modelarsku.
Mustang robił takie wrażenie bo właśnie były tego typu zdjęcia i to potęgowało efekt naturalności. Tempest ma ten sam klimat.


Zauważ jedna rzecz - większość fotek Mustanga jest na jednolitym tle błękitnego nieba podczas słonecznego dnia i robi to ładne wrażenie. Tempest jest na tle trawy lub pochmurnego nieba i trochę traci na zdjęciach, a widać że model jest świetny.

Ja tam nie mowie robić tak czy siak, ale modele na jednolitym moim skromnym zdaniem prezentują się lepiej. No i większość szanujących ;o) się pism modelarski takie właśnie zdjęcia prezentuje.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » czwartek, 8 września 2016, 05:51

No dobra, przekonaliście mnie, po Łasku postaram sie o takie fotki
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 8 września 2016, 23:23

:shock: :shock: :shock:
Rewelacyjny model a fotki plenerowe baaardzo mi się podobają.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Gujos » czwartek, 8 września 2016, 23:37

Miazga.
Swoją drogą jak udało Ci się zbudować taki model, w tak krótkim czasie - zaraz po premierze.
Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale skrzydło wygląda jakby popadał na nie deszcz.
Pozdrawiam, G.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » piątek, 9 września 2016, 07:04

gujos73 napisał(a):Miazga.
Swoją drogą jak udało Ci się zbudować taki model, w tak krótkim czasie - zaraz po premierze.
Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale skrzydło wygląda jakby popadał na nie deszcz.
Pozdrawiam, G.

Jakos sie udało, a efekt zamierzony
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez iras67 » piątek, 9 września 2016, 12:42

Bardzo ciekawy model (tempo niesamowite jak na osiągnięty efekt) i ta osobista historia. Ja też mam go w planach -czekam na klapy od Edka i nawet figórki pod dioramę nabyłem - nie myślałeś o tym ?
Jak się go skleja? SH zawsze miało problem z pasowaniem i wygiętymi elementami.W pudełku wygląda na bardzo dokładnie opracowany i odlany...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby

Postprzez Artur Domański » sobota, 17 września 2016, 07:41

iras67 napisał(a):Bardzo ciekawy model (tempo niesamowite jak na osiągnięty efekt) i ta osobista historia. Ja też mam go w planach -czekam na klapy od Edka i nawet figórki pod dioramę nabyłem - nie myślałeś o tym ?
Jak się go skleja? SH zawsze miało problem z pasowaniem i wygiętymi elementami.W pudełku wygląda na bardzo dokładnie opracowany i odlany...

O figurkach nie myślałem nie moja bajka, sklejalnośc na dobrym poziomie, choć trzeba mocno spogladać w instrukcję by nie walnąc gdzieś babola. Jest zdecydowanie bardziej sklejalny niz ich najnowszy wyrób jakim jest Jak-3
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości