Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez badger » niedziela, 6 września 2009, 20:40

Zasadniczo dostałem już częściowo po uszach na starym PWM za ten model. Ponieważ z zasady pokazuję na tym forum swoje gotowe modele, wiec pokażę go i tutaj - samolotów zasadniczo nie robię więc z przyjemnością przyjmę "baty" dotyczące togo modelu, bo ze dwa japończyki jeszcze mam w planie i może coś mi się uda lepiej :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 6 września 2009, 20:49

Podoba mi się efekt zróżnicowania połysku na skrzydłach. Uzyskałeś to przez polerowanie, lakierowanie wybiórcze czy może jakąś inną metodą.
A najbardziej razi mnie ta nieszczęsna antena... :(
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez Mecenas » niedziela, 6 września 2009, 20:52

badger napisał(a):Zasadniczo dostałem już częściowo po uszach na starym PWM za ten model.


No i słusznie, bo Ci się należało: pewnie fotki były za małe i nie wszystko dało się z nich zerżnąć. Masz więcej takich?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez spiton » niedziela, 6 września 2009, 20:54

Jestem fanem Twoich pancerniackich modeli. Wnętrze sturmtigera, to mam przed oczami cały czas.
Myślę, że nie znajdę tu błędów, o których sam byś nie wiedział ;-)).
Fajne zdjęcia, bardzo fajny samolot. Odpryski jakieś takie niemrawe, fajny wash, fajne wycieniowanie powłok lakierniczych.
Miło się ogląda, mojej żonie się podoba ;-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez Timi » niedziela, 6 września 2009, 20:59

Popraw antenę bo trochę razi.
Podoba mi się "zużycie" (prócz zdarć) możesz kilka słów o wykończeniu?
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 6 września 2009, 21:09

spiton napisał(a):mojej żonie się podoba

Co to miało znaczyć? ;o) Teraz mi głupio napisać, że też mi się podoba. No chyba, że Twoja żona jest ekspertem w... nie no teraz znów za bardzo, ech, no nic. Mnie się model podoba, antena do poprawy, obicia no inne, rzadsze, ale ciekawe, nie nachalne. Trochę razi odkurz na goleniach i chyba ślad paluszka? :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez badger » niedziela, 6 września 2009, 22:13

No tak o wszystkim o czym piszecie w zupełności się zgadzam. Głównym celem w tym modelu była zabawa w uzyskanie wypłowień na skrzydłach. Fajnie że zostało to zauważone.Generalnie efekt uzyskany poprzez nakładanie 3 lakierów bezbarwnych z wyjściem z matowego (jako bazy po już polakierowanym modelu) Kolorystyka wypłowień wykonana olejami na zasadzie tzw biedronki. Wszystko zrównane filcem (tzn polerowane filcem). Antenka się nagła jak zacząłem naciągać żyłke podgrzanym drucikiem. Osłony kół faktycznie rażą - więc należy te elementy poprawić.
Dziękuję za posty. :)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 7 września 2009, 09:29

Wygląda na całkiem ładny model. O antenie to już nie będę się wypowiadał, tylko dodam, żebys może spróbował nitki z czarnych rajstop - tego nie da się nie naciągnąć ;o) I nie odkształci masztu, bo nie przenosi takich dużych sił po naciągnięciu jak żyłka.
Natomiast miałbym uwagę do oświetlenia zdjęć. Na większości nie widać Twojej pracy włożonej w uzyskanie ciekawego zróżnicowania kolorystyki powierzchni. Albo są za ciemne, albo tak odbija się od nich światło, że są za jasne.
No i intrygują mnie zabrudzenia (cieniowanie?) dolnego płata przy mocowaniu owiewek podwozia. Na Valach nie powinno byc błota, bo to pokładowe samoloty, więc cóż by to mogło być? No i trochę brakuje intensywniejszego washa na spodnich Hinomaru.
Ogólnie, to bardzo ładny! Gratulacje!
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez zegeye » poniedziałek, 7 września 2009, 12:03

Fajnie to wyglada, ale.... Wnetrze Vala nie powinno byc raczej zielone.... Burty malowano aotake na który nanoszono cienką warstwę koloru czarnego! Nie mam pewności co do foteli i innych dupereli. Bomby winny być raczej szare (ta duza) i/lub czarne (te małe). A no i dziwnie wygląda szary kolor spodu na osłonie silnika. Raczej nieprawdopodobne. Val ten zapewne był najpierw cały ''szary'' (a raczej lekko karmelkowy ;o) ) i miał całą osłonę silnika czarną (to standard). Pózniej zapewne dostał zielone górne powierzchnie (przed atakiem na Midway?). Ale dolne pozostały bez zmian, wiec skąd ten szry na spodzie osłony silnika??? Reszta wygląda całkiem dobrze. A i jeszcze muszę dodac że łopaty śmigła od strony pilota winny być CZARNE.
Ostatnio edytowano środa, 9 września 2009, 12:19 przez zegeye, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 7 września 2009, 18:50

Dla mnie bardzo ładny model ( naciąg anteny oraz dół okapotowania silnika już był podnoszony ;o) ), zwłaszcza że sam zamierzam popełnic podobny z Fujimi w 72. Lezy juz z 10 lat w szafie razem z wczesnymi blachami Eduarda. Może przed emerytura chociaż go zacznę :mrgreen:
Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez JGucwa » poniedziałek, 7 września 2009, 18:55

SUPER MODEL!!! Co do linek: zastosuj nylon z pończoch, lub rajstop. Nie słuchaj bajań o kolorze tego materiału, gdyż świadczy to tylko o tym, że taki modelarz używa samych kolorowych włókien (które się mechacą). W ściągaczu rajstop znajdują się czyste, bezbarwne, nylonowe włókna, które są idealne na linki. Po przyklejeniu linki na Super Glue (lub podobny klej), zapuść linkę kroplą rozcieńczonej farby (czarnej, stalowej itp.). Nawet najcieńsze anteny (maszty) zrobione z plastiku się nie odkształcą!
Odnośnie modelu: chyba powinieneś nieco dopracować krawędź spływu na skrzydle?
Ale tak, jak powiedziałem: Model super, chociaż nie znam się na "Japończykach"!
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez bartek piękoś » poniedziałek, 7 września 2009, 19:51

Fajny, bardzo fajny!
Tak się przynajmniej wydaje, bo jak już ktoś z kolegów napisał, na powierzchni modelu odbija się światło :P
Albo to takie wrażenie. W każdym razie tam gdzie tego odbitego światła/wrażenia nie ma,
to efekty Twoich malarskich starań bardzo mi się podobają. Podobnie jak cały model, tym bardziej,
że widzę taki na forum po raz pierwszy ;o) No i to bohater znad Pacyfiku, a to lubię, uuuch! :)
Gratulejszyn!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez badger » poniedziałek, 7 września 2009, 21:37

Poprawiłem tą nieszczęsną antenkę. Dzięki za komentarze na pewno wezmę je pod uwagę na przyszłość.
Próbowałem zrobić lepsze zdjęcia, ale niedoświetlone wyszły, jeszcze powalczę ze zdjęciami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez Artek » poniedziałek, 7 września 2009, 23:25

Witam

Ja się nie znam. Ładnieś to ulepił. Malowanie też fajne. Ale rób czołgi lepiej.... ;)

Pozdrawiam
Artur
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Aichi D3A1 VAL - hasegawa 1/48

Postprzez erkamo » poniedziałek, 7 września 2009, 23:54

badger napisał(a):Poprawiłem tą nieszczęsną antenkę.


Zdecydowanie warto było! :)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości