F-15E Revell 1:48 OIF

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez Zamel » niedziela, 13 września 2009, 22:33

Witam,

Przedstawiam Państwu mój najnowszy model.
Miniatura Revella sklejała się bezproblemowo. Z dodatków użyłem jedynie kalkomanii Superscale 48-972 (bardzo polecam) oraz uzbrojenie Hasegawy. Malowany farbami Tamiya oraz Alclad II.
Model przedstawia samolot F-15E 88-1700, 336th FS/4th z bazy Al Udeid w Katarze, wiosna 2003.
Gdzieś zapodziała mi się drabinka oraz kilka drobych elementów :cry: , może kiedyś je dorobię...
Zapraszam do komentarzy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Marcin Samelczak
Avatar użytkownika
Zamel
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 10:53
Lokalizacja: UK

Reklama

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez spiton » poniedziałek, 14 września 2009, 12:36

Model bardzo przyzwoity, czego nie da się powiedzieć o zdjęciach.
Proponowałbym zrobić jej jeszcze raz, i wklejać szersze(800 pixeli) wtedy będzie więcej widać.
Nie ma sensu wklejać zdjęć nieostrych.
Fajne dysze !!! To żywica??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez dzejo » poniedziałek, 14 września 2009, 15:31

Cześć

spiton napisał(a):Proponowałbym zrobić jej jeszcze raz, i wklejać szersze(800 pixeli) wtedy będzie więcej widać.
Nie ma sensu wklejać zdjęć nieostrych.

Zdecydowanie popieram i również proszę o lepsze foty , bo widać jest czemu się przyglądać

spiton napisał(a):Fajne dysze !!! To żywica??

hahaha , na to samo zwróciłem uwagę (cóż chyba najlepsze fotki tego elementu), ja zapytam się jeszcze jak malowałeś ją wewnątrz, efekt bardzo fajny.

Mam cichą nadzieje ze Twój model zmotywuje mnie do wykonania takiego samego tyle ze w 1/72 z identycznym "smoczkiem" 8-). to jeden z moich ulubieńców
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez Timi » poniedziałek, 14 września 2009, 15:47

Zamel napisał(a): Z dodatków użyłem jedynie kalkomanii Superscale 48-972 (bardzo polecam) oraz uzbrojenie Hasegawy. Malowany farbami Tamiya oraz Alclad II.


Więc dla mnie jasne, porządnie pomalowana fabryczna część.
Faktycznie lepsze fotki, bo na tych mało widać...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez Zamel » poniedziałek, 14 września 2009, 21:38

Witam,

No cóż, fotki to moja pięta achillesowa, dopiero planuje zakup aparatu nadającego się do robienia zdjęć modeli, w każdym razie spróbuje jeszcze coś wyciągnąć z tego sprzętu co mam. Jakimś dziwnym trafem lepiej wychodzą mi zdjęcia detali niż całego modelu. Na razie znalazłem w sieci znacznie lepszą od moich, fotkę z wystawy IPMS Avon.

Dysze oczywiście fabryczne, bardzo ładne detale (choć do dysz Airesa zapewne dużo brakuje). Malowanie było mało kłopotliwe, gdyż pierścień dyszy składał się z 3 elementów bardzo dobrze dopasowanych do siebie - malowałem przed montażem. "Kremowopodobny" kolor to własna mieszanka, do tego przetarcie suchym pędzlem.

Obrazek
źródło: http://www.britmodeller.com
pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Zamel
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 10:53
Lokalizacja: UK

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 15 września 2009, 07:29

Bardzo fajny orzełek. Napracowałeś się przy odtwarzaniu nieregularności powierzchni i cały ten nakład pracy dobrze widać - efekt jest znakomity. Z detalami też jak widać (na tych niektórych wyraźnych fotkach....) wszystko jest w jak najlepszym porządku - podobała mi się delikatnie i ostro pomalowana JDAM. Fajne odrapania na krawędziach burt kabiny, podoba mi się też czyste, ale z wyczuciem zapuszczone washem podwozie. Dysze miodzio.
..tylko te fotki nieszczęsne kurrrr....rrrrrczak blady ;>
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez spiton » wtorek, 15 września 2009, 08:35

Świetnie pomalowany. Udało Ci się nieźle oddać ślady eksploatacji ,i tą często obserwowaną na szarych amerykańskich samolotach "chmurkowatość "powłoki lakierniczej.
Ostatnio edytowano sobota, 26 września 2009, 18:30 przez spiton, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez nobie1973 » wtorek, 15 września 2009, 09:00

Gratuluję efektu końcowego ! Dla mnie super !
Popracował bym jednak nad techniką wykonywania fotografii...przydałyby się lepsze zdjęcia. ;o)
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-15E Revell 1:48 OIF

Postprzez erkamo » czwartek, 17 września 2009, 00:05

nobie1973 napisał(a):Popracował bym jednak nad techniką wykonywania fotografii...przydałyby się lepsze zdjęcia. ;o)


Dokładnie!
Ostatnie zdjęcie uratowało cały reportaż. Model wygląda naprawdę świetnie. Szkoda takich rurek na słabe fotki. :D
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Łukasz_K i 51 gości