Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72

Postprzez kobza_75 » piątek, 18 września 2009, 12:49

Witam serdecznie wszystkich po długiej mej nieobecności na forum i debiutem w galerii , gdyż jest to mój pierwszy model tutaj zaprezentowany. Tak przy okazji mam jeszcze zaległość w projekcie , który będę nadrabiał powoli ale systematycznie . Co do modelu jest to Me 262 A-1a w 1/72 z REVELLA wykonany prosto z pudełka , jedynym dodatkiem pasy pilota wykonane z folii metalowej i antena , ale na fotkach jest słabo widoczna . Model przedstawia maszynę z III/Erprobungsjadgruppe 2 , lotnisko Lechfeld , grudzień 1944 r. Acha, jeszcze co dodałem nie z pudełka to kalki [color=#FF0000], gdyż te z pudełka gdzieś mi się zapodziały więc nałożyłem takie jakie miałem. Napewno brakuje napisów , malowany aerografem a farby użyte to HUMBROL . Proszę was o ocenę czy takie modele mogę tutaj wystawiać :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wszystkie błędy mile widziane ???

Wszystkie błędy proszę poprawić, nie są wcale mile widziane ;o)
Po poprawieniu, dopisek ten można skasować.
xenomorph
Ostatnio edytowano piątek, 18 września 2009, 20:57 przez kobza_75, łącznie edytowano 9 razy
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.plhttp://kobzamodellfabrik.blogspot.com/ pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 370
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 10:04
Lokalizacja: Koszęcin K.M. Broń i barwa / IPMS SILESIA

Reklama

Re: Messerschmitt Me-262 A-1a

Postprzez Aleksander011 » piątek, 18 września 2009, 13:05

Witaj
Kamuflaż to trochę zmyślony zrobiłeś, ale to nie Twoja wina po części.Kadłub powinien być ,jeśli już chciałeś go pomalować jednym kolorem, to powinieneś w RLM 82,a nie RLM 81, moim zdaniem kadłub był dwukolorowy.Nie było "czarnej ósemki" tylko biała,jeśli miał to byś samolot z żółtym pasem JV 44.Plamy na stateczniku malowano w dwóch kolorach wg schematu w jednostce, Kommando Novotny. Kalkomanie dziwne jakieś ,górne krzyże za duże no i te czerwone oznaczenie rodzaju paliwa- mieszanki do startera silnika..wszystkie "Schwalbe" miały żółte!Tak samo wloty silnika były pomalowane na żółto!
Technicznie model jest średnio wykonany,ale też i Me 262 Revella to zabytek, razi brak bąbli na klapie osłon działek.Kalkomanie Ci trochę "srebrzą"...to ode mnie tyle :(
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Messerschmitt Me-262 A-1a

Postprzez Kuba P. » piątek, 18 września 2009, 13:45

Aleksander011 napisał(a):Plamy na stateczniku malowano w dwóch kolorach wg schematu w jednostce


Raczej u kooperanta co te stateczniki robił :)

Kommando Novotny.


Nowotny. To Austriak był.

Me 262 Revella to zabytek, razi brak bąbli na klapie osłon działek


No, Revell w 262 poleciał całkiem w kosmos - bąble na pokrywach to pikuś, lepsze są tam linie imitujące segmenty, zobacz jak są wyloty 108 ułożone, jaki kształt ma kadłub z boku, jakie zaślepione są wnęki kół...
No ale to wina Revella :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 18 września 2009, 19:05

Kubo i Olku, dalszą dyskusję proszę prowadzić tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=8384
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72

Postprzez Kuba P. » piątek, 18 września 2009, 19:31

Bardzo chętnie, tylko tytuł nowego wątku zamiast "Coś tam o Me 262 A-1a" lepiej zmienić...
Może "Me 262 z Kdo Nowotny".

Dziękuję.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 18 września 2009, 19:38

Kuba Plewka napisał(a):... tytuł nowego wątku zamiast "Coś tam o Me 262 A-1a" lepiej zmienić...
Może "Me 262 z Kdo Nowotny".


zrobione...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 71 gości