Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Nerdi » niedziela, 4 czerwca 2017, 10:38

Witam.

Prezentuje wszystkim mój ostatni model - Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556) w skali 1/48. Został zbudowany w oparciu o zestaw Eduarda w wersji weekend, detale żywiczne i fototrawione oraz kalkomanie kagero. Był to mój pierwszy tak duży projekt, w którym zmierzyłem się po raz pierwszy z żywicą i blachą. Podczas pracy nauczyłem się wielu nowych dla mnie technik i sztuczek :) . Prace nad modelem trwały ponad 7 miesięcy, i moim zdaniem model prezentuje się dobrze :cool: .
Ogromne podziękowania dla pana Arkadiusza Walerowicza za pomoc w organizowaniu dodatków i rady podczas budowy i dla Mateusza Zapotocznego za zdjęcia modelu.
A tak się prezentuje model:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A poniżej link do relacji z budowy.
https://nerdimodels.wixsite.com/warsztat/1-2
Nerdi
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2017, 16:06

Reklama

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez barszczo » niedziela, 4 czerwca 2017, 12:20

No i fajna Złośnica jest, ajabym tylko machnął wnęki podwozia na kolor spodu i coś mi te wydechy nie leżą, tak jakby zamienione lewy/prawy. I zdjęcia trochę mniejsze wrzucaj ;o) .
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 899
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Murek » niedziela, 4 czerwca 2017, 12:40

Model bardzo fajny... tylko znów ten czerwony łom bije po oczach ;o) Czy w oryginale lotka tak krzywo wchodziła w płat czy to efekt dopasowywania? Trochę dziwnie duże napisy eksploatacyjne (nie czepiam się, takie odczucie, może takie były). Generalnie model na +
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3022
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Nerdi » niedziela, 4 czerwca 2017, 18:46

Murek napisał(a): Czy w oryginale lotka tak krzywo wchodziła w płat czy to efekt dopasowywania?[/b]

Lotki są ustawione delikatnie jedna w górę, a druga w dół i stąd takie wrażenie. W przypadku montażu prosto wszystko do siebie pasuje idealnie.
Nerdi
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2017, 16:06

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Aleksander » wtorek, 6 czerwca 2017, 12:56

Bardzo ładna "złośnica"!
Z rzeczy na NIE - nie do końca przemawiają do mnie ślady eksploatacyjne, zwłaszcza od spodu. O łomie już wspomniano.
Na plus natomiast - podobają mi się otwarte klapki wskaźników wysunięcia klap - ważny detal o którym się często zapomina.
Gratulacje.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8030
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez GrzeM » wtorek, 6 czerwca 2017, 23:13

Bardzo ładny model. Lotka chyba rzeczywiście trochę za głęboko wciśnięta - prawdziwa trochę wystawała z obrysu skrzydła!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 6 czerwca 2017, 23:25

Całkiem przyjemny w odbiorze, gratuluję.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1343
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez greatgonzo » środa, 7 czerwca 2017, 02:32

Aleksander napisał(a):Bardzo ładna "złośnica"!
Z rzeczy na NIE - nie do końca przemawiają do mnie ślady eksploatacyjne, zwłaszcza od spodu. O łomie już wspomniano.
Na plus natomiast - podobają mi się otwarte klapki wskaźników wysunięcia klap - ważny detal o którym się często zapomina.
Gratulacje.


W kwestii formalnej: to nie są wskaźniki. To taka trochę 'niedoróbka' konstrukcyjna. Przestrzeń robocza mechanizmu nie zmieściła się w przekroju skrzydła i trzeba to było jako rozwiązać. Sam się kiedyś przejechałem na tej semantyce :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez mihe » środa, 7 czerwca 2017, 19:55

greatgonzo napisał(a):
Aleksander napisał(a):Bardzo ładna "złośnica"!
Z rzeczy na NIE - nie do końca przemawiają do mnie ślady eksploatacyjne, zwłaszcza od spodu. O łomie już wspomniano.
Na plus natomiast - podobają mi się otwarte klapki wskaźników wysunięcia klap - ważny detal o którym się często zapomina.
Gratulacje.


W kwestii formalnej: to nie są wskaźniki. To taka trochę 'niedoróbka' konstrukcyjna. Przestrzeń robocza mechanizmu nie zmieściła się w przekroju skrzydła i trzeba to było jako rozwiązać. Sam się kiedyś przejechałem na tej semantyce :).


nie wiem czy można nazwać to niedoróbką...myślę, że to raczej dobry pomysł, żeby nie montować kroplowej osłony która ma zakrywać mechanizm który przy złożonych klapach i tak chowa się w obrys skrzydła. to rozwiązanie to lepsza aerodynamika płata (niewiele ale zawsze ;)), mniej skomplikowana w produkcji a więc tańsza, jest lżej (i znowu, niewiele ale zawsze :) ) itd itp... ;) koniec końców chyba nie jest to najgorsze rozwiązanie :)

Co do modelu, to według mnie ogólnie fajne wrażenie! też czepiłbym się śladów eksploatacyjnych ale chyba wszystko było już omówione wcześniej. Dawaj następne produkcje :)
Pozdrawiam Michał
Obrazek
Avatar użytkownika
mihe
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez greatgonzo » środa, 7 czerwca 2017, 20:20

Proszę bardzo. Mnie nie zależy :). Ale jakby konstruktor w moim aucie rozwiązał zawias drzwi tak, że wystawałby z błotnika i jedyną alternatywą dla niego byłaby uchylna klapka, albo owiewka , to nie ukrywam, nie zachwycałbym się.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 7 czerwca 2017, 21:46

greatgonzo napisał(a): to nie ukrywam, nie zachwycałbym się.

Ale może byś używał tego jako wskaźnika zamknięcia drzwi :P :D
Co do tych klapek - masz oczywiście rację, sam się zdziwiłem, co napisałem, ale tak jakoś wyszło... :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8030
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pashal i 16 gości