Bf 109 E-3, 1/72, Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Bf 109 E-3, 1/72, Academy

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 21 września 2009, 20:49

Niestety nie kręci się, sam rozumiesz - model testowy, żadne prawdziwe modelarstwo... ;)

Jestem ogólnie (nawet) zadowolony z efektu jaki udało się uzyskać przy malowaniu, częściowo jest to zasługą luźnego podejścia do tematu - nie bałem się specjalnie kombinować z tą czy tamtą techniką.
Podczas malowania miałem w głowie slideshow z relacji Wojka Fajgi (foka) i Daniela "Icemana" Gronowskiego (różne, w tym 109-tka). Dzięki chłopaki za klarowne opisy co i jak, to naprawdę dużo pomaga.

Zaskakuje mnie ta zmienność zieleni w zależności od otoczenia, ale faktycznie, jak podchodzę z modelem do okna, to nie poznaję kolorów które przed chwilą widziałem oświetlone lampką na biurku.

Niech nam hakenkreuze nie przysłaniają faktu (subiektywnego), że wczesne 109ki to bardzo zgrabne samoloty były. Chętnie kiedyś się jeszcze wezmę za ten temat, może w odmianie iberyjskiej?
Jedenastkę mam zrobioną, łapie kurz na półce już któryś rok. Chociaż chodzi mi po głowie odnowienie tego tematu, to jednak nie zdarzy się to w najbliższej przyszłości.

Natomiast z niecierpliwością czekam na tuning tego mesia w wykonaniu SOPOL'a :) Problem polega na tym, że dziwactw 109-tkowych było w rzeczywistości sporo, ostatnio widziałęm model a-modela: me109 z silnikiem BMW801... Odmiany wysokościowe, dwumiejscowe... byyyyyyło. Może pasażerski? Albo wczesny przedprototyp - górnopłat?
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bf 109 E-3, 1/72, Academy

Postprzez jambus » wtorek, 22 września 2009, 22:14

Jest tak jak mówi mój kolega Dima "bez wodki nie razbieriosz", a z wódką proszę jaki fajny modelik Ci wyszedł.
Jeżeli błędy zestawu Ci nie przeszkadzają to nie ma co o tym mówić, a malowanie świetne.

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano niedziela, 27 września 2009, 21:51 przez jambus, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Re: Bf 109 E-3, 1/72, Academy

Postprzez lejgo_inc » środa, 23 września 2009, 07:44

Tak naprawdę to albo promile we krwi albo robienie modelu. Jedno z drugim powoduje awarie modułu odpowiedzialnego za krytyczną ocenę pracy. Przynajmniej u mnie :)
Ostatnio edytowano środa, 23 września 2009, 11:43 przez lejgo_inc, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bf 109 E-3, 1/72, Academy

Postprzez jambus » środa, 23 września 2009, 07:58

Oczywiście miałe na myśli wódkę stosowaną tylko do celów modelarskich.
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości