Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez hacz » niedziela, 20 września 2009, 19:55

Witam.
Dziś udało mi się ukończyć kolejnego japońca, KI 46 typ III. Budowę rozpocząłem jeszcze w 2008, była to długa batalia, trzykrotnie malowany, raz zmywany, kalki - uuu chyba napocząłem ze 4 zestawy, podstawowy z pudełka rozsypał się przy maczaniu w wodzie :x Kilka razy odstawiany na półkę wreszcie powstał, i teraz jego efekt.
Nie jestem z niego do końca zadowolony, no ale biorąc pod uwagę, że przy budowie kilka krotnie zwątpiłem w siebie, wyszedł chyba całkiem przyzwoicie, no i nie narobię sobie kichy jak go upublicznię :-o A teraz fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez spiton » niedziela, 20 września 2009, 20:26

Bardzo lubię tan samolocik. Pewnie to jeszcze efekt moich niegdysiejszych polowań na model tego samolotu w 72 airfixa.
Ale byłbym wtedy(z 17 lat temu) szczęśliwy, gdybym go wtedy nabył ;-)))
Model fajny, mam jakieś mieszane uczucia w związku ze śladami eksploatacji.
Pozdrawiam i gratuluje skończonego modelu ;-))
Ostatnio edytowano niedziela, 20 września 2009, 23:20 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 20 września 2009, 21:06

Piękny model pięknego samolotu.
Szkoda, że nie zostawiłeś zamkniętych kabin - wydaje mi się, że otwarcie ich burzy harmonię kształtów płatowca. Moim skromnym zdaniem, oczywiście.
Jak na opisane przez Ciebie przejścia - wyszło OK.
Gratulacje.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez dewertus » niedziela, 20 września 2009, 23:03

hacz napisał(a):Budowę rozpocząłem jeszcze w 2008, była to długa batalia, trzykrotnie malowany, raz zmywany, kalki - uuu chyba napocząłem ze 4 zestawy, podstawowy z pudełka rozsypał się przy maczaniu w wodzie :x Kilka razy odstawiany na półkę wreszcie powstał, i teraz jego efekt.


Znam takie modele :mrgreen: w moim przypadku był to Tu-2S z ICM'u...


hacz napisał(a):Nie jestem z niego do końca zadowolony, no ale biorąc pod uwagę, że przy budowie kilka krotnie zwątpiłem w siebie, wyszedł chyba całkiem przyzwoicie, no i nie narobię sobie kichy jak go upublicznię :-o A teraz fotki:


Jak chcesz zobaczyć jak sobie "profesjonalnie" narobić kichy to zajrzyj do moich galerii :mrgreen: Mnie osobiście model bardzo się podoba - malowanie i ślady eksploatacji bardzo fajnie go uplastyczniają.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 21 września 2009, 16:34

Też zdecydowanie wolę wersję myśliwska od rozpoznawczej - jakoś tak lepiej wygląda :lol: .
Podoba mi sie zuzycie powierzchni - pozwoliłem sobie skopiować zdjęcia, żeby mieć "podpowiedź", jak zacznę swojego
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 22 września 2009, 11:49

Ładny samolot, zgrabniutki.
Japończyki to co prawda nie moja para kaloszy, ale model sam w sobie robi dobre wrażenie. Góra pomalowana fajnie, z jajem, dół wg. mnie nieco błotnisty.
Trochę dziwnie wyglądają odpryski farby - skoro już tak konkretnie ta farba odpada, dużymi porcjami, to - na oko - powinna w miejscach nasilonego ruchu obsługi odpadać jeszcze intensywniej. Tymczasem są miejsca na końcach skrzydeł, gdzie pewnie zaglądało się raz na ruski rok, a odprysk jest taki sam jak przy silniku, gdzie codziennie trzeba było otworzyć ową pokrywę i pogrzebać.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ki 46 Dinah 1/48 Tamiya

Postprzez hacz » wtorek, 22 września 2009, 15:08

Aleksander napisał(a):Też zdecydowanie wolę wersję myśliwska od rozpoznawczej - jakoś tak lepiej wygląda :lol: .

Ja też wolę tą! Choć muszę przyznać ,że II podoba mi się system otwierania kabiny ( "nie za siebie", ale w bok na dodatek z jednoczesnym złożeniem).
Co do obić i obdrapań, szczersze mi też trochę nie podchodzą, robiłem ich troszeczkę bez pomysłu. Zdjęć tych maszyn nie ma za wiele, a te które widziałem nie przedstawiają obitych samolotów.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości