Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez shadowmare » niedziela, 9 lipca 2017, 14:07

Pierwsza ukończona 72 od dawna. Chciałem tylko zobaczyć jak to się klei ale wpadłem na pomysł, że można zrobić coś więcej. Najpierw miałem zrobić podstawkę w formie okrągłej szachownicy i Siódemki opartej na cyfrze, potem przyszła koncepcja P.7 "skaczącej" przez chmurę. Miało być na szybko więc nie przykładałem się ani do merytoryki ani zbytnio do wykonania. Malowanie wziąłem z pudełka Plastyka, ma to niby być szkolna P.7 z 6 dyonu, fotki nie znalazłem więc możliwe, że to fake.

Co do modelu byłby mega gdyby nie mnóstwo nadlewek i parę zapadnięć tworzywa, problemem było też dla mnie wpasowanie skrzydeł do kadłuba. Jak się uporamy z tymi problemami wychodzi cudnej urody mały modelik bez porównania lepszy od starego koszmarka.

Na podstawkę składają się: kawałek drewna pomalowany na niebiesko, siódemka z plastikowej płytki, chmura to ucharakteryzowany kamień, smugi na końcówkach skrzydeł to wata z patyczków do uszu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Reklama

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez Aleksander » niedziela, 9 lipca 2017, 16:35

"Siódemka" wygląda zacnie! Prezentuje się rzeczywiście o niebo lepiej niż jej poprzedniczka "Plastyka".
Rozumiem też artystyczną wizję, chociaż nie bardzo do mnie przemawia - może trzeba było chociaż jakiegoś "kierownika" wsadzić, skoro zrobiłeś działające śmigło? Te "zerwane" strugi też mi nie pasują, troszkę chyba za grube.
Ale w sumie pomysł fajny, może tylko go trzeba troszkę dopracować.
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez shadowmare » niedziela, 9 lipca 2017, 17:26

Jasne możnaby zrobić wiele rzeczy lepiej ale kupiłem tą siódemkę jako same wypraski, żeby tylko skleić dla funu i bez spiny bo bardzo lubię ten samolot. Na lepsze efekty przyjdzie czas jak Arma wyda ją w 1:48.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 10 lipca 2017, 12:12

Sam model całkiem fajny. Ale jeśli chodzi o kompozycje to do luftu.
Po pierwsze ta skałka nie wygląda ani troszkę na chmurę. Pierwsze moje skojarzenie było z samolotem który przelatuje tuż obok jakiejś skałki w górach. Taki pojedynek F18 z obcym z pierwszego Dnia Niepodległość tylko w wersji z P7 w roli głównej

Tak jak zaznaczył już Aleksander. Brak figuranta psuje ogólny wygląd.

Pierwotny pomysł z podstawką w formie szachownicy byłby chyba lepszym
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 17:58

W pełni popieram przedmówców :lol:
Model zacny :idea: Ale siódemka na białym tle ginie ! Chmurę wygląda jak kawał skały . Może jakaś wata postrzępiona by pasowała lepiej ?
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 10 lipca 2017, 22:10

No nie da się ukryć, że to pomalowany kawał kamienia :D Podkreślam jeszcze raz, ta dioramka powstała w parę dni i bez większego przykładania się, na spontanie. Ulepszyć można każdy jej aspekt, do czego zachęcam albo przynajmniej do sklejenia P.7 bo to fajny model.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez KR77 » wtorek, 11 lipca 2017, 20:00

Można by sprzedawać ten gadżet w Kopalni Soli ''Wieliczka'', rozchodziłby się jak świeże bułeczki :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: Arma Hobby PZL P.7a 1:72

Postprzez Kaprykos » piątek, 21 lipca 2017, 19:30

Brak figuranta bo leci na pusto.... :mrgreen:
Kaprykos
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 3 października 2015, 13:58


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości