Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez KRL » środa, 2 sierpnia 2017, 07:06

Ponieważ mam chwilowo przesyt sklejania modeli samolotów i okrętów a dokładniej jednego okrętu to postanowiłem w ramach oderwania się na warsztat wziać wiatrak.

Model otrzymałem jako nagrodę w konkursie modelarskim i tym razem postanowiłem nie oddawać nikomu wygranej a wykonać model tego śmigłowca ponieważ uwielbiam ten wiatrak. W ramach nagrody wziąłem trzy sztuki tych wiatraczków to zapewne nie jest to ostatni z tej serii.

Model to Italieri skala 1:48, model skłąda się bardzo dobrze w zasadzie bez żadnych przykrych niespodzianek. Jedynym problemem z którym trzeba lub nie sobie poradzić to bardzo brzydka faktura plastiku.
Cały model przetrasowałem jeszcze raz pogłebiając linie podziału i nity poczym zeszlifowałem na mokro całość papierem P800 by odrobinę wygładzić powierzchnię modelu.

W pierwotnej wersji miał być niebiesko - pomarańczowy Royal Navy SAR jednak zmieniłem zdanie chwile przed początkiem prac z nakładaniem kolorów.

Chciałem by model był mocno zróżnicowany by bylo widać że jest w ciężkiej pracy a nie na wakacjach na Borneo.

Co wyszło zobaczcie sami.
Chciałbym tylko wyjaśnic odrobinę to co widać na fotkach im bardziej staram się by tło było ładne białe tym kolory na modelu wychodzą nie co bardziej intensywne.
Niestety nie znam się na fotografii o programach do obróbki nawet niechcę słyszeć więc wklejam zdjęcia tak jak mi wychodzą. Jednak chcę zwrócić uwagę że na zdjęciu nr.4 kolory są najbardziej zbliżone do stanu faktycznego.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez Rafako » środa, 2 sierpnia 2017, 08:10

Jak dla mnie - BOMBA!!!
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez DUDE » środa, 2 sierpnia 2017, 11:50

Uwaga: nie znam się na tym czy merytorycznie, czy nie.
Ale ten wiatrak jest świetny!
gratuluje
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez Kukuruźnik » środa, 2 sierpnia 2017, 14:44

Okurzyć kichy i będzie pięknie.
Avatar użytkownika
Kukuruźnik
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 5 maja 2009, 22:16

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez Aleksander » środa, 2 sierpnia 2017, 18:46

Niesamowite malowanie! Podoba się!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez xmald » środa, 2 sierpnia 2017, 22:09

Bardzo elegancki śmiglak. Oglądanie twoich modeli to zawsze duża przyjemność.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez KRL » środa, 2 sierpnia 2017, 22:12

Bardzo mnie cieszy że ten wiatrak się wam podoba, widzę że sklejanie bez zacięcia ot tak dla frajdy daje pozytywne efekty.

Jeszcze raz WIELKIE dzięki. :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 3 sierpnia 2017, 02:06

Nieźle wygląda, zresztą jak reszta twoich modeli. Co do zdjęć, to aparaty liczą światło od naturalnie szarego(czy średnio szarego 18%), to znaczy że aparat najlepiej ustawi światło aby oddać ten kolor. Najlepiej zablokować pomiar ekspozycji (AEL) w trybie pomiaru centralnego bądź punktowego (raczej nie zadziała przy matrycowym) właśnie na szarym a nie na białym czy czarnym. Ewentualnie jeżeli biały nie jest za biały, skorygować ekspozycję na + a barwy powinny zostać naturalne. Popróbuj różne opcje, to cyfrówka efekt widać od razu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez KRL » czwartek, 3 sierpnia 2017, 15:24

Jako człowiek jak mówi mój syn analogowy mam spory problem z fotografią. Może poćwiczę przy H-34 który dziś biorę na warsztat zachęcony pozytywnym odbiorem tego wiatraka. Tym razem praca będzie trudniejsza ze względu na barwy SAR ale mam nadzieję że podołam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wessex HAS.1 Italieri 1:48

Postprzez xspace » sobota, 26 sierpnia 2017, 13:23

Fajny Wessex, podoba się brudzing i całościowo fajny klimat.
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości