EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Marin » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:16

Witam po dłuższej nieobecności na forum. Po 1,5 roku walki dobrnąłem do końca i chciałbym zaprezentować moje wypociny. Zestaw raczej mało przyjemny, sporo błędów z których parę poprawiłem, detal raczej słaby. Jak to Revell. Użyłem zestaw blach Eduarda do kabiny i detali zew. Jako scratch robione całe okablowanie we wnękach podwozia, okablowanie goleni, detale pod owiewką, detale wew. osłony kabiny, pasy na fotelach. Do tego nitowanie całości płatowca. Generalnie mocno zmęczył mnie ten zestaw, ile dałem rady to z niego wycisnąłem. Przepraszam za jakość zdjęć, nie dorobiłem się jeszcze dobrego światła i namiotu bezcieniowego. Wątek warsztatowy był ale brakło mi konsekwencji żeby go doprowadzić do końca. Tu link do początku budowy - http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=80101

A oto kilka fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle. Pozdrowienia dla zacnych forumowiczów.
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20

Reklama

Re: EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Aleksander » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:04

"Szczególarz"! :lol:
Jak na to, co napisałeś we wstępie, to efekt znakomity, a to okablowanie we wnękach mocno podkreśla "realność" samolotu.
Bardzo fajny!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7982
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Murek » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:14

Bardzo fajny, masa świetnych detali... no i otwarta osłona kabiny w zgodzie z jedynie słusznym obowiązującym trendem :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3010
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Marin » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:21

Murek napisał(a):Bardzo fajny, masa świetnych detali... no i otwarta osłona kabiny w zgodzie z jedynie słusznym obowiązującym trendem :mrgreen:


Dzięki za pozytywne komentarze. Co do trendów to chyba nie jestem na bieżąco :oops: . Ale domyślam się że chodzi o otwarcie kabiny pomimo tego że jest otwarty hamulec i bagnet do tankowania. Wiem, wiem mało realne ale mi się podobało takie powyciąganie czegokolwiek. Szczególnie że zestaw nie daje w standardzie zbyt wiele :mrgreen: .
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20

Re: EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Murek » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:32

Marin napisał(a):
Murek napisał(a):Bardzo fajny, masa świetnych detali... no i otwarta osłona kabiny w zgodzie z jedynie słusznym obowiązującym trendem :mrgreen:


Dzięki za pozytywne komentarze. Co do trendów to chyba nie jestem na bieżąco :oops: . Ale domyślam się że chodzi o otwarcie kabiny pomimo tego że jest otwarty hamulec i bagnet do tankowania. Wiem, wiem mało realne ale mi się podobało takie powyciąganie czegokolwiek. Szczególnie że zestaw nie daje w standardzie zbyt wiele :mrgreen: .

Nie, nie chodzi równoczesne otwarcie kabiny, hamulca i bagnet. Taki żart/aluzja, wielu nie wiedziało, że teraz taki trend obowiązuje ale przecież człowiek całe życie się uczy... ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3010
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: EF2000 Eurofighter twin seater Revell 1:48

Postprzez Marin » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:47

W tym zestawie łatwiej otworzyć osłonę niż ją spasować do zamknięcia. poza tym osłona była mocno zniekształcona i musiałem cały jeden bok odbudować :). Poza tym oczywiście miała też szew przez całą długość pośrodku, który trzeba było zeszlifować i wypolerować.
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości