Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Nacktgeboren » czwartek, 17 sierpnia 2017, 08:14

Fajny, co nie jest jakimś szczególnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę poziom Twoich modeli. Jak za każdym razem przeraża mnie idea wykonania naciągów w czymś tak małym. Niesamowite :mrgreen:
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez potez » czwartek, 17 sierpnia 2017, 09:52

Jak się dobrze zrobi naciągi - tutaj kluczowe jest ustawienie pętelek tak, żeby się nie zaplatały ze sobą - to nie ma żadnego problemu, żyłka elegancko usztywnia model.
Ja do napinania używam małej zwykłej lutownicy 30W, przesuwam wzdłuż żyłki tak ok 5 mm od niej i żyłka się ślicznie napina. Przy tej technice wykonania stosuje się rurki jako śruby rzymskie i wtedy nie ma za dużo tej żyłki do napinania co też jest ważne, bo nie musisz skracać jakichś wielkich wiszących odcinków, a samo zamocowanie w pętelce powoduje, że żyłka napina się bez zaginania, co jest zmorą przy technice wklejania żyłki w dziurę w skrzydle. Wtedy zawsze żyłka jest pozaginania bo praktycznie nie da się idealnie pod właściwym kątem wywiercić na nią otworu.
W ogóle to robienie tych naciągów jak się opanuje technikę pętelki i śrub z cieńkich rurek jest banalnie proste i dość szybkie. Wszyscy się podniecają niezdrowo jakie to trudne a po prostu trzeba spróbować a potem robi się samo. 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez shadowmare » czwartek, 17 sierpnia 2017, 10:18

Dzięki za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez Mecenas » czwartek, 17 sierpnia 2017, 15:31

Na prawdę fajny model. Wszystko mi się w nim podoba. Masz te szmatopłaty nieźle opanowane, ale chyba tylko same angole... Ciekawe czy "Niemca" też byś dał radę tak fajnie zrobić?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/4

Postprzez GrzeM » czwartek, 17 sierpnia 2017, 19:57

Nacktgeboren napisał(a):Fajny, co nie jest jakimś szczególnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę poziom Twoich modeli.

Dokładnie tak samo uważam :)
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości