McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See Blue

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See Blue

Postprzez pepociufakers » niedziela, 3 września 2017, 21:12

Jeden z kilku rozgrzebanych projektów dobiegł końca...

McDonnell F-2H Banshee to rozwiniecie FH-1 Phantom(pierwszym amerykanskim całkowicie odrzutowym samolotpokładowy).
Na Phantoma w skali 1:72 przyjdzie jeszcze trochę poczekać-Special Hobbby zapowiada wydanie go pod koniec tego roku(także będzie ciąg dalszy),
za to model Banshee w 1:72 całkiem niedawno(2 lata temu) wydał Sword po raz kolejny zapełniając modelarską niszę.

Banshee obok Grumman Panther stanowił pierwszą generację odrzutowców US NAVY(po krótkoseryjnych FH Phantom, F6U Pirate i FJ Fury) i intensywnie uczestniczył w wojnie w Korei.

Model przedstawia samolot z jednstki VF-11 z lotniskowca CVA-33 USS Kearsage, z okresu walk w Korei między
sierpniem 1952 a marcem 1953.

Budowa modelu nie sprawiała większej trudności, ale nie jest to wieloseryjny model więc
należy się liczyć ze zwiększonym nakładem pracy.
Dodane elementy żywiczne i fototrawione podnoszą jego atrakcyjność - ale z pasowaniem paneli i fotela w kabinie pilota trzeba się trochę pobawić. Dodatkowo trochę wzbogaciłem mechanizm otwierania owiewki, dzięki temu nie wieje za bardzo nudą za fotelem pilota. Bomby pochodzą z F9F Panther Hobby Boss.

Model pomalowałem Pactrą A120 czyli tytułowy Dark See Blue, czyli nudny okres w malowaniu samolotów US NAVY. Pomimo tego że w rzeczywistości samoloty te miały dość spracowaną i zniszczoną powierzchnię, nie pokusiłem się o odtworzenie jej. Z moimi zdolnościami artystycznymi mogłoby to wyjść dość karykaturalnie:), więc trening zostawiłem sobie na inny model, ja ograniczyłem się tylko do delikatnego washu za pomocą brązowej farby olejnej.

Przyjemnego odbioru:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 4 września 2017, 08:32

Na 2 ostatnich zdjęciach fajnie pokazałeś jego sylwetkę, do tej pory uważałem banshee za brzydala, ale chyba odszczekam.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez Adam » poniedziałek, 4 września 2017, 16:37

Ładnie się prezentuje.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez golf czarny » wtorek, 5 września 2017, 10:07

Model wzbudził moje zainteresowanie ponieważ: rajcujący jest w temacie lata piędziesiąte("ślinie się jak bulldog do kości" do kitty hawka ;o) ), pomalowany pactrą z fajnym efektem no i sam oryginał piękny odmiennie od potocznie rozumianego piękna (dla mnie jakby kowal zabawiał się z traszką;)).
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 13:01

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez MariuszBiel » środa, 13 września 2017, 15:05

Śliczna klasyka - podoba się szkoda że podobnego nie ma w 1:48.


golf czarny napisał(a):Model wzbudził moje zainteresowanie ponieważ: rajcujący jest w temacie lata piędziesiąte("ślinie się jak bulldog do kości" do kitty hawka ;o) ), pomalowany pactrą z fajnym efektem no i sam oryginał piękny odmiennie od potocznie rozumianego piękna (dla mnie jakby kowal zabawiał się z traszką;)).


Co do modelu kitty hawka (1:48) to radze sobie darować to jest model banshee podobny.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez Ralf_S » czwartek, 14 września 2017, 10:16

MariuszBiel napisał(a):Śliczna klasyka - podoba się szkoda że podobnego nie ma w 1:48.


golf czarny napisał(a):Model wzbudził moje zainteresowanie ponieważ: rajcujący jest w temacie lata piędziesiąte("ślinie się jak bulldog do kości" do kitty hawka ;o) ), pomalowany pactrą z fajnym efektem no i sam oryginał piękny odmiennie od potocznie rozumianego piękna (dla mnie jakby kowal zabawiał się z traszką;)).


Co do modelu kitty hawka (1:48) to radze sobie darować to jest model banshee podobny.
Pozdrawiam


Stary Testors jest lepszy?? :shock:
Mogłem brać jak widziałem w Czechach po niecałe 200 Kc ;o)
Jak na razie to Banshee z KH wymiata, bo.... nie ma konkurencji.

Modelik Sworda wygląda atrakcyjnie w wykonaniu pepociufakersa.
Odbiór psują nieco nierówne srebrne "wstawki".
Pociągniesz temat dalej (rozpoznawczy)?
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez pepociufakers » piątek, 15 września 2017, 18:58

Dzięki za słowa komentarza.
Faktycznie ten srebrny nie wypadał najlepiej, tego przejścia się obawiałem w trakcie prac nad modelem i widzę, że muszę jeszcze dopracować technologię.

Ralf_S napisał(a):Pociągniesz temat dalej (rozpoznawczy)?


Temat pociągnę, ale nie rozpoznawczą wersją, a większą wersją: F-2H-3/4, wydaną przez Academy, ale nie jest jakoś rewelacyjnie opracowany więc nie spieszy mi się zabierać za niego. Na pewno jak tylko ukaże się poprzednik Banshee, mianowicie Phantom, to dość szybko wyląduje u mnie na stole.
Także będzie i prequel i sequel:)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez Moses » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:00

Bo Academia to stary Hobbycraft ;)

A model fajny, [pdpba się w szczególności że temat nie mainstreamowy ;)
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: Dark See B

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:06

astarott napisał(a):Na 2 ostatnich zdjęciach fajnie pokazałeś jego sylwetkę, do tej pory uważałem banshee za brzydala, ale chyba odszczekam.

Popieram
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości