MiG-15 Bis Eduard 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-15 Bis Eduard 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 23 listopada 2017, 12:23

Witam
MiG skończony. Wash tylko w liniach podziału. Słabo się trzymał na tym metaliku. Poza tym bałem się, że jak zapuszczę w nity to będą się za bardzo rzucały w oczy. Teraz i tak je nieźle widać.
Kilka rzeczy udało się przetestować w trakcie budowy. Niektóre się udały :lol: , przy innych wiem gdzie popełniłem błędy :mrgreen: . Nie robiłem już relacji z wykonania washa na warsztacie bo pracowałem tylko wieczorami i nie miałem kiedy zrobić zdjęć przy dziennym świetle.
Sam model Eduarda zasadniczo ok, choć daleko mu spasowaniem do nowego BF-109 lub Spifire. W MiG-u problemy pojawiają się przy spasowaniu przodu oraz przejściu kadłub skrzydło.
Następna „rura” to może Sabre. Fajnie by wyglądały obok siebie i amerykańskiego to można spokojnie robić na wysoki połysk bez zarzutu fantazjowania historycznego :mrgreen: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Reklama

Re: MiG-15 Bis Eduard 1:72

Postprzez Krzysiek Kowalik » czwartek, 23 listopada 2017, 20:18

Wyszedł super. Nitowanie było strzałem w dziesiątkę. Szkoda że malowałem już swojego, tak to bym spróbował przenitować.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: MiG-15 Bis Eduard 1:72

Postprzez Łukasz Kędzierski » piątek, 24 listopada 2017, 05:12

Fajne wykonanie, ale czy te nity faktycznie tak waliły w oczy?

Obrazek
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: MiG-15 Bis Eduard 1:72

Postprzez tommyk » piątek, 24 listopada 2017, 08:20

W założeniu miały być delikatniejsze. Starałem się nie dociskać mocno nitowadła, a po każdym nitowaniu wszystko szlifowałem i polerowałem na gładko. Przed położeniem podkładu miałem wrażenie, że w wielu miejscach nie będzie ich widać (były widoczne tylko jak się patrzyło pod światło). Jak się jednak okazało jeżeli podkładem jest wyłącznie cienka warstwa czarnego połysku (Gunze Ueno Black) i na to idzie ich SM, to wszystko wychodzi na wierzch z podwójną mocą :D
Następnym razem będę już wiedział, że pod metaliki można nitować bardzo delikatnie a i tak wszystko będzie widać.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości