Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Postprzez xmald » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:37

Serwus!
Od razu zaznaczę - proszę nie bić - temat zupełnie poza moją strefą komfortu, ale samolot zawsze mi się podobał więc postanowiłem, w roli odskoczni od Caudrona sobie posklejać. Mnóstwo frajdy mi dostarczył ale przyznam szczerze, że zdaję sobie sprawę że szału raczej nie ma.
Malowany czerwoną Hataką - oj dużo mięsa leciało równolegle z babolami z aero. Farba po rozcieńczeniu chyba wszystkim co miałem, poza wodą od ogórków kryła bardzo słabo i szybko zasychała na dyszy. Pewnie nie umiem tymi farbami malować. Mam nadzieję, że pomarańczowa będzie mi bardziej przyjazna.
Model przedstawia "prawdziwego" Iszaka Safonowa. Kajetan z Melius Manu zaprojektował i wydrukował brakujący według opisu napis "Za WKP". Gdyby wszystkie kalki kładło się tak dobrze...
Podobno fota oryginału nie istnieje, jest jedynie opis z gazety, więc to kwestia interpretacji. Ja wzorowałem się na takiej kolorowance:
Obrazek

Zdaję sobie sprawę, że mój ulep ma mnóstwo błędów a malowanie jest zdecydowanie bardziej monotonne niż zakładałem.
Następnego jeśli kiedyś jeszcze mnie najdzie ochota, postaram się zrobić zdecydowanie bardziej na poważnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Postprzez Aleksander » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:38

Z jedno (a w zasadzie z dwu-) barwnego samolotu trudno jest zrobić cieszący oko i nienudny model. Moim zdaniem Twoje próby urozmaicenia zielonego kamo są całkiem niezłe - mnie przekonują.
Fajna odskocznia od "wielopłatów" :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Postprzez dewertus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 00:21

xmald napisał(a):Podobno fota oryginału nie istnieje,

Obrazek
Podobno Borys latał gównie na "11" (Za Stalina, Śmierć faszystom)
Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Postprzez xmald » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 00:28

dewertus napisał(a):
xmald napisał(a):Podobno fota oryginału nie istnieje,

Obrazek
Podobno Borys latał gównie na "11" (Za Stalina, Śmierć faszystom)
Obrazek

Mi chodziło o fotę "10" Safonowa. Na 11 Borys podobno właśnie NIE latał, tylko przy nim mu zrobił zdjęcia fotograf.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu

Postprzez shadowmare » wtorek, 23 stycznia 2018, 00:15

xmald napisał(a):Malowany czerwoną Hataką - oj dużo mięsa leciało równolegle z babolami z aero. Farba po rozcieńczeniu chyba wszystkim co miałem, poza wodą od ogórków kryła bardzo słabo i szybko zasychała na dyszy. Pewnie nie umiem tymi farbami malować. Mam nadzieję, że pomarańczowa będzie mi bardziej przyjazna.

Czerwona Hataka to dziadostwo - wyrzuć do kosza. Pomarańczowej serii bym nie ufał - mieszane opinie ma. Czemu nie Gunze i Tamka plus Leveling Thinner? Malowanie pewne, ultra przyjemne, bez niespodzianek.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1577
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości