I-16 typ 18 ICM 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez black616 » czwartek, 1 października 2009, 01:56

Witam

Właśnie skończyłem to maleństwo zajął mi może tydzień tydzień i pół roboty :) Z efektu jestem nawet zadowolony , bądź co bądź to mój pierwszy model po ponad rocznej przerwie . Model w malowaniu fińskim szczegóły co do samolotu i budowy są tutaj viewtopic.php?f=12&t=8290&start=0. Teraz trochę samo-krytyki model właściwie jak to ująć ... hmmm aha już wiem :lol: jest "Wyobrażeniem Autora o tym jak mógł by VH-21 wyglądać w alternatywnej rzeczywistości" złożył się na to moje drobne błędy w kamuflażu i zły odcień liter kodowych zaproponowany przez Tehmod , do tego swastyki na kadłubie są wydaje mi się za duże.Porszę o komentarze mogą być wszystkich rodzajów . Teraz wrzucam tylko kilka nędznych fotek jutro będzie ich więcej i lepszej jakości :mrgreen:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No może to nie jest dzień później ale zawsze . Niestety studia pochłaniają czas od samego początku więc nie mam czasu na coś więcej niż przeglądnięcie forum. Zgodnie z obietnicą wrzucam lepsze zdjęcia. Widoczne minusy techniki to efekt tego że chyba za szybko położyłem 2 warstwę lakieru . Oczywiście zastosuję się do uwag kolegów przy poprawkach.Wypada podziękować koledze caughtinthemiddle'owi za pomoc przy zbieraniu źródeł do modelu dziękuje i pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek

Pewnie niewielu zdaje sobie sprawę ile nerwów kosztuje nałożenie tej wielkości liter na takiej małej powierzchni.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model dedykuje mojej zmarłej babci może i nie cierpiała modelarstwa ale moje modele zawsze bardzo lubiła komentować.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano sobota, 3 października 2009, 22:32 przez black616, łącznie edytowano 2 razy
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 13:15
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 1 października 2009, 12:05

Gdybyś pociągnął go washem, przetarł czymś do równa, i dorobił trochę śladów eksploatacji, to byłby bardzo fajny model. W sumie to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to jeszcze zrobić. Wash przy malowaniu pędzlem jest bardzo istotny, bo pozwala odwrócić uwagę, od nierówności powierzchni. Moim zdaniem jest to świetny materiał wyjściowy do bardzo przyzwoitego modelu.
Zdjęcia są do bani. Nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcia, ale jednak trzeba się starać. Jeśli nie masz statywu, to zrób zdjęcia w dzień , przy naturalnym oświetleniu, i w ten sposób, żeby nie mieć nic w tle.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 1 października 2009, 12:46

Model jest:
1. Interesujący z uwagi na barwy i temat
2. Pomalowany pędzlem z pominięciem mądrości ludowych mówiących o malowaniu rozcieńczoną farbą dla uniknięcia smug (acz to nie zawsze wychodzi zgodnie z planem, wiem coś o tym :)
3. Owocem sporego wkładu pracy
4. Kiepsko sfotografowany

Oprócz tego o czym pisze Sebastian (zużycie), to brakuje mi jeszcze linek łączących wnęki podwozia z kołami.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 1 października 2009, 12:58

lejgo_inc napisał(a):Model jest:


Oprócz tego o czym pisze Sebastian (zużycie), to brakuje mi jeszcze linek łączących wnęki podwozia z kołami.

Ale je przyczep na samym końcu, bo inaczej pourywasz ,-))
Ale bryła prezentuje się fajnie, co mnie cieszy, bo mam ten model ;-))))))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez ZIO BY NAITT » czwartek, 1 października 2009, 13:43

Daj się kuzyn namówić na to aero , wydatek jednorazowy a naprawdę lepiej się pracuje niż pędzlem .

A tak przy okazji :

viewforum.php?f=48

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez Jurek » czwartek, 1 października 2009, 14:52

Kot mi zjadł podobnego, ale całkiem zielonego i z gwiazdkami. A pędzlem się fajnie pracuje, tylko trzeba diablo uważać na rozcieńczanie farby, inaczej wychodzi taki kalapitus.

I warto, bardzo, bardzo, bardzo warto (nawet bardziej niż w aero, chociaż z innych powodów) najpierw prysnąć podkładem, najlepiej szarym. Wtedy można dać dość mocno rozcieńczoną farbkę, a i tak warstw do dobrego pokrycia wyjdzie połowa niż bez podkładu. Na podkład oprócz proponowanych i zachwalanych tu specyfików nadaje się też artystyczny akryl w spreyu: Idea Spray.
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez black616 » czwartek, 1 października 2009, 16:11

Witam

Tak na szybko bo mi się spieszy :) Jeszcze dziś te paskudne zdjęcia znikną i zastąpie je lepszymi .Co do malowania to jak wejdę na dłuższą chwile.
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 13:15
Lokalizacja: Tychy

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez Aleksander » czwartek, 1 października 2009, 22:04

Faktycznie - myślę, że model bardzo by zyskał przy malowaniu aerografem. I-16 to bardzo fajny "maleńtas", zwłaszcza w "nikczemnej" skali :lol: , a w wersji fińskiej wygląda zdecydowanie ciekawiej niż w oklepanym malowaniu Safonowa. Gratuluję zaangażowania i ciężkiej pracy - efekt wyszedł całkiem niezły (oprócz tego, co namarudziłem na początku). Bierz się za następne ! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7982
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: I-16 typ 18 ICM 1:72

Postprzez dewertus » piątek, 2 października 2009, 15:38

Widzę, że nie tylko ja jestem "operatorem pędzla" na forum :mrgreen: Tymi jasnymi wstawkami na górnych powierzchniach to mnie zaskoczyłeś (nie wiedziałem, że takowe były). Dzięki nim malowanie nabiera dodatkowej egzotyki. Modelik fajny, wkład pracy w poprawki też niewąski ;o).

Co do malowania pędzlem to mogę polecić następujące patenty:
1. Pędzel z bardzo, bardzo miękkim włosiem (naturalnym)
2. Jeśli malujesz akrylami to warto przed malowaniem zmoczyć pędzel w wodzie - lepiej się maluje
3. Farbę pod pędzel warto rozcieńczyć w proporcji 4:1, czasem nawet 3:1 (farba:rozcieńczalnik)
4. Po pomalowaniu, naniesieniu kalkomani, brudzeniu, starzeniu, itp, warto pomalować cały model półmatem - redukuje smugi pędzla.

Jeśli malujesz olejnymi rozważ przejście na akryle - ja tak zrobiłem i bardzo sobie chwalę (mniej "smużą", nie śmierdolą, łatwiej jest je rozcieńczyć (wódeczką zwłaszcza), dają cieńsze warstwy a kryją tak samo dobrze.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości