1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez Headhunter88 » niedziela, 18 lutego 2018, 17:33

Cześć wszystkim.
W tak zwanym międzyczasie postanowiłem zrobić mały projekcik z produkowanym w miliardach egzemplarzy AH-64 z Italeri. 20 lat temu kiedy model wchodził na rynek raz, że był aktualny bo wersja Longbow Apache była jeszcze prototypem, a konkurencji specjalnej w skali 1:72 nie było. Dziś to co najwyżej może być dobry model treningowy i w takiej roli sprawdził się znakomicie.
Parę spraw technicznych:
Jako kolor bazowy zastosowałem akrylowy Helo Drab Testorsa, lakiery też od tego producenta.
Zrealizowałem na nim wszystkie założenia dotyczące budowy i technik modelarskich, jeśli ktoś ma ochotę to wypisze co po kolei robiłem.
Poniżej galeria:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 18 lutego 2018, 21:55 przez Headhunter88, łącznie edytowano 2 razy
Headhunter88
 
Posty: 48
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2016, 22:11

Reklama

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 18 lutego 2018, 18:08

Ponad połowę zdjęć jest niestety nieczytelnych, ze względu na fakt, że światło pada z tyłu modelu, i na prawie czarnym widać tylko głęboki cień.
Na dobrych zdjęciach widać użyte techniki modelarskie, gdyby to był model wystawowy, to powiedziałbym, że za dużo dobrego, zwłaszcza jak na prototyp. Ale skoro to model treningowy, to jest OK.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez Headhunter88 » niedziela, 18 lutego 2018, 19:27

piotr dmitruk napisał(a):Ponad połowę zdjęć jest niestety nieczytelnych, ze względu na fakt, że światło pada z tyłu modelu, i na prawie czarnym widać tylko głęboki cień.
Na dobrych zdjęciach widać użyte techniki modelarskie, gdyby to był model wystawowy, to powiedziałbym, że za dużo dobrego, zwłaszcza jak na prototyp. Ale skoro to model treningowy, to jest OK.


A gdyby był wystawowy?
Headhunter88
 
Posty: 48
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2016, 22:11

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez KR77 » niedziela, 18 lutego 2018, 20:51

Jakich technik modelarskich użyłeś do nałożenia kalek i do zapaskudzenia ''szkła''. O inne nie pytam, dobrze widać :mrgreen:

Jak na model treningowy, to jest OK.
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez Headhunter88 » niedziela, 18 lutego 2018, 21:34

Kalki to lewa strona Set i Sol, prawa Mr Softer i Setter od Gunze.
Szkło zaklejane taśma Tamiyi i maskolem od gunze.
Od zewnątrz szkło jest idealne od wewnątrz naleciało jakiś pyłków i zrobiła się dziwna plama na środkowej poziomej szybie ale nie wiem jak to możliwe.
A co jest źle z kalkami?
Przy ściąganiu masek zostały postrzępione krawędzie gdyż musiałem nawalić kilka warstw akrylowego testorsa bo nakładał się bardzo źle.
Headhunter88
 
Posty: 48
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2016, 22:11

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez KR77 » niedziela, 18 lutego 2018, 22:06

Headhunter88 napisał(a):A co jest źle z kalkami?


Świetnie ''siadły'' i prawie się nie błyszczą :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez Headhunter88 » niedziela, 18 lutego 2018, 23:38

Czepiasz się :P co miałem z tą jedna rakietą zrobić :) rakiety tez byly pol.na pol robione plynami gunze i Microscale i jak reszta kalek wyszla dobrze to mogłem na to nie spojrzeć...
Headhunter88
 
Posty: 48
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2016, 22:11

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez xmen » poniedziałek, 19 lutego 2018, 18:26

Headhunter88 napisał(a):Od zewnątrz szkło jest idealne od wewnątrz naleciało jakiś pyłków i zrobiła się dziwna plama na środkowej poziomej szybie ale nie wiem jak to możliwe.

Po prostu podczas lakierowania szczelinami wydmuchało wszystkie paprochy z kadłuba do kabiny.Ten ślad na szybie od środka to prawdopodobnie opary farby lub lakieru.Zdemontuj oszklenie i delikatnie patyczkiem kosmetycznym wyczyść.Rakietę na której tak srebrzy kalkomania zamień miejscami z którąś z wewnętrznych i przestanie ludziom przeszkadzać :mrgreen: Jak się lakier kiepsko nakłada to wymień na inny. ;o)
PS.Podstawka nie jest w innej skali ?Bo model trochę na niej ginie.Wygląda tak jakby była za duża.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: 1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp

Postprzez Headhunter88 » wtorek, 20 lutego 2018, 00:23

ochli napisał(a):
Headhunter88 napisał(a):Od zewnątrz szkło jest idealne od wewnątrz naleciało jakiś pyłków i zrobiła się dziwna plama na środkowej poziomej szybie ale nie wiem jak to możliwe.

Po prostu podczas lakierowania szczelinami wydmuchało wszystkie paprochy z kadłuba do kabiny.Ten ślad na szybie od środka to prawdopodobnie opary farby lub lakieru.Zdemontuj oszklenie i delikatnie patyczkiem kosmetycznym wyczyść.Rakietę na której tak srebrzy kalkomania zamień miejscami z którąś z wewnętrznych i przestanie ludziom przeszkadzać :mrgreen: Jak się lakier kiepsko nakłada to wymień na inny. ;o)
PS.Podstawka nie jest w innej skali ?Bo model trochę na niej ginie.Wygląda tak jakby była za duża.


Niestety raczej już to zostanie tak jak jest bo jeśli zdejmę oszklenie to zniszczę całą swoją pracę.
Podstawka ma wymiar 20 x 30 cm jak dla mnie za mało na 1:48, więc dałem ją pod ten model

Przy tak zwanej okazji mam jeszcze swoje pytania jeśli ktoś chciałby coś podpowiedzieć:
1. Farba akrylowa Testorsa-megaaa źle się nią maluję. Rozcieńczałem fabrycznym rozpuszczalnikiem Testorsa, ale albo zapychałem aerograf albo leciał mi roztwór farby w rozpuszczalniku i krycie było koszmarne. Co robiłem źle? Proporcje brałem z poradnika dot. farb z Modelworku.
2. Jakie procedury stosujecie przy pigmentach z firmy mig? Chciałem trochę "zakurzyć" model na koniec więc nałożyłem pustynny pigment Mig rozcieńczony white spiritem, ale po pierwsze pigment się nie rozcieńczył, a po drugie po nałożeniu bezbarwnego matu 90% efektu zniknęło.
3. Po zdjęciu masek z kabiny krawędzie, które bezpośrednio przylegały do masek zrobionych z pociętej z taśmy tamiyi są bardzo postrzępione - za gruba warstwa farby ?
Headhunter88
 
Posty: 48
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2016, 22:11


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości