RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Panzer » wtorek, 6 marca 2018, 21:04

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 6 marca 2018, 21:20

Podoba mi się malowanie, zróżnicowanie zieleni to w całości postshading (tusze tamki, czy inne pigmenty?) czy był też preshading?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Panzer » wtorek, 6 marca 2018, 21:27

90% to panelinery Tamki kładzione na mat zwilżany white spiritem. Preshading był, ale prawie cały zniknął pod postshadingiem :) Tak więc raczej krew w piach.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Tenzan » wtorek, 6 marca 2018, 22:16

Witam,
miło się ogląda model polskiego samolotu :-) .
Jest kilka "ale" , w łatwy sposób do poprawienia.
1. Jak sądzę producent - IBG - wyprodukował RWD-8a pws - wlew paliwa na centropłacie, dostepne zdjęcia tego samolotu SP-BHX.
2. Zabudowany silnik na tym samolocie to PZInż Major - m.in. dodatkowy wlot powietrza na górnej osłonie silnika. Na prawej bocznej osłonie silnika wlot powietrza do gaźnika w innym miejscu. Model przedstawia samolot z silnikiem PZInż Junior
3. Kołpak śmigła w naturalnym kolorze metalu - nie czarny tak jak ma model na zdjęciach.
4. Osłona kadłubowego zbiornika paliwa, ta metalowa część kadłuba przed kabiną ucznia - w naturalnym kolorze metalu.
5. Brak zdjęć modelu od spodu. Nie wiem czy na płacie są tak charakterystyczne dla tego samolotu klapki inspekcyjne.

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Sparrow » wtorek, 6 marca 2018, 22:18

Podwozie w modelu wskazuje na RWD-8 DWL. Miały one amortyzację krążkami gumowymi.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez KR77 » wtorek, 6 marca 2018, 22:30

Tenzan napisał(a):Witam,
miło się ogląda model polskiego samolotu :-) .
Jest kilka "ale" , w łatwy sposób do poprawienia.
1. Jak sądzę producent - IBG - wyprodukował RWD-8a pws - wlew paliwa na centropłacie, dostepne zdjęcia tego samolotu SP-BHX.
2. Zabudowany silnik na tym samolocie to PZInż Major - m.in. dodatkowy wlot powietrza na górnej osłonie silnika. Na prawej bocznej osłonie silnika wlot powietrza do gaźnika w innym miejscu. Model przedstawia samolot z silnikiem PZInż Junior
3. Kołpak śmigła w naturalnym kolorze metalu - nie czarny tak jak ma model na zdjęciach.
4. Osłona kadłubowego zbiornika paliwa, ta metalowa część kadłuba przed kabiną ucznia - w naturalnym kolorze metalu.
5. Brak zdjęć modelu od spodu. Nie wiem czy na płacie są tak charakterystyczne dla tego samolotu klapki inspekcyjne.

Pozdrawiam,
Tenzan




Sparrow napisał(a):Podwozie w modelu wskazuje na RWD-8 DWL. Miały one amortyzację krążkami gumowymi.



Już miałem pisać, że mi się podoba :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Sparrow » wtorek, 6 marca 2018, 22:50

Bo się podoba. Polski samolot i ładnie zrobiony. Szczerze mówiąc nie widać, że to jest 1/72. Jeszcze raz gratulacje dla autora.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez skusz » środa, 7 marca 2018, 00:15

Gratulacje, bardzo się podoba.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez GrzeM » środa, 7 marca 2018, 01:02

Bardzo ładny!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: RWD-8 PWS - IBG Models 1:72

Postprzez Panzer » środa, 7 marca 2018, 09:25

Sparrow napisał(a):Podwozie w modelu wskazuje na RWD-8 DWL. Miały one amortyzację krążkami gumowymi.


Oczywiście to mój błąd, który zauważyłem na etapie już niemożliwym do poprawienia bez dokonywania totalnych zniszczeń innych elementów.

Tenzan napisał(a):Jest kilka "ale" , w łatwy sposób do poprawienia.
1. Jak sądzę producent - IBG - wyprodukował RWD-8a pws - wlew paliwa na centropłacie, dostepne zdjęcia tego samolotu SP-BHX.
2. Zabudowany silnik na tym samolocie to PZInż Major - m.in. dodatkowy wlot powietrza na górnej osłonie silnika. Na prawej bocznej osłonie silnika wlot powietrza do gaźnika w innym miejscu. Model przedstawia samolot z silnikiem PZInż Junior
3. Kołpak śmigła w naturalnym kolorze metalu - nie czarny tak jak ma model na zdjęciach.
4. Osłona kadłubowego zbiornika paliwa, ta metalowa część kadłuba przed kabiną ucznia - w naturalnym kolorze metalu.
5. Brak zdjęć modelu od spodu. Nie wiem czy na płacie są tak charakterystyczne dla tego samolotu klapki inspekcyjne.


Dzięki za uwagi, ale z zasady skończonych modeli nie ruszam. Nawet w detalach. Po prostu, najzwyczajniej, tak po ludzku, nie chce mi się :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 59 gości