B-25 Mitchel Italieri 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez KRL » piątek, 16 marca 2018, 17:02

Sporo czasu zastanawiałem się czy pokazać w galerii ten model, mowa o B-25 w wersji zapewne SF.
Dlaczego SF? Ponieważ nie mam pojęcia o samolotach z czasów IIWŚ dodatkowo jest to model przedstawiający samolot na którym latali Polacy więc zapewne okaże się że jest tam wiele błędów merytorycznych a co za tym idziem model to SF.
Nie mniej jednak jest to dla mnie jeden z najładniejszych samolotów tamtego okresu, model był dla mnie poligonem doświadczalnym przed rozpoczęciem prac nad B-25 w skali 1:32 od HK Models.

Model pochodzi od Italieri skala 1:48 o samym modelu moge powiedzieć tyle że nie jest zbyt trudny choć wymagający do złożenia a spasowanie poszczególnych elementów jest przyzwoite.

Ja zapewne nie potrzebnie poświęciłem sporo pracy na wnętrze które oststecznie zamknąłem zakrywając sporą ilość wcześneij włożonej pracy.

Tyle w kwestii wprowadzenia:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Jarpen » niedziela, 18 marca 2018, 09:22

Model ładny nawet. A merytorycznie zachowało się sporo fotek tego konkretnego egzemplarza, który miał zdemontowaną instalacje odladzająca na krawędziach natarcia skrzydeł i stateczników,u Ciebie czarne pasy, a więc ich nie było, ale skoro są nie powinno być na nich obić ponieważ były z gumy. Żółte końcówki śmigieł powinny być dużo krótsze.No i może trochę za dużo obić jak dla mnie,ale ogólnie o.k.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez potez » niedziela, 18 marca 2018, 11:04

SF to SF nie ma o czym dyskutować.
Tylko na przyszłość taka uwaga: lotki, stery kierunku i wysokości były kryte płótnem- dlatego mają takie paski na wierzchu. Nie mogly się obić do metalu ;o)
No i jak już tak brudziłeś to mogłes slady po gazach wylotowych od góry zrobić, to była dosyć charakterystyczna cecha Mitchelli
Ostatnio edytowano niedziela, 18 marca 2018, 13:05 przez potez, łącznie edytowano 2 razy
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Atlis » niedziela, 18 marca 2018, 11:11

Dziwne, o gumie tu pisałem kilka dni temu i posta nie ma...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez KRL » niedziela, 18 marca 2018, 11:16

Dzięki Panowie za informację przydadzą się prze pracy nad większym bratem z HK, postaram się nie obijać gumy i płutna. ;o)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 18 marca 2018, 11:19

Mi się podoba, też nie jestem mocny w II WŚ ale takiego Mitchela mam w szafie. Mam przy okazji pytanie odnośnie osłon silników. Jak dla mnie Accurate wygląda w pudle fajnie, ale te osłony są od czapy. QB robi poprawne do G/H/J - można ich użyć?
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez potez » niedziela, 18 marca 2018, 11:31

Do C i D są rózne osłony- różnią sie wylotami takimi małymi. Nic trudnego do zrobienia 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 18 marca 2018, 11:32

Podobasię :lol: Fakt z obiciami ,okopceniami itd. łatwo przesadzić i to widać na tym przykładzie :D Ale potencjał jest :P Czekam na następny model :idea: :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 18 marca 2018, 12:29

potez napisał(a):Do C i D są rózne osłony- różnią sie wylotami takimi małymi. Nic trudnego do zrobienia 8-)

Wiem, ja mówię na nie "rogate" :) czyli takie z trójkątnymi wylotami/upustami powietrza. Mam wydanie Italeri i tam dwa pierwsze malowania mają te osłony z wylotami. Zastanawiałem się czy można wrzucić te QB?
Generalnie pytam bo na pierwszy rzut oka te z ACU mają za małą dziurę wlotową. Poprawienie tego to pikuś, ale mi nie podoba się również przekrój. Tak jakby były zbyt wypukłe/nadmuchane od przodu, a potem tylko walec. Ze zdjęć mam wyobrażenie że ona delikatnie zwiększała średnicę ku tyłowi.
A może trzeba zeszlifować to wybrzuszenie po obwodzie a średnica wlotu jest ok?
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez potez » niedziela, 18 marca 2018, 12:46

Nie mam tych z QB to ci nie podpowiem, mnie interesuje tylko wersja z Dyw 305. Myślałem bardziej w sensie, że jak robisz vacu to takie osłony to pikuś 8-)
Edit: jak popatrzyłem do Aj-pressa to były te same osłony od A do H , tylko zaczęli później dorabiać te wyloty. Czyli z tego by wynikało., że można...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 18 marca 2018, 13:31

potez napisał(a): Myślałem bardziej w sensie, że jak robisz vacu to takie osłony to pikuś 8-)

E no nie przesadzaj, tego raczej z vacu bym się nie podjął, nie zawiniesz ich do środka moją metodą.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez potez » niedziela, 18 marca 2018, 13:40

Co za problem? Podtoczyć do środka i wywiercić 4 dziury żeby od środka powietrze wzięło. Dokładnie tak samo trudne jak zrobić kształt z zewnątrz. :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 18 marca 2018, 13:55

potez napisał(a):Co za problem? Podtoczyć do środka i wywiercić 4 dziury żeby od środka powietrze wzięło. Dokładnie tak samo trudne jak zrobić kształt z zewnątrz. :mrgreen:

No tylko że ja się nie bawię w żadne podciśnienia, komory etc, tylko chamsko naciągam rozgrzany arkusz na kopyto. Przy 99% kabin to się sprawdza ale wklęsłości nie ostworzę. Mogę zawinąć obłość np do F-16, ale już takie bomble jak w Mosguito odpadają bo to myślę trzeba odsysać na dwuczęściowej formie negatywowej.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: B-25 Mitchel Italieri 1:48

Postprzez potez » niedziela, 18 marca 2018, 14:29

a myślałem że chociaż odkurzaczem ciągniesz :cry:
No rzeczywiscie bez podciśnienia nie da rady.
a Mosquito da się zrobić bez problemu jednoczęściowo - trzeba po prostu wokół kropelek nawiercić 2-3 dziurki wiertłem 0,2 mm tu masz przykłądową matkę:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości