MiG-29A "89" Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-29A "89" Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » piątek, 30 marca 2018, 14:39

MiG-29A Nr.89

Model to Trumpeter skala 1:32 o tym modelu można już sporo przeczytać począwszy od stwierdzeń że jest to w dużym stopniu przeskalowany model GWH w skali 1:48. Faktycznie widać podobieństwa jednak model GWH w skali 1:48 zdecydowanie jakością przewyższa model Trumpetera w skali 1:32.

W 32’e jest słabszy detal a odlewy wołają miejscami o pomstę, zanikające linie podziału i nity dodatkowo porowata powierzchnia wymaga przeszlifowania a co za tym idzie dodatkowo zacieramy linie podziału i nity.
Spasowanie natomiast jest ogólnie na dobrym poziomie, jak na skalę 1:32 bardzo słabe są detale dysz silnika, wnęk podwozia, klap podwozia. Słabo wygląda też w porównaniu do modelu GWH uzbrojenie które w kwestii odwzorowania wygląda jak powiększone rakiety w skali 1:72. Ale ta jakość uzbrojenia w Trumpeterze to standard. Marne też są kalki – mimo że to skala 1:32 często napisy to zwykłe kreski!!!

Tyle w kwestii samego modelu, teraz coś w temacie samego wykonania model miał odwzorować ex-czeskie malowanie, zamawiający powiedział że zdecydowanie wyżej stawia ogólny efekt niż dokładność odwzorowania oryginału. Do modelu użyłem zestawu kalkomanii Techmod które kładą się całkiem przyzwoicie.
Przy kamuflażu opierałem się na kolorach podanych przez Techmod:
- FS30045, 34226, 24079, 30227, 34052, 35414, 26231, 36495.

Niestety nie znalazłem wiarygodnych informacji o właściwych numerach kolorów. Brak także dzis możliwości wykonania pomiaru Spectro więc jest trudno dokładnie ustalić włąsciwe kolory, zapewne w odwzorowaniu kolorów nie pomaga przełożenie oryginalnych kolorów na Federal Standards.
Będę w najbliższym czasie wykonywał model MiG'a-29 w ex-czeskim malowaniu z numerem 83, pewnie założę warsztat ponieważ takowego z modelem Trumpka w skali 1:32 jeszcze chyba nie było może będziecie mogli mi pomóc w kwestii kolorów.

Na koniec kwestii kolorów ważne są same fotografie zwykle ustawiam balans bieli tak by tło było faktycznie białe powoduje to że kolory na modelu automatycznie są nie co bardziej żywe wyostrzone.
Zrobiłem zdjęcie odwożąc model do Inspektoratu uzbrojenia MON przy świetle naturalnym. (Fotka na końcu galerii).

Jeszcze często poruszana kwestia wloty a żaluzje więm że w tej konfiguracji powinień być w kabinie pilot ponieważ silniki powinny pracować (otwarte żaluzje) jednak taka konfoguracja jest wykonana z premedytacją – takie rozkazy zamawiającego – ale sam przyznam że ta konfiguracja błędna czy nie podoba mi się najbardziej.

Tyle w kwestii wprowadzenia:

Na początek kilka fotek w kamuflażu w jakim dotarły do nas MiG’i-29 z Czech Nr.89 i 83

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec fotka wykonana przy świetle dziennym – model w podróży na lotnisko docelowe.
Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: MiG-29A "89" Trumpeter 1:32

Postprzez Georg01 » piątek, 6 kwietnia 2018, 21:00

Dla mnie świetny ! Znakomicie pomalowany i wygląda bardzo realistycznie. Gratulacje :)
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: MiG-29A "89" Trumpeter 1:32

Postprzez Łukasz_K » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:42

Pewnie że świetny, tylko KRL przyzwyczaił już nas do pro poziomu dlatego nic nowego o jego pracach się powiedzieć nie da ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości