Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 6 października 2009, 19:16

Witam.

Świetny model ! Zrobiony z wyczuciem i dobrym smakiem. Jutro popędzę do sklepu i zakupię D520. Już kiedyś zrobiłem ten model, a teraz popełnię go ponownie, mam inspirację !

Jeszcze raz - GENIALNA ROBOTA!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 6 października 2009, 19:47

Marudziłem że lufa działka nie jest pomalowana a zapomniałem napisać że model jest świetny.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez jaros » wtorek, 6 października 2009, 20:24

To może najpierw ogólnie - dziękuję za dobre przyjęcie modelu. Tak jak pisałem nie jestem do końca zadowolony z ostatecznego efektu między innymi właśnie z powodu śladów eksploatacji. Po pomalowaniu góry płatowca wszystkimi trzema kolorami kamuflażu zabrałem się za cieniowanie. Przygotowałem sobie ciemniejszy szary, zielony i braz. Pomalowałem i było wszystko OK. Niestety, dopiero jak pociągnąłem wszystko ostatecznie matowym lakierem wierzchnim, to wszystko jakoś bardzo zbladło i uzyskany wcześniej efekt prawie znikł.

A teraz indywidualnie:

Piotr Dmitriuk:
"..Niekonsekwencją jest to, że przy obdartym śmigle i troszkę krawędzi natarcia płata, na całym kadłubie nie ma obdrapań, zwłaszcza koło kabiny....".

Tu się nie popisałem - podświadomie zająłem się przodem i zupełnie zapomniałem o reszcie. Brakuje odrapań przy kabinie i na okapotowaniu silnika. Spróbuję może coś lekko poprawić.


Jaho63:
"...Trochę też niebieski w kokardach dziwny, ale to może wina zdjęć?..."

W sprawie niebieskiego "opinie badaczy" sa podzielone. Znalazłem w necie sporo zdjęć odrestaurowanego we Francji D 520, i na nich się wzorowałem. Trochę inny jest niebieski na kalkach Tamiya - choć oczywiście znając producentów nie musi to być żadnym wyznacznikiem. Z kolei wzorniki kolorów, jakie mam podają, że powinien to być kolor X5090 z palety Federal Standard - i ten jest sporo ciemniejszy - zbliżony do ultramaryny (vide niebieski na tablicy rejestracyjnej Citroena z galerii na mojej stronie).


Gretagonzo:
"...powiesz dlaczego bieżnik kół taki zabłocony?..."

A powiem - to moja nieudolność. Chodziło mi raczej o efekt zapylenia kół suchym piachem, niż pobrudzenia błotem. Ten efekt muszę jeszcze poćwiczyć.


lejgo_inc:
"...mocniej podkreślone rudym jakimś ale poza tym raczej czysto. Mam wrażenie że zrobiłeś biedronkę na skrzydłach ale na kadłubie już nie. 5. Linie podziału blach też niekonsekwentne (albo to wina fotek) - na skrzydłach z góry i z dołu wyglądają fajnie, deliktanie, nieregularnie, autentycznie, a na kadłubie (też z góry i z dołu) są jak od linijki i (na mój gust) za mocne...."

Wstawiam poniżej zdjęcia góry płatowca z poprawionym kontrastem

"...Czy mi się wydaje, czy wnęki podwozia Tamija zrobiła jednak kapkę płytkie?..."

Patrząc na zdjęcia oryginału, to te wnęki w ogóle nie były głębokie. Wrażenie może wzmacniać wyjątkowo ubogie "zagospodarowanie" tej przestrzeni (podobnie zresztą jak w oryginale).


dewertus:
"...Te przebarwienia na kadłubowych oznaczeniach to efek zamierzony, czy tak jakoś wyszło w trakcie pracy?..."

Efekt zamierzony - po pomalowaniu znaków przynależności państwowej lekko cieniowałem model w wybranych miejscach.


bartek piękoś:
"...fajnie byłoby zobaczyć ciut ciemniejsze zdjęcia, ze słabszym światłem..."

Ano fajnie by było. Jutro będę miał chwilę czasu to dodam jeszcze dwa extra, na których podciągnę trochę kontrast.


Jacek Bzunek
"...lufa działka nie jest pomalowana..."

A rzeczywiście, mój błąd - obiecuję poprawić to.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Gujos » wtorek, 6 października 2009, 21:28

Bardzo ładny model, taki trochę pastelowy. Najbardziej podobają mi się koła.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 623
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 6 października 2009, 21:59

Oj ładny ładny, czyściutko zrobiony z subtelnymi śladami eksploatacji, a skoro była mowa o fotkach to na pewno ładnie by się prezentował na czarnym tle :)
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Aleksander » środa, 7 października 2009, 21:16

Bardzo lubię ten samolot - wbrew temu co greatgonzo pisze :P , to jeden z ładniejszych myśliwców. Podoba mi się, że jest taki "wyblakły" - w afrykańskim słońcu pewnie szybko się to pojawiało.
Model wyszedł fajnie, podobają mi się zwłaszcza otarcia na śmigle - i jak pozostałym - opony.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez jaros » czwartek, 8 października 2009, 00:03

Obiecałem wczoraj dodatkowe dwa zdjęcia ze wzmocnionym kontrastem. Oto one - sądzę, że trochę lepiej widać zabrudzenia - szczególnie na popielatym.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez iras67 » czwartek, 8 października 2009, 00:13

Lubię oglądać Twoje relacje i modele, zawsze widać pedantyczne podejście i doskonałe malowanie .Trudno mi ocenić na zdjęciu intensywność linii na kadłubie ale chyba wyszły niektóre troszkę za mocno .Poza tym drobiazgiem, świetny model.
Edit. zdecydowanie lepiej teraz całość wygląda
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez greatgonzo » czwartek, 8 października 2009, 00:36

Aleksander napisał(a):to jeden z ładniejszych myśliwców


Najwyższy wśród karłów nie staje się gigantem 8-) .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Jaho63 » czwartek, 8 października 2009, 01:27

Po Spitfire najpiękniejsze sylwetki mają D-520 i MC.202 8-)
Najwyższy wśród karłów nie staje się gigantem

W świecie karłów to bez znaczenia :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 8 października 2009, 20:39

Podobnie jak Olek, uważam, że w tych kształtach Dewoitine coś takiego jest, co nie pozwala tak szybko oderwać od niego oczu :P ... Wykonanie Jarka jak zwykle na wysokim poziomie, spytam tylko czemu tak rzadko nas raczysz swoimi produkcjami? To wg mnie największy minus ;o)

Ps. Aż mi się zachciało takiego zmalować!

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez jaros » piątek, 9 października 2009, 20:09

Daniel:
"...Aż mi się zachciało takiego zmalować!..."

Krystian
"...mam inspirację !"

Dzięki, to dla mnie chyba najlepsza rekomendacja. Czasami też mam takie przeżycia - zobaczę model i zaraz chcę go zrobić.


spytam tylko czemu tak rzadko nas raczysz swoimi produkcjami? ...
No cóż - brak mocy przerobowych. Ale obiecuję, że do końca roku jeszcze jeden model zrobię! Nawet rozpocząłem już (na razie bardzo delikatnie) dwa: Avia B 534 i F6F-5 - oba oczywiście od Edka. Ten który mnie bardziej wciągnie dostanie priorytet.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Dewoitine D.520 [Tamiya 1:48]

Postprzez Salva » niedziela, 11 października 2009, 22:57

Witam,

Mogę tylko przyłączyć się do zasłużonych pochwał. Bardzo, bardzo ładny model. Odpowiada mi taki sposób malowania, fajny odpoczynek od tych wszystkich odrapańców ;o) .

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości