Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Pablo13 » piątek, 6 lipca 2018, 12:54

peterw napisał(a):
A w ramach konstruktywnej krytyki - znalazłem informację, że koła głównego podwozia są wymysłem producenta modelu - faktycznie użyto standardowych kół od Corsaira.


Jak najbardziej masz rację:

Obrazek

co oznacza że do nietaniego już modelu należy dołożyć żywiczny dodatek za min. 50 zł (np. od Vectora).
Pablo13
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2014, 19:56

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Pablo13 » piątek, 6 lipca 2018, 12:57

astarott napisał(a):
Ale za to królik leci do góry nogami :mrgreen:


Wstyd przyznać ale sam się zorientowałem z królikiem po uwagach na forum :twisted:
Tego błędu już nie poprawię niestety...
Pablo13
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2014, 19:56

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Pablo13 » piątek, 6 lipca 2018, 13:03

marco2607 napisał(a):
Koledzy byli uprzejmi, więc ja będę ten zły :evil:
Spasowanie szklarni ( odstaje ), kalka usn pomarszczona i nie wtopiła się w linie podziału, powierzchnia farby z zaciekami.
Temat bardzo ciekawy i fajne zdjęcia.


Prosząc o konstruktywną krytykę pisałem poważnie więc dzięki za uwagi:
1. szkło odstaje bo nie jest przyklejone aby mieć opcję kokpit otwarty/zamknięty, faktem jest że mogłem to lepiej spasować;
2. kalka pomarszczona - generalnie kalki w tym modelu są bardzo twarde, musiałem kilkakrotnie traktować chemią i stąd taki efekt, niestety - przestroga dla innych przy tym modelu;
3. zacieki - niestety to efekt zastosowania lakieru bezbarwnego w sprayu - po raz kolejny nie wychodzi mi próba więc definitywnie zostaję przy aero, wiem że można było to przeszlifować ale bałem się o zniszczenie modelu.
Pablo13
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2014, 19:56

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Pablo13 » piątek, 6 lipca 2018, 13:06

Moses napisał(a):Pokrak :) wiem że koncepcja modelu była aby zrobić go czyścioszkiem, ale delikatniutkie obdrapania na śrubkach wzierników i paneli inspekcyjnych by dodało fajnego smaczka.


Poczytałem i poogdlądałem zdjęcia i filmy, samolot był tylko w fazie eksperymentalnej, dobrze utrzymany i "czysty", de facto wykonał newiele lotów, stąd podejście "minimum weatheringu".
Pablo13
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2014, 19:56

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Pablo13 » piątek, 6 lipca 2018, 13:13

potez napisał(a):Czy w konstruktywnej krytyce się mieści nieoszlifowanie szpachli na krawędzi natarcia?


Oczywiście - jak napisałem wcześniej to efekt pokrycia lakierem w aero stąd porobiły się zacieki - wiem, można i należy to usunąć - ja bałem się zniszczenia całości pracy :-/

potez napisał(a):A na poważnie ile masz lat Drogi Autorze i który to twój model?


8-) wystarczająco dużo aby podchodzić z dystansem do własnego hobby bo tak traktuję modelarstwo. Prosząc o konstruktywną krytykę nie proszę o "lajki" tylko dyskusję którą tutaj właśnie toczymy.
Generalnie bardzo imponuje mi wiele modeli i wykonań prezentowanych na tym forum i z chęcią porównuję się do najlepszych - w tym moememcie oprócz frajdy z modelarstwa jest też zapał do podnoszenia własnych umiejetności :mrgreen:
Pablo13
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2014, 19:56

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez Moses » piątek, 6 lipca 2018, 13:28

Ale zobacz na fotkę którą ostatnią wkleiłeś, łebki śrubek paneli można było trochę podrapać na panelach które były otwierane
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought XF5U Flying Flapjack - Kitty Hawk 1/48

Postprzez potez » piątek, 6 lipca 2018, 16:49

Akurat co do odstającego szkła to to z przodu w ogóle jakieś za małe jest? Nie wiem o co chodzi, bo nie miałem tego modelu w łapie ale na zdjęciach wygląda jakby od góry było tak z 1 mm za niskie? Wystaje kadub zink-chromatem pomalowany :-/
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości